Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-16, 14:34   #1
vs88rey

Stock
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 3
Default Inmatriculare auto import Finlanda

Salutare tuturor, am cautat putin pe forum dar nu m-am lamurit in legatura cu problema pe care o am! Am achizitionat anul trecut o masina inmatriculata in Finlanda dar cu proprietar roman in acte (proprietarul era la munca in Finlanda) iar masina mai avea asigurare inca 7 luni asa ca am zis sa mai aman inmatricularea! I-am facut ITP pentru ca expirase, in octombrie a expirat si asigurarea din Finlanda asa ca i-am scos 3 randuri de numere rosii iar acum am o luna de cand ma chinui sa o inmatriculez! Mentioneaz ca masina nu a fost inmatriculata niciodata in RO, i-am facut RAR-ul dar la primarie imi cere certificat fiscal. Ce certificat fiscal sa le dau eu lor daca masina nu a platit niciodata taxe si impozite in RO? Problema e ca nici certificatul fiscal de la vechiul proprietar nu e bun pentru ca el scoate certificatul de la primaria de la el din sat iar masina nu a fost niciodata trecuta in evidenta acolo la el la primarie!

SFATURI? M-am cam saturat sa merg cu taxiul!!!
vs88rey is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -