Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 04-03-09, 21:01   #16
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,368
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Culoare xenon

Eu stiam ca exista bec pentru lupa si bec pentru sticla clara, adica doua becuri diferite cate unul pentru fiecare fel de far. Cred ca e de la bec nu de la oglinda.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 05-03-09, 07:07   #17
mikinina

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Culoare xenon

Gresit.
mikinina is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 16:33   #18
marsel

Stock
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 5
Default Re: Culoare xenon

xxdavixx are dreptate! la farurile fara lupa, si care vin din fabrica cu xenon, becurile au o protectie metalica, un fel de inel care face ca lumina sa nu se imprastie, ci sa o focalizeze in fata. Acele becuri au in denumire terminatia 'r'. Ex: D2r e pentru far cu oglinda, D2s e pentru far cu lupa. Odata aparute pe piata aceste kit-uri xenon after market, au aparut si becuri speciale pentru faruri cu oglinda, dar foarte putini cunosc acest aspect. Deci, daca nu aveti far cu lupa, cautati sa va luati becuri H7r, H1r, H3r....., ce anume se potriveste pe masina voastra!
Drumuri bune!
marsel is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 15:47   #19
taz.frkz

Stage 5
 
taz.frkz's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 692
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Culoare xenon

mie mai mult imi place 4300
taz.frkz is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 22:50   #20
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,361
Member of:
[AUDI]
Default Re: Culoare xenon

zilele acestea vreau sa imi pun si eu xenon pe audi c4 din 1996, ma gandeam la un 6000k si cred ca asta va fi optiunea
putin off topic :ce stiti despre firma thunder?e buna sau nu dau garantie 2 ani la bec si la balast
__________________
S6 C4 avant 2.2 turbo


Vand Xenon-Sibiu -click

bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 10-06-09, 21:05   #21
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Culoare xenon

Daca firma de la care le achizitionezi este de incredere merita cumparate.
Eu am un kit importat de baietii de la tornado(sunt unici importatori) si sunt foarte multumit.Pe vremea aia erau singurii care ofereau garantie de 2 ani atat la ballast cat si la bec.Atata timp cat garantia este reala,merita...nu conteaza firma cat conteaza norocul pana la urma.
Eu am 6000 dar totusi as fi vrut sa am 5000...dar nu este mare diferenta...sa nu treci de 6000 ca devine suparator rau.
orlando is offline   Reply With Quote
Old 15-06-09, 13:50   #22
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,468
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Culoare xenon

Pana in 6000 e perfect ... Nu oboseste nici vederea si nu deranjeaza nici ceilalti participanti la trafic daca sunt reglate corect. La bmw din cate stiu din fabrica se pun becuri de 4300 k [ cel putin asa are si fratele meu pe un 530 D din 2000 ]
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 27-06-09, 19:59   #23
mikinina

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Culoare xenon

toate OEM au 4300k.
de la 6000k in sus te rogi sa nu prinzi vreme proasta noaptea.
mikinina is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -