Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Masina mea Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 15-01-08, 16:21   #61
roberto69

Stage 5
 
roberto69's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 301
Default Re: Kriu & investitiile lui

Embleme Rs gasesti la orice dealer Skoda. Costa cam 80RON.
roberto69 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 16:22   #62
roberto69

Stage 5
 
roberto69's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 301
Default Re: Kriu & investitiile lui

Avionu are dreptate, BOV-ul la motoare turbo diesel are ca efect numai sunetul, in rest....frectie.
roberto69 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 16:49   #63
kriu

Stage 2
 
kriu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 68
Default Re: Kriu & investitiile lui

Quote:
Originally Posted by naiman View Post
si triplele cum leai facut fumurii cu folie sau ionizat?
vopsite si lacuite...
kriu is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 16:51   #64
kriu

Stage 2
 
kriu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 68
Default Re: Kriu & investitiile lui

Quote:
Originally Posted by naiman View Post
si evacuarea de unde ai luat-o ca mar interesa si pe mine
de la BORLA...
kriu is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 16:56   #65
kriu

Stage 2
 
kriu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 68
Default Re: Kriu & investitiile lui

Quote:
Originally Posted by roberto69 View Post
Avionu are dreptate, BOV-ul la motoare turbo diesel are ca efect numai sunetul, in rest....frectie.
eu mi-am pus BOV-ul in primul rand pt sunet....asta mi-am si dorit ... si in al 2 -lea rand Stefan are dreptate...iar ku frectia ramai u...
kriu is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 17:03   #66
kriu

Stage 2
 
kriu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 68
Default Re: Kriu & investitiile lui

Quote:
Originally Posted by marius1308 View Post
Salutare!Super masina.As vrea sa te intreb daca stii cumva de unde sa imi iau si eu embleme de RS cea din fata si cea din spate .Ai idee??Bafta la tuning
eu le-am pus de f mult timp ....si pt putin timp... doar asa sa vad kum dau...apoi le-am dat jos kand am skimbat grilele fata......se gasesc la skoda si din cate stiu de la un prieten care era interesat ajung ambele la 130 ron ceva de genu...
kriu is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 21:30   #67
Leon_Xeigen

Stage 3
 
Leon_Xeigen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 85
Default Re: Kriu & investitiile lui

Avionu...am o intrebare....cum de stii tu cu exactitate ca iti face turbina presiune de fix 1.65 bari in overboost ???
Leon_Xeigen is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 21:38   #68
Leon_Xeigen

Stage 3
 
Leon_Xeigen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 85
Default Re: Kriu & investitiile lui

Totusi mi se pare ca ai "lectia" destul de bine invatata...sau poate pe net ai gasit o chestiew scrisa pe vreun forum....si ai dat copy/paste....Pt ca stii ce ma frapeaza....ca masina ta face 1.65 bari presiune in overboost.......si din cate inteleg ar fi un diesel cu soft...ceea ce...este prea putin pe un diesel care are presiune asa cum spui tu.....STOCK.....dupa resoftare diesel-ul face chiar si peste 2 bari presiune in overboost.....Nu iti spun asta din basme....ceea ce nu stii tu este ca eu timp de un an de zile il asistam pe partenerul meu cand implementa softuri pe masini....iar motoarele de 1.9 TDI au fost cele mai dese.....Deci...cred ca prea dus cu pluta nu sunt.....Asa ca sincer vorbind....cand spui FORGE....un nume mare in tuning-ul performance...crezi ca astia fac supape doar pt zgomot....sau masinile japonezilor de drift...care stii ca sunt turbo.....au toate blow off doar pt zgomot...asa ca sa incante publicul.....
Leon_Xeigen is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 22:00   #69
kriu

Stage 2
 
kriu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 68
Default Re: Kriu & investitiile lui

Quote:
Originally Posted by Leon_Xeigen View Post
Totusi mi se pare ca ai "lectia" destul de bine invatata...sau poate pe net ai gasit o chestiew scrisa pe vreun forum....si ai dat copy/paste....Pt ca stii ce ma frapeaza....ca masina ta face 1.65 bari presiune in overboost.......si din cate inteleg ar fi un diesel cu soft...ceea ce...este prea putin pe un diesel care are presiune asa cum spui tu.....STOCK.....dupa resoftare diesel-ul face chiar si peste 2 bari presiune in overboost.....Nu iti spun asta din basme....ceea ce nu stii tu este ca eu timp de un an de zile il asistam pe partenerul meu cand implementa softuri pe masini....iar motoarele de 1.9 TDI au fost cele mai dese.....Deci...cred ca prea dus cu pluta nu sunt.....Asa ca sincer vorbind....cand spui FORGE....un nume mare in tuning-ul performance...crezi ca astia fac supape doar pt zgomot....sau masinile japonezilor de drift...care stii ca sunt turbo.....au toate blow off doar pt zgomot...asa ca sa incante publicul.....



hai ma stefane....k doar pt ''sunet'' esthe supapa... ....ce nu intelegi???
kriu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 10:48   #70
Leon_Xeigen

Stage 3
 
Leon_Xeigen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 85
Default Re: Kriu & investitiile lui

Ba inteleg Cristi.....ca ai zis la misto ca e doar pt sunet.....tare faza....in fine fiecare cu parerile lui....
Hai mai zine....ca eu consider ca nu te-ai oprit doar aici cu tuning-ul la masina ta....mai urmeaza ceva ??? Ca sincer nu stiu.....
Leon_Xeigen is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 15:11   #71
Avionu

Stage 4
 
Avionu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 233
Member of:
[SKODA]
Default Re: Kriu & investitiile lui

Quote:
Originally Posted by Leon_Xeigen View Post
Totusi mi se pare ca ai "lectia" destul de bine invatata...sau poate pe net ai gasit o chestiew scrisa pe vreun forum....si ai dat copy/paste....Pt ca stii ce ma frapeaza....ca masina ta face 1.65 bari presiune in overboost.......si din cate inteleg ar fi un diesel cu soft...ceea ce...este prea putin pe un diesel care are presiune asa cum spui tu.....STOCK.....dupa resoftare diesel-ul face chiar si peste 2 bari presiune in overboost.....Nu iti spun asta din basme....ceea ce nu stii tu este ca eu timp de un an de zile il asistam pe partenerul meu cand implementa softuri pe masini....iar motoarele de 1.9 TDI au fost cele mai dese.....Deci...cred ca prea dus cu pluta nu sunt.....Asa ca sincer vorbind....cand spui FORGE....un nume mare in tuning-ul performance...crezi ca astia fac supape doar pt zgomot....sau masinile japonezilor de drift...care stii ca sunt turbo.....au toate blow off doar pt zgomot...asa ca sa incante publicul.....
Eu zic sa ne oprim aici ca incepi sa scrii prostii. Masinile de drift japoneze sunt pe BENZINA. Au alt principiu de functionare, au clapeta de acceleratie, au turbine mari, la masinile acelea chiar isi are rostul BOV-ul. Turbo diesel e cu totul alta poveste...ori chiar nu intelegi cum functioneaza ori esti prea orgolios sa recunosti ca ai gresit. De unde stiu cat imi face turbina???? Loguri cu Vag-Com in mers...e chiar simplu...si mai spui ca ai asistat la resoftari..sa inteleg ca nu ai fost prea atent...1.9 tdi au un vnt17 sau vnt15. care la presiuni de peste 2 se fac PRAF + ca la presiune de peste 2 bari nu mai citeste debitmetrul..asa ca nu isi au rostul. Tre sa intelegi un lucru..nu am facut un hobby din a ma contrazice cu lumea pe forum sau mai ales cu tine.....Multe bafta
Avionu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 17:01   #72
kriu

Stage 2
 
kriu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 68
Default Re: Kriu & investitiile lui

Quote:
Originally Posted by Leon_Xeigen View Post
Ba inteleg Cristi.....ca ai zis la misto ca e doar pt sunet.....tare faza....in fine fiecare cu parerile lui....
Hai mai zine....ca eu consider ca nu te-ai oprit doar aici cu tuning-ul la masina ta....mai urmeaza ceva ??? Ca sincer nu stiu.....


dak esthe de vanzare ce rost are sa mai bag bani???.....poate sa tunez putzin ''soferul''.... ...si la cati bani am bagat in ea.........
...orikum banii investitzi in tuning se scot greu....asa k ce rost mai are???
...pentru urmatoarea masinutza urmeaza tuning-ul....
kriu is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 17:56   #73
roberto69

Stage 5
 
roberto69's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 301
Default Re: Kriu & investitiile lui

Ce masina ai de gand sa cumperi?
roberto69 is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 20:06   #74
kriu

Stage 2
 
kriu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 68
Default Re: Kriu & investitiile lui

Quote:
Originally Posted by roberto69 View Post
Ce masina ai de gand sa cumperi?
orikum ceva cu 4 cerculetze...
kriu is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 09:26   #75
Stuey

Stage 5
 
Stuey's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 647
Default Re: Kriu & investitiile lui

Quote:
Originally Posted by kriu View Post
orikum ceva cu 4 cerculetze...
Kriu...vreau sa te intreb si eu ceva...ca multi isi dau cu parerea, dar nush ce sa cred.Autocolantul de pe masina se dezlipeste / iti strica vopseaua / capata aspect de scoarta / etc ??De exemplu, eu stiu ca tu il ai pus de un an de zile (sau ma insel? )...In concluzie: Merita?
__________________
My Love!!! Skoda Octavia 1---1.6---102 cp

https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/58549-my-love-octavia-1-a.html (stare actuala : Stock)
Stuey is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -