Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 08-10-11, 19:19   #1
ValySK
VW Driver

Stage 4
 
ValySK's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 278
Member of:
[VW]
Default Ajutor;Radiere.

Salut am si eu o problema cat casa poporului poate chiar mai mare!
Am 2 masini primite "mostenire" de la taicamiu!Doar teoretic ca nu mai e niciuna!Cu una a facut accident acum +10 ani cred si au furat-o unii din parcare si cred ca a ajuns la fier.(precizez ca mai am talonul si cartea la ea).
Iar a2a a fost vanduta dupa moartea tatalui meu iar mama nestiind care e treaba ia dat cumparatorului toate actele!Tot ce am e o chitanta de mana fara serie si nr de buletin iar cumparatorul de atunci (2003) e de negasit!
Cum pot sa scap de ele de la impozit?Ca m-am saturat sa tot platesc degeaba.
Am deschis acest topic acum pentru ca de putina vreme am dezbatut succesiunea si am devenit proprietar fara sa vreau!
Multumesc mult!Dau o lada de bere!
ValySK is offline   Reply With Quote
Old 09-11-11, 14:52   #2
ValySK
VW Driver

Stage 4
 
ValySK's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 278
Member of:
[VW]
Default Re: Ajutor;Radiere.

Se poate sterge/inchide.nu vreau sa ocup spatiu aiurea daca nimeni m-a putut ajuta.
Multumesc
ValySK is offline   Reply With Quote
Old 09-11-11, 15:07   #3
ValySK
VW Driver

Stage 4
 
ValySK's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 278
Member of:
[VW]
Default Re: Ajutor;Radiere.

Quote:
Originally Posted by C.A.Coltuc View Post
Trebuie sa depuneti o cerere de radiere la judecatoria unde aveti domiciliul
Aveti aici un model

Acte necesare pentru scoaterea din evidenta a unui mijloc de transport


DECLARAŢIE (formular tip);

CERTIFICATUL DE RADIERE VIZAT DE POLIŢIE (în cazul vehiculelor scoase din uz, adeverinţă de la REMAT);

TAXA DE TIMBRU - 1 leu/document
Multumesc mult!
ValySK is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -