Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 10-01-10, 11:41   #1
Czauner

Stage 1
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 19
Default Intrebare

Am schimbat motorul de pe dacie.. nu se mai potrivesc seria din talon cu cea de pe motor. Echipajele de la rar sau control trafic nustiu cum se numesc, care stau pe drum din cand in cand si controleaza in special dacii pot sa controleze si seria de pe motor?
Adica daca plec cu ea la distanta mai mare prin tara si ma opreste vreunu risc sa descopere seria schimbata?
Czauner is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 12:16   #2
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Intrebare

Da... nu e logic? Du-te la RAR si la Politie cu ea si iti face schimbarea in carte si talon. Da un search pe forum si o sa gasesti detalii.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 14:55   #3
63ard

Stage 4
 
63ard's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 228
Default Re: Intrebare

Quote:
Originally Posted by Czauner View Post
Am schimbat motorul de pe dacie.. nu se mai potrivesc seria din talon cu cea de pe motor. Echipajele de la rar sau control trafic nustiu cum se numesc, care stau pe drum din cand in cand si controleaza in special dacii pot sa controleze si seria de pe motor?
Adica daca plec cu ea la distanta mai mare prin tara si ma opreste vreunu risc sa descopere seria schimbata?
normal ca e un risc ca doar de aia sta RAR-ul in drum, sa verifice masini
63ard is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 18:46   #4
Czauner

Stage 1
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 19
Default Re: Intrebare

m-am lamurit! multumesc pentru raspunsuri!
Czauner is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -