Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Masina mea Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 11-06-16, 12:09   #1
R.Bogdan

Stock
 
Join Date: Jun 2016
Posts: 1
Exclamation SKODA OCTAVIA 2.0

Salut inainte de toate afisez scuzele de rigoare,poate nu am creat discutia unde trebuia (cred ca dupa niste dezbateri se poate cancela dar am nevoie de parerile unor cunoscatori)

Eu am o skoda octavia 2 din decembrie 2005 motor de 2.0 140 cp 6+1 trepte diesel berlina.
as dori sa stiu de se poate va rog frumos (avand in vedere ca caut dar mare branza nam inteles):
1.ce pompa de motoruina au modelele astea duse/purje?
si diferenta e ca purje consuma mai mult ca introduc motorina cu 2 bar?
2.este normal ca sa o iau cu o autonomie de 30-50km bag 20 L motorina fac exact 180km,60-70%urban linistit,restul extraurban pana la o manastire si inapoi.Ajung acasa rosu..autonomie de 50-70km.(Mentionez ca masina am luato acuma de la o concesionarie din Bacau masina a fost adusa din Italia si a stat ceva timp nemiscata,are 230mii km cei drept,filtrele,motorina..ulei...nu stiu nimica de ele cred ca trebuiesc schimbate,in rest se rpezinta bine inclusiv la motor si caroserie,roti de 17 ce vreau sa le schimb cu altele de 15 la gropi o rup cu cauciucurile alea subtiri......dar totusi este normal sa imi ia 20l/180 km...?

Va multumesc si cer scuze de deranz dar mam cam panicat, e prima mea masina....Multam.
R.Bogdan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -