Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-08, 00:36   #466
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

acuma citind astea ... m-am mai calmat.
dar cand am auzit la stiri ca se tripleaza taxa .. si cand ziceau ca pt o masina veche euro 2 cu motor pana in 1400cmc taxa poate ajunge pana la 3000e era sa fac infarct.
da marita probabil va fi marita. singura mea speranta e ca nu se poate pune in aplicare taxa chiar imediat.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 00:37   #467
ice_pascu

Stock
 
ice_pascu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

daca aproba astia de le UE ceea ce e aproape imposibil dam veste in tara ne strangem toti membri 4 tuning si mergem in fata la guvern sa vada ei cand o se strange mii de oameni ce fac.....jos cu tarfa de taricenu....
ice_pascu is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 00:39   #468
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

apropo de tariceanu .... imediat se face alt guvern in care nu mai are treba ... deci nu mai e el curios
Spark is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 00:45   #469
DiavoLLo
Ford Driver

Stage 5
 
DiavoLLo's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,045
Member of:
[FORD]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

nu ati inteles.....el de fapt ne vrea binele......si apoi binele lui avand in vedere ca are cota parte din taxa auto cum a primit si anul trecut undeva la 2 000 000 de euro....de ce nu isi vand toate masinile luxoase de la guvern si sa se plimbe prin tara cu masina anului dacia logan sa vada cum e sa obligi pe cineva sa dea 7000 de euro pe o panarama de masina care se vrea extraordinara si in banii astia nu poate merge omul pana la mare cu baxul de prosoape dupa el....ca normal la banii astia doar nu vrei si aer conditionat....imi cer scuze fata de cei ce detin un logan....dar asta e adevarul...un "jaf" cum zic ei din 90 are mult mai multe optiuni ca loganul din 2008....
__________________
Ford Contour SVT 2.5 V6
DiavoLLo is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 00:47   #470
DiavoLLo
Ford Driver

Stage 5
 
DiavoLLo's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,045
Member of:
[FORD]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

daca tot obligi omul fa in asa fel ca sa isi si poata permite acest lux de a lua o masina noua.....la noi daca nu omori furi sau prostesti lumea nu iti poti permite din salariu sa visezi sa ai o casa a ta sau o masina....am ajuns de ras....o sa ajungem sa-l plangem pe nea` nicu
DiavoLLo is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 00:48   #471
t1grul
VW Driver

Stage 5
 
t1grul's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,197
Member of:
[PEUGEOT]
[VW]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

avem o tara de *** cu legi de ***...
abia mi`am luat un golf 3...daca se aproba asta inseamna sa platesc inca odata masina

t1grul is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 00:49   #472
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by ice_pascu View Post
daca aproba astia de le UE ceea ce e aproape imposibil dam veste in tara ne strangem toti membri 4 tuning si mergem in fata la guvern sa vada ei cand o se strange mii de oameni ce fac.....jos cu tarfa de taricenu....
nu o sa aproabe nimic ,oricum tampitii se contrazic ) , vor sa scoata taxa pt masinile noi si sa o tripleze pentru cele sh , IMPOSIBIL deoarece acest lucru se numeste DISCRIMINARE

dupa cum zicea pe topicul celalalt :

Quote:
Comisia Europeană ar putea accepta eliminarea temporară a taxei numai dacă aceasta se face şi pentru autoturismele second-hand.

Introducerea de taxe īn industria auto sau retragerea acestora este posibilă numai atāta timp cāt principiul de non-discriminare este respectat, a declarat pentru EVZ purtătorul de cuvānt pe domeniul Taxe şi Mărfuri al Comisiei Europene (CE), Maria Assimakopoulou
nu o sa se aprobe nimic
DolusD is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 00:49   #473
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Eu am dat 1300 pe un Xantia din 96, impecabil, iar taxa e de 1200 ! HAI LA BUCURESTI ,MAMA LOR DE JAVRE !
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 00:57   #474
t1grul
VW Driver

Stage 5
 
t1grul's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,197
Member of:
[PEUGEOT]
[VW]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by THUNDER77 View Post
Eu am dat 1300 pe un Xantia din 96, impecabil, iar taxa e de 1200 ! HAI LA BUCURESTI ,MAMA LOR DE JAVRE !
...stabiliti data!!!
t1grul is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 01:04   #475
foss

Stage 5
 
foss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 482
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Si cei care siau loat masini euro 4 in 2007 pot sasi ia bani inapoi???
foss is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 01:16   #476
el_loco

Stage 5
 
el_loco's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 588
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Ceea ce s-a intamplat astazi este un act de PERVERSITATE MAXIMA din partea lui Tariceanu & Co.
Au facut aceasta mutare, acum dupa ce au luat in alegeri 20%, ca daca facea acest lucru inaiante, nici 5% cat sa intre in Parlament nu mai realiza.
Ceea ce este iarasi ceva de neimaginat intr-o tara normala, este rapiditatea cu care se doreste introducerea acestei majorari: azi, pe 4 dec. se hotaraste, iar in doar 11 zile, pe 15 dec. se doreste aplicarea ei. Asa ceva este dezgustator...
__________________
| 2002 320d Titanium Silver | WWW.JANTE.TK
el_loco is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 01:20   #477
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

pentru un euro 2 din 96 de 1 litru cat ar fi acum taxa ?
(eu mi-am luat masina mica si economica ca stiam ca astia o sa mareasca impozitul si asigurarea cu importul asta de masini)
Spark is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 01:50   #478
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Intr-adevar...era de asteptat o asemenea miscare...Tariceanu de ciuda ca n-a castigat alegerile strica tot acum cat mai poate...
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 02:41   #479
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Atunci bine ! Ce e de facut ?! Sa spuna careva ca ne intalnim pe 14 sau pe 15 undeva si pichetam !
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 03:39   #480
bt02ffa

Stage 3
 
bt02ffa's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 106
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

e strigator la cer ceea ce se intampla in tara asta.cine dreaqu a votat psd sa se impuste.ma duk si inmatriculez in bulgaria sau la moldoveni.moarte tariceanu si vOSganian
__________________
dacia 1310 tx opel astra f caravan c14nz
bt02ffa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -