Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-11, 20:17   #2986
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Inn afara de o alta revolutie nu prea vad ce am putea face ......boicoturi si proteste deja sunt fumate , si la o revolutie romanii nu se mai baga , au familii , copii ....e greu , asa ca ne meritam soarta
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 27-12-11, 20:23   #2987
oopscam

Stage 5
 
oopscam's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 883
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Inn afara de o alta revolutie nu prea vad ce am putea face ......boicoturi si proteste deja sunt fumate , si la o revolutie romanii nu se mai baga , au familii , copii ....e greu , asa ca ne meritam soarta
Si ce crezi tu ca am putea noi sa facem? Ai vazut la stiri acum ca de la 1 Ianuarie creste si impozitul din nou? Cresc si accizele la tutun si combustibili... Impozitele pe cladiri cresc si alea...

Vrei sa iti dau un Sfat? Muta-te la tara... In fundul Moldovei sau in vre-un sat de pe langa Bucuresti, care apartinde de nu stiu ce comuna saraca si acolo platesti la primarie mult mai putin...

Dar ma rog... macar cu domiciliul din buletin sa te muti acolo...
Eu asta am sa fac... Imi schimb domiciliul din buletin la bunici in fundul Moldovei si sa ii mai vad atunci ce impozit imi pun pe masina... Dar la casa o "belesc" nasol rau de tot!


Laste EDIT:

oricum eu sunt un caz fericit... Ca am sa imi inm. masina fara plata taxei... Dar pt. asta am stat pe bara 1 an si jumatate, dar am sa o pot vinde mult mai repede decat unu care are sa se confrunte cu noua lege de ****... Dar o sa avem solutii si pt. noua taxa, stati linistiti.

BG vezi ca venim si mai multi la voi!!!

Last edited by oopscam; 27-12-11 at 20:35.
oopscam is offline   Reply With Quote
Old 27-12-11, 20:31   #2988
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Chiar nu am nici cea mai mica idee ,solutie
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 27-12-11, 21:15   #2989
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

scrie si in BIBLIE , vai de POPORUL care isi omoara CONDUCATORUL , suntem SINGURA NATIE INFECTA din LUME care neam omorat CONDUCATORUL !!!

pe unde merge ROMANUL oriunde in luma peste 50% STRICA , POLUEAZA , DAUNEAZA , INFECTEAZA acea localitate ....asta e adevarul si trebuie sa il recunoastem !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 27-12-11, 22:45   #2990
blu3s0ul

Stage 2
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 22
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
suntem SINGURA NATIE INFECTA din LUME care neam omorat CONDUCATORUL !!!
serios? unde te documentezi tu ba baiatule?de abraham lincoln ai auzit? JFK iti spune ceva? si daca traiesti in lume si nu in padure cred ca vedeai ce a patit si gaddafi.
so stfu!!!
ontopic: imi spunea un amic ca el isi face rezidenta pe bulgaria si inmatriculeaza masina si nu prea au ce sa ii faca autoritatile romane.
blu3s0ul is offline   Reply With Quote
Old 28-12-11, 00:14   #2991
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Zilele astea vroia o cunostinta sa cumpere o solenza 1.9d , si m-am uitat de taxa (noua)... cica o sa fie 3400e, asta in conditiile in care pe masina se cere vreo 2000 neg Evident ca a picat, ca nici mama zmeilor nu mai are cum zile astea sa inscrie o masina daca ii vine zapaceala abia acum... si nu nici prin pile nu s-a putut rezolva Probabil nu s-a batut la usa care trebuie
Faceti-va rezerve de popcorn, cel putin luna ianuarie o sa fie rasu'-plansu'

Last edited by maverick1508; 28-12-11 at 00:17.
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 28-12-11, 00:16   #2992
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Se anunta un an bun 2012, tineti aproape si nu uitati sa votati PDL.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 28-12-11, 14:23   #2993
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by maverick1508 View Post
Zilele astea vroia o cunostinta sa cumpere o solenza 1.9d , si m-am uitat de taxa (noua)... cica o sa fie 3400e, asta in conditiile in care pe masina se cere vreo 2000 neg Evident ca a picat, ca nici mama zmeilor nu mai are cum zile astea sa inscrie o masina daca ii vine zapaceala abia acum... si nu nici prin pile nu s-a putut rezolva Probabil nu s-a batut la usa care trebuie
Faceti-va rezerve de popcorn, cel putin luna ianuarie o sa fie rasu'-plansu'
De ce sa cada treaba?? ii spui frumos: "Frate, o iau la 1500E daca o ti-i pe tine ca n-am chef sa dau mai mult pe taxa ca pe masina, dacau nu treaba ta!"
Si garantez eu ca vrea, plus cu 100Ron faci contract legalizat la notar prin care poti umbla cu ea ca si cum ar fi a ta, si astfel borbeli psf taxa...eu si cand nu se platea nimic nu am trecut in veci nici cu o masina pe care am avut-o pe la rar ca sa o trec pe mine.....pai pt ce sa le dau si aia 100E cat sunt actele, plus umblatura nu mai zic
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 28-12-11, 15:34   #2994
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Pai nah, unii vor sa fie in regula cu actele (sa fie trecuti ei = "a lor") etc. I-am spus sa bage proces dar nu prea sufera chestiile de genul asa ca a picat si varianta asta. Si sincer nici eu nu m-as fi complicat cu proces pt taxa daca cumparam o masina. Oricum eu anul asta trebuie sa ma apuc de proces sa-mi inscriu odata masina
Evident e si varianta sa ramana masina tot pe vanzator dar daca nu cunosti foarte bine cumparatorul (ex: ruda, prieten de 20 de ani) sa stii ca "domle daca vine vreo amenda acasa, ma suni si vin si-ti dau banii pentru ea" nu prea merge s-o dai fara perfectarea actelor (vezi multele cazuri "o cumpar frate uite banu da-mi actele si cheile si ne auzim maine sa facem actele", iar de maine cumparatorul are telefonul inchis").
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 29-12-11, 00:29   #2995
Chelooo

Stage 5
 
Chelooo's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 683
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Povestea este in felul urmator : Pe la sfarsitul lui august, anul acesta, am luat o masina de la cineva, inmatriculata in RO cu nr. de HR. Masina fiind intrata in tara in 2004,doar ca atunci nu stiam de legea asta.. din 2012. Imediat ce am luat-o am trecut la financiar dar nu m-am miscat sa ii pun si numere de HR.. Acu de cateva zile am inceput sa alerg, am terminat azi cu RAR-ul.. cu autenticitatea.. si a mai ramas dosarul la politie..
Cateva persoane mi-au spus ca daca e bagata deja la financiar.. nu mai e graba, asa este ?
__________________
Rai Sau Iad ... Rau Sau Bun ... Iarba Sau Tutun ...
Chelooo is offline   Reply With Quote
Old 29-12-11, 00:59   #2996
ANDU41

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 69
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by Chelooo View Post
Povestea este in felul urmator : Pe la sfarsitul lui august, anul acesta, am luat o masina de la cineva, inmatriculata in RO cu nr. de HR. Masina fiind intrata in tara in 2004,doar ca atunci nu stiam de legea asta.. din 2012. Imediat ce am luat-o am trecut la financiar dar nu m-am miscat sa ii pun si numere de HR.. Acu de cateva zile am inceput sa alerg, am terminat azi cu RAR-ul.. cu autenticitatea.. si a mai ramas dosarul la politie..
Cateva persoane mi-au spus ca daca e bagata deja la financiar.. nu mai e graba, asa este ?
Atunci cand politia iti ia actele in vederea eliberarii noului certificat ,poti sa consideri ca ai rezolvat problema.E posibil ca noua lege sa intre abia pe 10-15 .01.2012 in vigoare asa ca teoretic ai avea timp.Totusi daca poti maine sa te duci la politie sugestia mea ar fi sa te duci.
ANDU41 is offline   Reply With Quote
Old 29-12-11, 17:58   #2997
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Eu zic sa omoram unguru' de la Mediu ca a facut taxa asta aberanta ca vezi doamne poluam ... dar el taie padurile in p..a mamii lui de ungur!
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 29-12-11, 21:19   #2998
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Eu zic sa omoram unguru' de la Mediu ca a facut taxa asta aberanta ca vezi doamne poluam ...!
BIS BIS !!!

Omorati voi si pe basescu si pe boc si pe ungur linistiti ca nu ei vin cu ideile ci "cei din spate". Ah stai, voi nici macar n-ati iesit la un amarat de protest sau boicot pentru ceva in viata voastra (nu ca asta ar fi rezolvarea) deci hai sa revenim la sarmale si vin fiert!
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 29-12-11, 22:04   #2999
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

maverick nu cred ca ne cunoastem ca sa afirmi chestii din astea... esti indreptatit sa afirmi pentru cei care-i cunosti. Sau crezi ca spunand fraze gen "ah stai, voi nici macar n-ati iesit la un amarat de protest sau boicot pentru ceva in viata voastra" o sa imbarbatezi pe careva si-o sa iasa in strada?
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 29-12-11, 23:06   #3000
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate

Faceam si eu haz de necaz Pe toate forumurile/site-urile de stiri e lume suparata, injura, spameaza cu petitii, criminali in devenire etc. dar cam atat, in rest e liniste si pace. Asa-i la noi...
maverick1508 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -