Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-13, 23:31   #1
GAHU

Stage 5
 
GAHU's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 876
Default Examen categoria B

Am pus mai jos un desen cat de cat sper eu edificator al unei intamplari de azi,mai exact cum cineva a picat examenul pt scoala de soferi pentru urmatoarea faza:masina verde insemnata cu SC este masina de scoala,care avea de mers spre directia inainte,masina 2 si 3 semnalizau sa vireze la dreapta si asteptau sa treaca pietonii pentru ca masina 1 sa poata continua deplasarea,masina de scoala intra in giratoriu dar examinatoru intervine si pune frana si justifica:Neacordare de prioritatea fata de masina 4,trebuia sa stai pana se elibera giratoriu sa vezi ce vrea sa faca masina 4!Tin sa zic ca a fost prima gresala in 14 minute si singura de altfel,eu nu pot fi obiectiv,astept si alte pareri despre corectitudinea intamplarii!Multumesc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	74
Size:	81.3 KB
ID:	2839117  
__________________
http://www.gahuflo.blogspot.com/ Foto si atat
GAHU is offline   Reply With Quote
Old 20-08-13, 09:31   #2
jaku

Stage 5
 
jaku's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,347
Member of:
[Nissan]
Default Re: Examen categoria B

esti sigur 100% ca masina 4 nu intrase in giratoriu ? daca intrase, catusi de putin, atunci militianul a avut dreptate ... oricum, nu intri in giratoriu daca in stanga sunt masini, care chiar daca au semnalizat dreapta iesirea din intersectie... macar in examen , pe urma

Last edited by jaku; 20-08-13 at 09:38.
jaku is offline   Reply With Quote
Old 20-08-13, 09:42   #3
GAHU

Stage 5
 
GAHU's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 876
Default Re: Examen categoria B

Da,nu eram la volan in masina scoala,eu eram in alta masina,tocmai ca sa urmaresc examenul,in spatele masinii scoala se afla o alta masina de scoala de pe care instructorul ia zis,ai picat pe nedrept dar nu ma bag,am elevii in examen,asta e iei dat viitoare,toate cele 4 masini erau nemiscate timp de 20-25 secunde,pana au trecut petonii din fata masinii 1,cum ar venii au trecut ambele masini scoala pana cele 4 sa se puna in miscare,daca era sa obstructioneze pe careva clar a 2 masina de scoala nu mai avea timp sa intre si sa traverseze giratoriul

Last edited by GAHU; 20-08-13 at 09:45.
GAHU is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -