Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Skoda tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-07, 19:18   #1
83-FBJ
Skoda Driver

Stage 5
 
83-FBJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 397
Member of:
[SKODA]
Default Kit Octavia Tour RS sau Sport

Buna,

Sunt interesat de un body kit de RS al octaviei Tour. Daca stie cineva, le pot lua de la reprezenta?

Multumesc.
83-FBJ is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 11:35   #2
OctaviaRS

Stage 4
 
OctaviaRS's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 217
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

salut......din cate stiu eu...gasesti la skoda
ca am vzt mii de skode 1.9tdi cu kit de RS..bafta
OctaviaRS is offline   Reply With Quote
Old 14-04-07, 18:46   #3
83-FBJ
Skoda Driver

Stage 5
 
83-FBJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 397
Member of:
[SKODA]
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

Quote:
Originally Posted by OctaviaRS View Post
salut......din cate stiu eu...gasesti la skoda
ca am vzt mii de skode 1.9tdi cu kit de RS..bafta
Ar fi super, dar daca te uiti pe site-ul lor Octavia Tour Sport are, mai nou, si motorul de 1.9
83-FBJ is offline   Reply With Quote
Old 19-04-07, 10:20   #4
GoDoRoJa

Stage 2
 
GoDoRoJa's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 28
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

da , le poti comanda fara probleme. Spoiler fata ( in speta cel cu buza aia), spoiler spate- dar nu e cazul - decupatura e doar la benzinarul 1,8 Turbo. Si eleronul. Intereseaza-te de preturi la Avia Motors Pantelimon si zi-ne si noua.
GoDoRoJa is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 12:36   #5
davos87

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

le gasesti la reprezentanta darteajunge km scump,eventual vb cu baietii dela tinichigeriepoate te invarti de jante si bara pe fata.le iei mai ieftin.
davos87 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 22:46   #6
ReMM
Skoda Driver

Stage 4
 
ReMM's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 235
Member of:
[SKODA]
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

Quote:
Originally Posted by davos87 View Post
le gasesti la reprezentanta darteajunge km scump,eventual vb cu baietii dela tinichigeriepoate te invarti de jante si bara pe fata.le iei mai ieftin.
tu gandesti ce vb? se practica asta pe la skoda la bucale?? o avea piesa tipla ala de la tinichigerie si ti-o da tie mai ieftin...ganditi inainte sa scoateti pinguini pe gura...

bara pe fata e aproximativ egala ca pret ca cea normala...bara spate nu se merita doar pt decupatura aceea pe care o poti face si tu in cazul in care ai una normala...eleronul e in jur de 7 mil (zic eu ca nu se merita luat aftermarket) iar jantele sunt in jur de 10 mil bucata si iar nu se merita luate aftermarket...
__________________
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul 4tuning.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Last edited by ReMM; 10-03-09 at 22:49.
ReMM is offline   Reply With Quote
Old 12-03-09, 12:54   #7
davos87

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

auzi gagiu dak vrei bara de fata de octavia I RS contacteaza-ma.e putin lovita pe dreapta.se poate face cu feonul si putin chit iar dak nu stii combinatiile nu mai scoate "pinguini",ok?
davos87 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-09, 17:58   #8
bugy_g2000

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

Quote:
Originally Posted by ReMM View Post
tu gandesti ce vb? se practica asta pe la skoda la bucale?? o avea piesa tipla ala de la tinichigerie si ti-o da tie mai ieftin...ganditi inainte sa scoateti pinguini pe gura...

bara pe fata e aproximativ egala ca pret ca cea normala...bara spate nu se merita doar pt decupatura aceea pe care o poti face si tu in cazul in care ai una normala...eleronul e in jur de 7 mil (zic eu ca nu se merita luat aftermarket) iar jantele sunt in jur de 10 mil bucata si iar nu se merita luate aftermarket...
salut.Sunt nou peaici,dar vreau sa iti spun un lucru.Se pot lua piese de la tinichigerie pe "naspa"...



Iar in privinta Skodei Octavia de care se tot spune pe aici este vorba de un model noi de la Octavia Tour(se numeste sport tourer sau asa ceva si are body kit-ul de la RS desi este doar un TOUR)
bugy_g2000 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-09, 20:02   #9
davos87

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

Quote:
Originally Posted by bugy_g2000 View Post
salut.Sunt nou peaici,dar vreau sa iti spun un lucru.Se pot lua piese de la tinichigerie pe "naspa"...



Iar in privinta Skodei Octavia de care se tot spune pe aici este vorba de un model noi de la Octavia Tour(se numeste sport tourer sau asa ceva si are body kit-ul de la RS desi este doar un TOUR)
da frate.te duci la o reprezentanta si vb cu baietii de la tinichigerie si teai scos dak le pastreaza.
davos87 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-09, 20:04   #10
bugy_g2000

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

te duci vorbesti si astepti si vi primii
bugy_g2000 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-09, 20:06   #11
davos87

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

Quote:
Originally Posted by bugy_g2000 View Post
te duci vorbesti si astepti si vi primii
ba frate te duci unde e tinichigeria si vb pe acolo cu baietii kre lucreaza acolo
und nu se fac combinatii in tara asta?
davos87 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-09, 20:09   #12
bugy_g2000

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

Prietene sa te fac sa intelegi:Si eu zic acelasi lucru
bugy_g2000 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 21:30   #13
ReMM
Skoda Driver

Stage 4
 
ReMM's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 235
Member of:
[SKODA]
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

daca e o reprezentanta care se respecta, asa ceva e de neinchipuit...de-asta suntem unde suntem...

...si mai invatati si voi limba romana...sau macar mai treceti o data cu vederea comentariul...
ReMM is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 01:08   #14
bugy_g2000

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

Si tu chiar crezi ca avem o reprezentata serioasa pe undeeva?...astea is tampenii sincer fara nicio suparare.Romania e la pamant cu toate...de aia avem nivelul pe care il avem in materie de coruptie.Poti obtine orice la pret mai mic.
bugy_g2000 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 12:48   #15
davos87

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
Default Re: Kit Octavia Tour RS sau Sport

Quote:
Originally Posted by ReMM View Post
daca e o reprezentanta care se respecta, asa ceva e de neinchipuit...de-asta suntem unde suntem...

...si mai invatati si voi limba romana...sau macar mai treceti o data cu vederea comentariul...
uite c sa zic.......bine k esti u destept mah si le stii pe toate........de park u nu ai spaguit sau ai facut alte combinatii k sa iti faci rost de ceea ce vrei......dak nu iti convine de altii uita-te in oglinda knd pleci de aksa colegule.....nu mai vb aiurea dak nu stii treburile......mai iesi la plaja sa te mai coci putin k ink mai esti crud......
davos87 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -