Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Masina mea Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 10-10-06, 16:55   #1
marcurazvan

Stock
 
marcurazvan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3
Default Skoda mea felicia ;)

salutare la toti
va prezint masinutza mea.am o skoda felicia 1,3 mpi Lx facelift din 2001 .
de cand am achizitionat-o acum 2 ani mi-a venit ideea sa o personalizez
asa ca am inceput mai intai prin a schimba jentile si cauciucurile .asa am montat niste jenti de 14" Korometal si caucuiucuri de 175 fatza si 185 spate .pasul urmator a fost scoaterea catalizatorului si scoaterea sitelor din spate la toba finala ) nebuneala de moment fiind pustan.acum sincer vreau sa imi pun toba inox 100%. chiar as vrea sa va intreb pe voi in special pe baiatul care are esapament borla cat l-a costat si cum i l-a montat . Tot respectu pt tine prietene.
sa revenim... apoi m`am ocupat de sistemul audio .. am achizitionat un cas+radio+cd(magazie 6 cduri) kenwood cu fatza rabatabila.am completat cu 2 boxe spate de 80W de bas si 2 boxe fatza normale.ca sa se auda perfect am adaugat si doua twitere spate . pt ca inca nu imi ajungea am completat acest sistem cu o statie+ woofer blaupunkt de 375 W.sincer acum e prea mult .o sa fac poze in curand si cu statia si wooferul si le voi posta.
in rest i-am pus niste huse care zic eu dau bine cu culoarea masinii ,niste presuri frumusele ,si un parasolar din folie pe geamul din fatza pt ca ma deranja soarele).
cu masinutza mea am avut o singura mare belea ... alternatorul ....
s-a rezolvat asa romaneste si fara costuri imense ca daca era sa il iau de nou se facea la augsburg prin comanda si ma costa in jur de 22 mil ,ca pt cu felicia cu aer conditionat nu se gasesc in tzara ...
acum vreau sa imi schimb ledurile in bord si sa il fac ca la golf 4.sa se vada albastrul ala frumos .am gasit un baietas care a mai facut asta la mine aici in bucuresti si dupa ce le schimb o sa va postez poze .
ceea ce ma preocupa acum cel mai mult e sa ii fac o gura ca la subaru pe fata pe capota pt ca mi se incinge rau motorul in mers ajunge si la 110 grade si i-am scos si termostatul si tot la fel face .mi s-a zis ca asa fac motoarele astea de 1,3 dar mie nu imi convine .eu vreau sa mearga la 90 indiferent cat as forja`o.
as mai vrea sa o izolez fonic bine de tot si aici as vrea sa va cer parerea cu ce sa fac asta ... nu mai vreau sa aud cand trec peste gropi sau peste denivelari .ma gandeam sa o terosonez cu guma din aceea ... dar nu mai stiu cum se numeste .aste[t daca se poate sugestii din partea voastra).
si daca se poate as vrea sa stiu si eu daca exosta cineva pe aici care face sau cunoaste pe cineva care face praguri pe comanda sau are modele de praguri care pot fi adaptate la felicia mea sau sa modifice barele cu fibra sa le fac asa cum mi-as dori .
va multumesc si astept criticile voastre
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	In fata la sofitel2.jpg
Views:	286
Size:	656.0 KB
ID:	160631   Click image for larger version

Name:	in fata la sofitel1.jpg
Views:	153
Size:	712.0 KB
ID:	160632   Click image for larger version

Name:	in fata la sofitel3.jpg
Views:	133
Size:	660.0 KB
ID:	160633  

Click image for larger version

Name:	in fata la sofitel4.jpg
Views:	144
Size:	624.0 KB
ID:	160634   Click image for larger version

Name:	IM000024.JPG
Views:	286
Size:	193.1 KB
ID:	160635   Click image for larger version

Name:	IM000028.JPG
Views:	138
Size:	152.9 KB
ID:	160636  

Click image for larger version

Name:	IM000029.JPG
Views:	121
Size:	160.0 KB
ID:	160637   Click image for larger version

Name:	IM000027.JPG
Views:	138
Size:	175.0 KB
ID:	160638  
marcurazvan is offline   Reply With Quote
Old 14-10-06, 17:32   #2
TzuTzu77
MACS Member

Stage 5
 
TzuTzu77's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,264
Member of:
[MACS]
[Opel]
Default Re: Skoda mea felicia ;)

Draguta masina, imi plac jantele, dar poate ar fi mers unele putin mai mari(acum depinde si ce scrie in talon k pot sa t arda astia). Ar merge sa-i faci lampile p spate negre, zic k ar arata fain, si niste proiectoare, ar fi super.
__________________

2001 Nocturnoblau Astra G Coupe Z20LET
TzuTzu77 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-06, 18:03   #3
marcurazvan

Stock
 
marcurazvan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3
Default Re: Skoda mea felicia ;)

mersi o sa tiin cont si te sfatul tau.
marcurazvan is offline   Reply With Quote
Old 18-11-06, 22:38   #4
ZaiR

Stage 4
 
ZaiR's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 263
Member of:
[Fiat]
Default Re: Skoda mea felicia ;)

frumoasa masinutza, sa ai parte de ea drive safe!!!
ZaiR is offline   Reply With Quote
Old 19-05-07, 01:47   #5
NY_1988

Stage 2
 
NY_1988's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 26
Default Re: Skoda mea felicia ;)

sal marcu razvan.aceeasi masina am si eu exact la fel )!am citit ce ai sc. mai sus si exista un site pe kre gasesti bari fata, spate, praguri dar sunt km sqmpe si km urate.sincer sunt mai frumoase standard, si vroiam sa te intreb q bordul, ziceai ceva k vrei sa iti schimbi lumina sa o faci de golf astept niste poze sa vad qm lai faqt k sunt interesat.numa bine!
NY_1988 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-07, 01:58   #6
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Skoda mea felicia ;)

mai bine o lasi stoc nu mai montezi bare ca sa nu o strici ,este mai frumoasa asa
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 08-01-08, 00:25   #7
kriu

Stage 2
 
kriu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 68
Default Re: Skoda mea felicia ;)

spor la treaba....ai ceva de munk...un inceput bun
kriu is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 21:57   #8
andutzu85
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 470
Member of:
[SKODA]
Default Re: Skoda mea felicia ;)

superba masinutza....mai ales jantele...!!!simpla si frumoasa!!!
andutzu85 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 06:56   #9
eddycdk
Skoda Driver


Stage 5
 
eddycdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,508
Member of:
[Colectionar Machete]
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Skoda mea felicia ;)

frumoasa povestiora!
la exterior imi place cum arata
albul este in trend, jantele merg bine pe ea... eu zic sa-i lasi stopurile asa, nu arata bine negre
au deja negru, si da foarte bine cu linia portbagajului neagra, asa ca lasa-le cum sunt
o toba nu strica...
dar nu cumva se incalzeste motorul pt ca aerisirea din bara e obturata de catre nr de inmatriculare?
__________________
2013 creamy white i30 / OEM+ style

eddycdk is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 07:56   #10
ReMM
Skoda Driver

Stage 4
 
ReMM's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 235
Member of:
[SKODA]
Default Re: Skoda mea felicia ;)

parerea mea e sa-i lasi nr cum a fost iar sigla aia cu vw trebuie data jos...nu i se potriveste deloc...
ReMM is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 13:29   #11
andutzu85
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 470
Member of:
[SKODA]
Default Re: Skoda mea felicia ;)

uite k nu am observat....chiar asa....jos cu sigle de vw...mai bine nu-i mai pune deloc sau pune-i pe a ei originala....am eu de la mea dak vrei...k eu am scos-o!!!
andutzu85 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 09:21   #12
cristigoe86

Stage 4
 
cristigoe86's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 219
Member of:
[SKODA]
[VW]
Default Re: Skoda mea felicia ;)

pe spate ai cumva inaltatoare?in rest e ok inafara de sigla aia vw si numaru pus acolo io cred ca da mai bina pus la lucul lui
cristigoe86 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-09, 17:50   #13
donz

Stage 5
 
donz's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 716
Member of:
[Opel]
Default Re: Skoda mea felicia ;)

frumoasa masina, chiar imi place cateva sfaturi
1 renunta la grila tata dak nu ai semnul de SKODA si abordeaza o grila cu plasa
2 numarul arata bine acolo , daca nu iti afecteaza racirea motorului ii ok desi si asta contribuie la incalzirea excesiva a motorului, ce poti sai faci e sa ii mai montezi o termocupla.
3 incearca sa renunti la bandourile din spoilere, ii ofera un aspect mai clean deci mai frumos, eventual o capota bad boy look ar intregi peisajul, la praguri teas sfatui sa nu le modifici, arata bine asa si dak nu modifici si spoilerele o sa arate rau, isi v-a pierde linia
acuam tu stii cat vrei sa o modifici sau sa o pastrezi stock... succes

Last edited by donz; 17-12-09 at 17:55.
donz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -