Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-11, 12:46   #1
StelarPhunk

Stage 4
 
StelarPhunk's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 195
Default talon pe bulgaria furat

Salut.
Am un prieten caruia i-a fost furat talonul masinii inscrisa pe bulgaria. stie cineva exact ce este de facut in acest caz? am inteles ca trebuie sa declari la politie aici in tara furtul si ei iti elibereaza o hartie sau ceva de genu.
A mai patit cineva acest lucru?
Nu poate lua legatura cu cel la care a inscris masina pentru ca toate numerele de telefon pe care le are nu mai sunt valabile. Daca nu am postat unde trebuie imi cer scuze. Multumesc.
StelarPhunk is offline   Reply With Quote
Old 14-02-11, 19:01   #2
Dj_kyd

Stage 5
 
Dj_kyd's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 517
Member of:
[Fiat]
Default Re: talon pe bulgaria furat

Ai postat bine. In primul rand NU declara la politie talonul furat!!! O sa ai mai multe probleme la urma. Cauta pe cineva care inmatriculeaza masini in aceeiasi localitate (Vidin/Montana/sau ce are el) si aia o sa te rezolve pentru ca in procura si restul de acte scrie adresa propietarului masinii. Singura problema ca pe la mine pe aici sa facut alt talon cu 250/300E
Multa bafta.
__________________
Pareri impartite : https://forum.4tuning.ro/118-masina-m...punto-mk2.html
Dj_kyd is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 11:27   #3
StelarPhunk

Stage 4
 
StelarPhunk's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 195
Default Re: talon pe bulgaria furat

Quote:
Originally Posted by Dj_kyd View Post
Ai postat bine. In primul rand NU declara la politie talonul furat!!! O sa ai mai multe probleme la urma. Cauta pe cineva care inmatriculeaza masini in aceeiasi localitate (Vidin/Montana/sau ce are el) si aia o sa te rezolve pentru ca in procura si restul de acte scrie adresa propietarului masinii. Singura problema ca pe la mine pe aici sa facut alt talon cu 250/300E
Multa bafta.

Multumesc pentru raspuns.
Din cate stiu eu cred ca are la ruse masina inscrisa... deci cel mai bine e sa mearga acolo unde a fost cand a inscris-o si sa vb cu cineva de pe acolo.. Cam naspa partea cu 250/300euro...
StelarPhunk is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 11:41   #4
bz-04-uvx
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 259
Member of:
[DACIA]
Default Re: talon pe bulgaria furat

nasoala treaba cu talonul..poate sa mearga si sa prezinte cartea cand il opreste ...pana ii expira asigurarea si itp-ul...reinnoirea actelor o poate face tot pe baza cartii chiar din romania...in cel mai rau caz poate sa isi reinscrie masina in bulgaria..costa cam 500 de euro pe firma ...ai alte avantaje si iti poti recupera talonul mai usor decat pe persoana fizica
__________________
bz-89-grs
bz-04-uvx is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 13:11   #5
StelarPhunk

Stage 4
 
StelarPhunk's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 195
Default Re: talon pe bulgaria furat

Quote:
Originally Posted by bz-04-uvx View Post
nasoala treaba cu talonul..poate sa mearga si sa prezinte cartea cand il opreste ...pana ii expira asigurarea si itp-ul...reinnoirea actelor o poate face tot pe baza cartii chiar din romania...in cel mai rau caz poate sa isi reinscrie masina in bulgaria..costa cam 500 de euro pe firma ...ai alte avantaje si iti poti recupera talonul mai usor decat pe persoana fizica


multumesc pentru informatii.
masina cred ( nu sunt sigur ) ca e pe firma inscrisa.. a fost la cineva de aici de pe forum dar numarul de telefon pe care i l-a dat nu mai e valabil .. si nu poate lua legatura cu el ca altfel era usor...
StelarPhunk is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 00:03   #6
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: talon pe bulgaria furat

SALUT

iti recuperez eu talonul in MAXIM 2 zile !!! dami un PM sau 0763 725 962
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 00:26   #7
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: talon pe bulgaria furat

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
SALUT

iti recuperez eu talonul in MAXIM 2 zile !!! dami un PM sau 0763 725 962
cum sa il recuperezi frate daca a fost furat ?.....eventual sa ii rezolvi altul
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 08:52   #8
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: talon pe bulgaria furat

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
cum sa il recuperezi frate daca a fost furat ?.....eventual sa ii rezolvi altul
ii scot un nou talon f simplu
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 09:16   #9
StelarPhunk

Stage 4
 
StelarPhunk's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 195
Default Re: talon pe bulgaria furat

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
SALUT

iti recuperez eu talonul in MAXIM 2 zile !!! dami un PM sau 0763 725 962
i-am dat nr tau de telefon..o sa te sune ca sa vb direct cu el.
multumesc.
StelarPhunk is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 11:05   #10
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: talon pe bulgaria furat

[QUOTE=StelarPhunk;4089727]i-am dat nr tau de telefon..o sa te sune ca sa vb direct cu el.
QUOTE]


am vb cu baiatu mersi frumos
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 16:53   #11
dogarustfn

Stage 3
 
Join Date: May 2010
Posts: 159
Default Re: talon pe bulgaria furat

Quote:
Originally Posted by bz-04-uvx View Post
nasoala treaba cu talonul..poate sa mearga si sa prezinte cartea cand il opreste ...pana ii expira asigurarea si itp-ul...reinnoirea actelor o poate face tot pe baza cartii chiar din romania...in cel mai rau caz poate sa isi reinscrie masina in bulgaria..costa cam 500 de euro pe firma ...ai alte avantaje si iti poti recupera talonul mai usor decat pe persoana fizica
cum imi pot reinoi actele pe baza carti de identitate din romania?aceasi problema am si eu am pierdut talonul
dogarustfn is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 17:05   #12
bz-04-uvx
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 259
Member of:
[DACIA]
Default Re: talon pe bulgaria furat

Quote:
Originally Posted by dogarustfn View Post
cum imi pot reinoi actele pe baza carti de identitate din romania?aceasi problema am si eu am pierdut talonul
cand am vorbit de reinnoire acte m-am referit la asigurare si itp...e simplu...imi trimiti o copie de pe cartea masinii...pe baza ei se merge la bulgari si se face asigurare si itp...cu talonul nu te pot ajuta...imi pare rau...rover cabrio vad ca se ocupa si cu recuperari de taloane...se da acolo o declaratie pe propria raspundere ca e pierdut...si se scoate altul...
bz-04-uvx is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 17:08   #13
dogarustfn

Stage 3
 
Join Date: May 2010
Posts: 159
Default Re: talon pe bulgaria furat

am inteles,iti trimit copie dupa carte....talonul nu ma interseaza asa tare,Dar ar mai fi o intrebare plata cand se face cand primesc actele?multumesc
dogarustfn is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 23:02   #14
bz-04-uvx
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 259
Member of:
[DACIA]
Default Re: talon pe bulgaria furat

Quote:
Originally Posted by dogarustfn View Post
am inteles,iti trimit copie dupa carte....talonul nu ma interseaza asa tare,Dar ar mai fi o intrebare plata cand se face cand primesc actele?multumesc
in mod normal da...eu imi asum un risc mergand in bulgaria si reinnoindu-ti tie actele din banii mei..daca tu te razgandesti eu raman cu ele si nu am ce face cu acestea...raman cu 200 de eur dati degeaba...eu le fac si le trimit prin curier...am patit cand din unele motive omu' nu si-a luat pachetul
bz-04-uvx is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 02:47   #15
dogarustfn

Stage 3
 
Join Date: May 2010
Posts: 159
Default Re: talon pe bulgaria furat

te cred te sun eu maine sa vb
dogarustfn is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -