Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > GPS - Navigatie - Multimedia - Comunicatii - Auto Gadgets

Reply
 
Thread Tools
Old 24-04-14, 08:34   #1
shark_re8el

Stock
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1
Default navigatie aftermarket opel insignia cd300-cd400

E cineva care stie sa instaleze un sistem de navigatie after market dedicat pt insignia pe un model cd300? La prima incercare sistemul merge perfect mai putin faptul ca nu "decodeaza" menu-ul masinii (alaturi de indicii ceasului, temp, etc) si in locul acestuia indica doar "...,,,---...--,.,,." ? Am tot intrebat pe la diversi "instalatori" insa fara nici un raspuns plauzibil in rezolvarea problemei. Unii spun ca ar fi o problema de can-bus (insa din cate stiu acea cutiuta preia functiile vocale pt hands-free si comenzile de pe volan) iar marea majoritate spun ca e o problema software, desi chiar ei spun ca nu cred ca se va rezolva problema. E cineva care sa aibe o schita tehnica a mufei ISO pt cd300, poate e o problema de cablaj in "matele" aparatului cumparat. O sa incerc sa verific firele aparatului de la capetele celor 2 mufe ISO de conexiune cu un aparat de tensiune poate ii dau in vreun sens de cap. Daca e cineva care stie sau imi poate da un sfat, indrumare, catre un coleg de pe forum astept un semn.

Mc mult si o zi buna
shark_re8el is offline   Reply With Quote
Old 28-06-20, 21:40   #2
danutz12345

Stage 1
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 22
Default Re: navigatie aftermarket opel insignia cd300-cd400

Gasesti la baietii de mai jos montaj separat , eu am fost la ei pentru o navigatie de passat si am fost multumit

https://www.navi-gps.ro/navigatie-op...rnet-waze.html
danutz12345 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -