Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-13, 19:14   #31
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Maşina de epoca de la ce varsta are taxe 0 ?

Stiu ce reiese daca modifici masina, dar eu ziceam strict la ce i-ai raspuns baiatului si oricum nu am auzit cazuri de "mers" mai departe, ti se suspenda atestarea de vehicul istoric, mai departe banuiesc ca va afla pana si fiscul unde este inregistrata ca sa ii tranforme impozitul din 0 lei in xxx lei, dar acum daca afla si politia, nu stiu.

Oricum, tu simti cu tastele ?


Lasand gluma la o parte, vad ca RCR a scris o tampenie(sau cine a scris legea despre...), si toate site-urile o preiau ca atare, auzi tu "organelor de abilitate" wtf

Last edited by florin_cars; 15-09-13 at 19:18.
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 03-10-15, 09:16   #32
BaiatuCuCercu

Stock
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 2
Default Re: Maşina de epoca de la ce varsta are taxe 0 ?

Un Datsun 280 ZX turbo din 1981 poate fi considerat masina istorica? Are aer conditionat, cruise control si cutie de viteze automata. Daca ii schimbi gentile de 15" pe 17" ai probleme cu politia?
BaiatuCuCercu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-15, 23:52   #33
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Maşina de epoca de la ce varsta are taxe 0 ?

Da, este eligibila avand deja 34 ani vechime insa trebuie sa fie intr-o stare f buna spre perfecta iar dotarile nu conteaza insa oricarei masini daca ii schimbi marimea cauciucurilor si nu se afla trecute ca optionale pe acte, ai o problema cu militia iar in cazul unui vehicul istoric ai probleme si cu prietenii care te vor 'denunta' benevol, vezi ce zic eu mai sus
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 08-10-15, 20:37   #34
BaiatuCuCercu

Stock
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 2
Smile Re: Maşina de epoca de la ce varsta are taxe 0 ?

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
Da, este eligibila avand deja 34 ani vechime insa trebuie sa fie intr-o stare f buna spre perfecta iar dotarile nu conteaza insa oricarei masini daca ii schimbi marimea cauciucurilor si nu se afla trecute ca optionale pe acte, ai o problema cu militia iar in cazul unui vehicul istoric ai probleme si cu prietenii care te vor 'denunta' benevol, vezi ce zic eu mai sus
Tocmai am inspectat-o..e pe 14" complet originala fara rugina ( inmatriculata in Tennessee) si retinuta in Police impound pentru trafic de droguri, un pic lovita pe partea stinga de o manevra PIT nereusita de politie dar cu turbo-ul distrus. Cred ca merita 1000$.
BaiatuCuCercu is offline   Reply With Quote
Old 23-08-16, 15:25   #35
PFO

Stock
 
Join Date: Aug 2016
Posts: 1
Default Re: Maşina de epoca de la ce varsta are taxe 0 ?

Salut! Am gasit un Ford Mustang din anul 1965 si vreau sa aflu daca se poate incadra la categoria masini de epoca si ce mai trebuie sa platesc daca se poate incadra.
PFO is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -