Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 01-06-09, 20:15   #1
Recaro
VW Driver

Stage 4
 
Recaro's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 283
Member of:
[VW]
Default Nevoie de sfat: filtru sport pe golf 3

Sunt abia la inceput si nu cunoscCare mi-ar putea spune si mie ce trebuie sa fac ( sa modific) pentru a pune un filtru sport conic pe un golf 3,,pe langa cutia originala a filtrului fiind mai multe tuburi etc....Multumesc anticipat.Astept pareri.
__________________
Golf 3 GT, 1.8 8V




"Cafetiera" mea : https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...1-8-8v-gt.html
Recaro is offline   Reply With Quote
Old 02-06-09, 13:11   #2
Yo87_xXx

Stage 5
 
Yo87_xXx's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 417
Default Re: Nevoie de sfat: filtru sport pe golf 3

Quote:
Originally Posted by Recaro View Post
Sunt abia la inceput si nu cunoscCare mi-ar putea spune si mie ce trebuie sa fac ( sa modific) pentru a pune un filtru sport conic pe un golf 3,,pe langa cutia originala a filtrului fiind mai multe tuburi etc....Multumesc anticipat.Astept pareri.
dai carcasa jos in primul rand.
ai 2 furtune.
unul mai subtire care intra in filtru ( se vede daca dai jos carcasa) pentru selectare preincalzire iarna, pe care il anulezi, pur si simplu il scoti de pe capacul corpului injector. apoi ar fi bine sa blochezi stutul de unde ai scos furtunul, cu orice ai la indemana, kiar si o bucatica din furtunul scos si o infunzi la capat.
si al doilea furtun, mai gros, care iti intra pe o supapa actionata electronic, care merge spre canistra cu carbune nu ai treba. il vezi kiar langa carcasa filtrului. e albastra supapa respectiva. bafta!
Yo87_xXx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -