Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Skoda tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 02-02-12, 14:19   #1
sandumarian

Stock
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 6
Talking Montare difuzoare Fabia 2

In urma schimbarii casetofonului si adaugarii unui amplificator, difuzoarele de pe fata stoc ale masinii s-au ars .
Drept urmare a trebuit sa le schimb , asa ca am decis sa pun si difuzoare pe spate .

Desfacutul usilor se face astfel:

Manerul usii are un plastic atasat care cu o surubelnita se scoate ( are niste clipsuri metalice )
Apoi in locul ramas dupa scoaterea manerului in doua gauri rotunde se gasesc doua suruburi cu cap in stea ( nu plus ) care se pot desface si cu surubelnita.
In partea de jos a usii se gasesc doua suruburi cu cap de stea care trebuie desfacute ( la usa din spate se gaseste doar unu ) .

In cazul in care aveti geamuri mecanice, manerul se scoate astfel :

El are un inel care se roteste in gol. Acel inel trebuie impins intr-o parte .In partea de jos a usii se gasesc doua suruburi cu cap de stea care trebuie desfacute ( la usa din spate se gaseste doar unu ) .

In cazul in care aveti geamuri mecanice, manerul se scoate astfel :

El are un inel care se roteste in gol. Acel inel trebuie impins intr-o parte .Alte mentiuni :

La difuzoarele de pe fata trebuie cumparate inele , pt ca difuzoarele stoc sunt integrate in inel , dar pe spate nu e nevoie pt ca desi nu sunt inele difuzoarele incap.
Cand montati usa inapoi , la manerul scos o sa tebuiasca sa scoateti acele clipsuri metalice de pe fata de usa si puse pe maner .
Cablurile pe spate nu sunt trase , dar se trag destul de usor.

Sper ca va ajuta !
sandumarian is offline   Reply With Quote
Old 19-11-12, 09:02   #2
dany_blackbo

Stock
 
dany_blackbo's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 5
Member of:
[SKODA]
Default Re: Montare difuzoare Fabia 2

Intrebarea mea este daca in caz ca vreau sa modific sistemul audio al masinii,si aceasta se afla inca in garantie,pot pierde garantia? trebuie neaparat sa astept sa iasa din garantie sa pot face modificari la partea audio?
dany_blackbo is offline   Reply With Quote
Old 19-11-12, 10:19   #3
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Montare difuzoare Fabia 2

Daca este in garantie poti sa faci modificarile dorite la ei din cate stiu.

Cel mai bine dai un telefon si te lamuresc ei.
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -