Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-09, 15:26   #1741
Khaid

Stage 3
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 89
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

isi aduc sa aiba cu ce sa se invarta
Khaid is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 16:45   #1742
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

oare ce plezneste mai repede , o pisicuta sau masinile noastre dragi atat daciile cat si alte vechituri rupte in 2 pe drumurile patriei... ? multi isi iau masini de 500-1000 de euro si le lasa sa zaca dupa ce pica... dar unele din ele sunt mai bune decat o dacie la care te lasa mereu cate ceva si ti-e frica sa pleci la drum lung cu ea..
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 17:33   #1743
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

mda...am vazut parerile voastre despre noul ministru...INSA POATE AR FI MAI BINE SA ASCULTATI CU ATENTIE CE SPUNE...stiu ca se balbaie ,stiu ca nu a fost avertizat de ce il asteapta ,stiu ca a facut greseli multe pe videochat.

Parerea mea este ca el cere ajutor prin ceea ce spune...adica ajutorul vostru , al poporului fiindca el ar dori sa faca ceva insa ii sunt mainile legate de undeva de mai sus si conteaza pe voi. Un tariceanu nu a vorbit asa...a triplat si basta...neimportant ce spune lumea.

Asta e parerea mea Tariceanu e un robot ahtiat de bani iar Nemerschi e un om care trebuie sa repare greselile unor comunisti care cred ca vor intra in isoria romaniei...Eu sunt de parere ca ar trebui ajutat si sper sa nu ma insel

Last edited by mobiles_de; 13-02-09 at 17:42.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 18:27   #1744
SERJAN
VW Driver

Stage 3
 
SERJAN's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 160
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by mobiles_de View Post
mda...am vazut parerile voastre despre noul ministru...INSA POATE AR FI MAI BINE SA ASCULTATI CU ATENTIE CE SPUNE...stiu ca se balbaie ,stiu ca nu a fost avertizat de ce il asteapta ,stiu ca a facut greseli multe pe videochat.

Parerea mea este ca el cere ajutor prin ceea ce spune...adica ajutorul vostru , al poporului fiindca el ar dori sa faca ceva insa ii sunt mainile legate de undeva de mai sus si conteaza pe voi. Un tariceanu nu a vorbit asa...a triplat si basta...neimportant ce spune lumea.

Asta e parerea mea Tariceanu e un robot ahtiat de bani iar Nemerschi e un om care trebuie sa repare greselile unor comunisti care cred ca vor intra in isoria romaniei...Eu sunt de parere ca ar trebui ajutat si sper sa nu ma insel
sunt cu totul de acord la ceea ce zici... dar daca ar dori cu adevarat sa scoata aceasta taxa eu zic ca ar putea, tinand cont ca are tot sprijinul UE care nu e de acord sub nici o forma cu taxa actuala. asa cum terminatul ala de tariceanu a dat aceasta taxa triplata, tot asa cred ca ar putea sa o elimine. repet: daca doreste intr-adevar acest lucru. dar il respect pt faptul ca a avut binevoinata sa vina macar sa vorbeasca cu lumea, chiar daca a ocolit unele intrebari.
__________________

vw golf mk3 1.8 8v
SERJAN is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 18:41   #1745
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by SERJAN View Post
sunt cu totul de acord la ceea ce zici... dar daca ar dori cu adevarat sa scoata aceasta taxa eu zic ca ar putea, tinand cont ca are tot sprijinul UE care nu e de acord sub nici o forma cu taxa actuala. asa cum terminatul ala de tariceanu a dat aceasta taxa triplata, tot asa cred ca ar putea sa o elimine. repet: daca doreste intr-adevar acest lucru. dar il respect pt faptul ca a avut binevoinata sa vina macar sa vorbeasca cu lumea, chiar daca a ocolit unele intrebari.

Crezi ca daca el are sprijin de la UE isi poate mentine postul de ministru? Pe tariceanu l-a durut in c* de UE si sanctiuni...si cu siguranta nu e singurul din conducere care gandeste asa (sau a gandit) De aceea sunt de parere ca el cere un ajutor...singur nu poate face insa cu poporul se poate...daca il blestemati de la inceput poate se intreaba si el...de ce sa ii ajut...
Repet.asta e parerea mea si sper sa nu gresesc
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 18:58   #1746
Catalin-bz

Stage 5
 
Catalin-bz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 309
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Deci pana la urma la euro4 second hand se plateste sau nu taxa?Ca eu din spusele "balalaului" asta asa am inteles
Catalin-bz is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 19:25   #1747
SERJAN
VW Driver

Stage 3
 
SERJAN's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 160
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by Catalin-bz View Post
Deci pana la urma la euro4 second hand se plateste sau nu taxa?Ca eu din spusele "balalaului" asta asa am inteles
da. se plateste taxa.
SERJAN is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 19:43   #1748
SERJAN
VW Driver

Stage 3
 
SERJAN's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 160
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by mobiles_de View Post
Crezi ca daca el are sprijin de la UE isi poate mentine postul de ministru? Pe tariceanu l-a durut in c* de UE si sanctiuni...si cu siguranta nu e singurul din conducere care gandeste asa (sau a gandit) De aceea sunt de parere ca el cere un ajutor...singur nu poate face insa cu poporul se poate...daca il blestemati de la inceput poate se intreaba si el...de ce sa ii ajut...
Repet.asta e parerea mea si sper sa nu gresesc
pai exact la acelasi lucru ma gandeam si eu... ca el poate se gandeste ca isi va pierde postul. corect. asa cum ai zis si tu ca e parerea ta, acelasi lucru il zic si eu: ca e parerea mea, ceea ce insemna ca nu e neaparat adevarat!
SERJAN is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 23:23   #1749
serady

Stage 5
 
serady's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 306
Member of:
[DACIA]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

demisia....ca deja nu se mai poate domnilor e o tara de rahat fiecare face ce-l taie capul
beti pana va hraniti din taxele astea io tot cred ca pana la urma il vor impusca pe unul...
serady is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 23:47   #1750
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

demisia, crezi ca cine o sa vina dupa el o sa fie mai bun, poate mai rau. Sa fim bucurosi ca o plecat tariceanu, ca daca nu statea mult si bine triplata taxa.. Crezi ca acolo la ei in guvernu tariceanu nu face tot posibilul ca taxa sa ramana triplata, chiar daca nu mai e prim ministru, ca doar ii strica lui afacerile. Chiar el a zis intr-o conferinta dupa ce a iesit din functie, ca ar vrea ca predecesori lui sa continuie ceia ce el a inceput printre care se afla si taxa triplata.
johhny is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 05:35   #1751
kulturistu22

Stage 4
 
kulturistu22's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 190
Exclamation Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

normal si frumos era sa fie o taxa,dar nu nesimtita ca acuma. nu ar avea nimeni nimik d zik dc ar reveni la taxa veke,ar fi bine. cum toate tarile au taxa,e normal sa avem si noi una IN LIMITA BUNULUI SIMT SI AL BUZUNARULUI....ca nu oricine isi poate permite un credit..si mai rau acuma dracu ti le mai acorda)....lui taricelu ia luat 2-3 zile sa faca taxa de ori mai mare..si la astia de acuma .....2 luni sa o dea la loc??..bataie de jos ..asta suntem,acceptam si ne plangem...ca restu..nik..putea sa se dea o ordonanta de urgenta la fel sa anuleze rahatu asta mare...pacat de noi ..oameni de rand ,pt ca raul pt noi este nu pt ei.
kulturistu22 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 16:29   #1752
mishuBMW

Stage 3
 
mishuBMW's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 130
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

io nu mai stiu ce sa fac cu taxa asta...vreau sa-mi iau masina da nu stiu ce sa fac
sa-mi iau din afara sau de aici gata inmatriculata?
ziceti voi ce sa fac...
mishuBMW is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 17:14   #1753
SERJAN
VW Driver

Stage 3
 
SERJAN's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 160
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by mishuBMW View Post
io nu mai stiu ce sa fac cu taxa asta...vreau sa-mi iau masina da nu stiu ce sa fac
sa-mi iau din afara sau de aici gata inmatriculata?
ziceti voi ce sa fac...
daca esti dispus sa platesti taxa i-ati din afara pt ca sunt mai bune, daca nu, i-ati inmatriculata in tara ca sa nu ai prea multa bataie de cap.
SERJAN is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 17:57   #1754
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

mishuBMW daca vrei o masina pe care sa o ti ... ia-ti din afara ... se merita un efort mai mare cu drum rar si alte chestii ... dar daca iti iei sa o ti un an si sa o vinzi iao deja inmatriculata
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 19:12   #1755
akileon

Stage 5
 
akileon's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 569
Default Re: Guvernul triplează de la 15.12.2008 taxa auto pentru maşinile rulate

drum - rar - taxa ..ehe , nu e asa simplu , e de tras
akileon is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -