Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 25-04-09, 16:54   #16
kim09

Stage 1
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 16
Default Re: Nissan Rogue 2008

Nu pot spune multe dar nu s-a pus problema de dat...efectiv nu au vrut sa primeasca nimic,,in conditiile in care am fost la pila...apoi la tatal lor.....deci pila mai mare decit tatal lor care a venit special din concediu pt a rezolva problema nu exista
kim09 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 17:00   #17
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Nissan Rogue 2008

toate astea de unde se trag? de la legi...in consecinta de la cei pe care ii votam.

v-ati intrebat vreodata care este media de varsta in parlament?

uitati-va cati oameni se invarteau pe langa conducerea comunista ca majoritatea din ei sunt si acum in "afacere". pana nu vin alte generatii sa faca reforme ,cu frica de Dumnezeu si cu constiinta, mare lucru nu o sa se intample.

o sa mai treaca multe generatii pana intram si noi in normalitate.

on-topic : rar ar trebui sa puna accent pe partea tehnica pt ca nu rezolva mare lucru prin faptul ca "fac figuri" la un bec. Daca iti pui numere de SUA poti circula cu acele stopuri in RO, daca iti pui numere de Romania nu mai poti...foarte interesant
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 17:08   #18
kim09

Stage 1
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 16
Default Re: Nissan Rogue 2008

Nuu problema este ca au devenit brusc romanii f corecti in fata legilor..si au inceput cu RAR ..restul s-a rezolvat!

Numere de state am...dar este complicat trebuie sa ai si asigurare in usa si ei nu-ti fac daca este vorba de a circula masina in Europa....pt ca in fond sint si cetatean american..dar toto nu este o solutie..eu vreau sa intru in legalitate dar uite ca nimeni nu face modificari de acest gen...se pare...

Deci bec amber cu far /sticla/pastic ce-o fi ...poate da tenta portocalie????
kim09 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 17:08   #19
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Nissan Rogue 2008

Quote:
Originally Posted by kim09 View Post
Nu pot spune multe dar nu s-a pus problema de dat...efectiv nu au vrut sa primeasca nimic,,in conditiile in care am fost la pila...apoi la tatal lor.....deci pila mai mare decit tatal lor care a venit special din concediu pt a rezolva problema nu exista
s au facut masini din euro 2 in euro 4 , s au pansonat serii , s au inchis ochii la multe si cu "pile" nu ti da rar dincauza la un bec ....schimba becu cu unu galben ,pana la urma asta conteaza ,sa se aprinda galben...
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 17:12   #20
kim09

Stage 1
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 16
Default Re: Nissan Rogue 2008

..asta cu becul ar fi culmea culmilor...luni comandam becuri!
kim09 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 03:35   #21
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Nissan Rogue 2008

da se pare ca in UE nu ai voie cu semnalizari rosii pe spate.
in teorie problema o rezolvi cu montarea unor becuri amber(portocalii) .

(si eu am picat verificarea cu stopurile tinted rosu complet si cu becul original alb)


tine-ne la curent.
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 14:10   #22
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Nissan Rogue 2008

Ia un bec argintiu care se aprinde cu lumina portocalie (Philips SilverVision sau ceva asemanator), luminozitatea lor e mult mai puternica decat a unui bec portocaliu obisnuit si se vede portocaliu chiar daca geamul stopului e colorat

http://www.uleiuri-cosmetice-auto.ro..._ID=119&ID=392

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 16:23   #23
kim09

Stage 1
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 16
Default Re: Nissan Rogue 2008

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
Ia un bec argintiu care se aprinde cu lumina portocalie (Philips SilverVision sau ceva asemanator), luminozitatea lor e mult mai puternica decat a unui bec portocaliu obisnuit si se vede portocaliu chiar daca geamul stopului e colorat

http://www.uleiuri-cosmetice-auto.ro..._ID=119&ID=392

~Nautilus

Nu a mers nici cu bec portocaliu..si acum vor si test dinamic..la o masina SULEV..only in Ro !
kim09 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 16:39   #24
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Nissan Rogue 2008

in final vii la bucuresti testu dinamic se face doar in bucuresti ...si am vrut sa ti zic da am uitat!
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 16:46   #25
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Nissan Rogue 2008

Dar nu seama stopul cu cele de pe QuashQai ? http://upload.wikimedia.org/wikipedi...r_20080301.jpg
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 16:52   #26
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Nissan Rogue 2008

e aceeasi masina difera barile si masca
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 17:08   #27
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Nissan Rogue 2008

Si atunci cine te impiedica sa cumperi un geam pentru stopul de Qashqai si sa-l montezi in locul celui pe care il ai acum?...

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 17:19   #28
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Nissan Rogue 2008

In ultima instanta cumperi 2 lumini galbene, le montezi sub bara si te duci cu ele la RAR.
Incearca sa trimiti un email producatorului pentru niste certificate de omologare. Te-ar putea ajuta

Test dinamic, pentru ce?
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 17:39   #29
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Nissan Rogue 2008

Romania devine din ce in ce mai poluata de hotii si nesimtiti , din cauza unui bec nu te lasa sa o inscrii , mai fa si testul dinamic pe deasupra , dar cand ''domniile'' lor inmatriculau masini furate din UE ,sau chiar din RO cum era ? La asa o tara sincer imi vine sa ma mut ....
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 18:45   #30
kim09

Stage 1
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 16
Default Re: Nissan Rogue 2008

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Romania devine din ce in ce mai poluata de hotii si nesimtiti , din cauza unui bec nu te lasa sa o inscrii , mai fa si testul dinamic pe deasupra , dar cand ''domniile'' lor inmatriculau masini furate din UE ,sau chiar din RO cum era ? La asa o tara sincer imi vine sa ma mut ....
Nu exista masina identica pe alt continent..ce simplu ar fi fost! Sint 99% asemanatoare dar nu incit sa pot schimba farurile intre ele
Da deci a doua zi s-au trezit ca trebuie facut si testul dinamic, 750 euro sa se vada ce noxe emite domne' acesta nenrocita de masina care este SULEV si mai provine si dintr-un "stat verde" in care normele legate de poluare sint printre cele, daca nu cele mai ce !

Dar tot noi am descoperit ..de cind exista d-nul Google toti sintem destepti!...cum ca masinile 4x4 permanente nu pot fi supuse la acest test..

Eu nu am locuit ultimii 9 ani in Ro,dar bag de seama ca daca furi putin esti un nenorocit de hot, daca furi mult esti "om de afaceri prosper"..Halal!
kim09 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -