Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 21-07-13, 22:34   #1
IulySilviu

Stage 3
 
IulySilviu's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 110
Default Pot schimba nr de inmatriculare ?

Salutare, am numaru' de inmatriculare dupa spate facut la xerox din hartie...asa am luat masina de la unchimiu...acum doresc sa rezolv aceasta problema...intrebarea mea este urmatoarea : daca tot ma duc acolo , pot schimba si numerele de inmatriculare cu unele preferentiale?? adica alte cifre/litere...masina am lasat-o in continuare pe numele unchiului(am inteles ca trebuie sa vina si el deoarece este proprietarul din acte)
IulySilviu is offline   Reply With Quote
Old 22-07-13, 23:38   #2
IulySilviu

Stage 3
 
IulySilviu's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 110
Default Re: Pot schimba nr de inmatriculare ?

Un raspuns
IulySilviu is offline   Reply With Quote
Old 23-07-13, 00:03   #3
kowally

Stage 5
 
kowally's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 724
Default Re: Pot schimba nr de inmatriculare ?

aceasi treaba am vrut sa fac si eu si cand am intrebat la centrul de inmatriculari mi-a spus ca trebuie sa vina proprietarul sau sa imi faca priprietarul procura cum ca ma lasa sa fac ce vreau cu masina si am voie sa schimb numerele....

Deci prima solutie ar fi sa se duca unchiul tau la centrul de inmatriculari si sa schimbe numerele ( te va costa maxim maxim 200 lei , 20 lei o placuta , 20 lei cealalta , 45 lei taxa daca vrei preferentiale, vreo 50 lei taxa pe la primarie .. pt talon parca, si nu mai stiu ce taxa in alta parte ..)

A doua solutie este sa iti faca procura si sa iti ofere toate drepturile asupra autoturismului... si cu procura, carte, talon numere te duci la centrul de inmatriculari si iti da alte numere, fara sa transcrii masina pe numele tau).

descarca fisierul asta si deschidel cu office 2007 sau 2010.. mai pe la sfarsit vei vedea ce acte si cati bani trebuie sa dai pentru a schimba numerele ..

www.drpciv.ro/info-portal/downloadFile.do?menu=publicInfo&lang=ro&id=48
__________________

[B]
Dezmembrez cielo+motor

LIVRARE GRATUITA LA BUCURESTI SAU CALARASI
kowally is offline   Reply With Quote
Old 23-07-13, 23:01   #4
IulySilviu

Stage 3
 
IulySilviu's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 110
Default Re: Pot schimba nr de inmatriculare ?

Multumesc frumos de raspuns
Mai adaug o intrebare : daca imi face procura pe numele meu , ma duc cu toate actele necesare pot sa le schimb ? (taxa nefiind platita)

Last edited by IulySilviu; 23-07-13 at 23:04.
IulySilviu is offline   Reply With Quote
Old 23-07-13, 23:39   #5
kowally

Stage 5
 
kowally's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 724
Default Re: Pot schimba nr de inmatriculare ?

nu ai treaba cu taxa de timbru
kowally is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -