Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-08, 08:34   #646
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Aici puteti gasi forma de organizare , afisele si multe pareri si opinii ale oamenilor afectati de aceasta TAXA (http://**********************/forum.htm). Sunt alaturi de acesti oamneni chiar daca aceasta taxa ma avantajeaza avand in vedere ca pot intermedia inmatriculari in Bulgaria. Eu am masinile inmatriculate in Bulgaria si daca ar fi taxa ZERO lei tot nu as inmatricula in Ro avand in vedere ca aici cu 1/2 din asigurarea RCA la masinile mele in Bg platesc toate taxele si carte verde.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 08:37   #647
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Mesaj pt ZoliaT > I ti recomand sa scoti cenzura de la linkuri de la acest subiect.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 08:47   #648
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

****** nu e cazul sa te bagi-aleks


foarte bine ca a triplat taxa.
trebuia sa o inzeceasca.

fiindca ar trebui sa ne uitam in oglinda si sa ne raspundem sincer la urmatoarele intrebari :

am facut ceva ca sa schimb oamenii ce ne conduc ?
am fost la vot ?
am iesit in strada daca a fost nevoie ?
am spus nu cand s-a spus sa nu mai alimentam ca sa scada pretul la carburanti ?
zic din gura dar am optat sa imi iau un 1.5 dci nou ca sa nu imi iau un "jaf" ?

ar trebui sa fim din o bucata nu una din gura si alta din fapta.
dar asta e romanul : vorba multa saracia omului.
__________________
Iadul era plin, asa ca .....................m-am intors , and is no replacement for displacement.
Go go go go
Audi =
Espero =

Last edited by aleks; 08-12-08 at 09:14.
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 09:08   #649
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

http://www.tariceanu.ro/Blog/CalinPopescuTariceanu.html


blogul domnului Tariceanu! sa-i uram cele bune de sarbatori.
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 09:21   #650
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by p3rv3r5ul View Post
http://www.tariceanu.ro/Blog/CalinPopescuTariceanu.html


blogul domnului Tariceanu! sa-i uram cele bune de sarbatori.
bun asa sa vedem cat timp dureaza pana se umple blogul de pareri
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 10:16   #651
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

un articol din "Gândul" de astăzi, cu referire şi la acţiunea de pe 13 decembrie
http://www.gandul.info/actualitatea/...l?3927;3628083
aleks is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 11:11   #652
luckas
VW Driver

Stage 3
 
luckas's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 111
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

sa dam statul in judecata ,INTR-UN PROCES COMUN ,noi toti cei furati de tariceanu .
luckas is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 11:35   #653
Hori
VW Driver

Stage 5
 
Hori's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Quote:
Originally Posted by luckas View Post
sa dam statul in judecata ,INTR-UN PROCES COMUN ,noi toti cei furati de tariceanu .


Sunt de acord! Cred ca multi am fi de acord! Daca e careva in domeniul avocatura sau ceva de genul, sa ne explice pls cum putem face, se aduna semnaturi si plangeri de la toti care suntem de acord si inaintam in tribunal !
__________________
It is the space inside that gives the drum its sound ...
Hori is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 11:54   #654
avolocaru

Stage 4
 
avolocaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 252
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Pt domnul care considera ca taxa ar trebui sa se tripleze, sa stiti ca la un moment dat nu mai este vorba de cat este taxa ci de ce se face cu acesti bani. Nu va dati seama ca toti acesti bani astupa gaurile negre ale guvernului? platiti taxa de posesie la primarie, mult putin, dar ce se intampla cu acesti bani? Va spun eu, sunt furati. Degeaba platesc eu 3000 mii de euro pt plantarea unei paduri daca se taie 10. Nu stiti ce vorbiti si probabil sunteti invidios, daca nu..., nu uitati ca nu toti avem banii dumneavoastra si ca poate am fost la vot.

Daca se pregateste cineva de proces, vreau si eu sa particip. Mai bine dau 1500 de euroi la avocat decat la stat.
__________________
Traim in Romania si asta ne mananca toti banii!!!
avolocaru is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 12:17   #655
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Nu veti intelege niciodata...nu e vorba de 1500 de euro ...e vorba de 10 euro de persoana.Totul pus pe un cont in Romania si cautat cel mai bun avocat care da statul in judecata la un tribunal UE...pe langa asta mai costa si un inginer bun care poate dovedi ca 80% din masinile inscrise la rar nu au fost inscrise cu norma de poluare adecvata etc...(totul documentat de la TÜV Germania si de la fabrici VW-BMW etc) Daca fiecare face pe capul lui nu veti ajunge nici o data la ceva !
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 13:11   #656
danibavarezu

Stage 3
 
danibavarezu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 110
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

se stie ţara asta cum e nu mai are rost sa discutam, toate birurile le suportam noi , oamenii normali , cei bogatii ii doare in ............Bine mai scria pe bannerul ala "Binele o duce rau in Romania"

Last edited by aleks; 08-12-08 at 13:29.
danibavarezu is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 13:17   #657
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

in luna noiembrie am intentat un proces impotriva acestei taxe de poluare urmand ca pe 9 ianuarie sa ma judec. Ordonanta nu e lege, iar daca nu e lege se poate combate. Din cate stiu taxa de poluare se plateste la prima inmatriculare a masini in oricare tara UE. O masina inscrisa in Germania(ex.) a platit aceasta taxa de poluare si deci nu ar mai trebui platita aceasta taxa. Un alt punct de vedere este discriminarea. Eu cumpar masina SH din Romania si nu platesc aceasta taxa de poluare pe cand altcineva care cumpara masina SH din oricare tara UE (inafara de RO) plateste aceasta taxa => discriminare, ceea ce CE nu permite. Daca nu castig procesul in tara poate mah duc la CEDO. Am o Honda CRX model 91 in Germania e E2 la noi e Non-Euro.
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 13:18   #658
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Avocatul costa 1000 RON . Merita
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 13:26   #659
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Daca pe 13 e greva la bucuresti inseamna ca ne intalnim acolo.
johhny is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 13:57   #660
XXL-X-

Stage 3
 
XXL-X-'s Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 139
Member of:
[SEAT]
Default Re: Guvernul triplează taxa auto pentru maşinile rulate(dacă aprobă Comisia Europeană

Niste hoti!!Suntem condusi de niste incompetenti(cand e vb de popor).Pe 15 vin special la Bucuresti pt protest.ASA ceva este strigator la cer, isi bat joc de noi, suntem carpele lor, fac ce vor cu noi!!PROTEST,REVOLUTIE!!!!
__________________
Swizz Beatz, it's me b........
XXL-X- is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -