Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-12, 11:25   #1
Ciumpy94

Stage 2
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 67
Default Inmatriculare Renault 19

Salut.
As avea si eu nevoie de o "consiliere" .S-ar merita sa inmatriculez un Renault 19?
M-am gandit sa-l bag pe Bulgaria deoarece in momentul de fata e mai mica taxa acolo..Dar cica o sa scada taxa in ianuarie 2013 si as putea s-o bag pe Romania.Renaultul e din 1991 , motor de 1721 benzina si euro 2 sau .. euro 1.Nu stiu sigur.E adus din germania si are toate numerele rosii expirate...nu se mai pot scoate.Are aproximativ 140.000 de KM.Nu e ruginit , e in stare excelenta.
Astept pareri .. :P
Multumesc , o zii buna !
Ciumpy94 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 11:32   #2
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Inmatriculare Renault 19

Quote:
Originally Posted by Ciumpy94 View Post
Salut.
As avea si eu nevoie de o "consiliere" .S-ar merita sa inmatriculez un Renault 19?
M-am gandit sa-l bag pe Bulgaria deoarece in momentul de fata e mai mica taxa acolo..Dar cica o sa scada taxa in ianuarie 2013 si as putea s-o bag pe Romania.Renaultul e din 1991 , motor de 1721 benzina si euro 2 sau .. euro 1.Nu stiu sigur.E adus din germania si are toate numerele rosii expirate...nu se mai pot scoate.Are aproximativ 140.000 de KM.Nu e ruginit , e in stare excelenta.
Astept pareri .. :P
Multumesc , o zii buna !
Nu se prea merita decat daca chiar o sa se scoata taxa. Altfel e o masina veche si din cate stiu nu e prea stralucita. Eventual o recarosare.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 11:35   #3
Ciumpy94

Stage 2
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 67
Default Re: Inmatriculare Renault 19

Ar fii prima mea masina .. si na , nu as avea cine stie ce pretentii.(18 ani .. trai si viata ) ).Proprietarul mi-a spus ca masina se misca bine , a investit bani in ea , piese originale si e impecabila.Are si genti de aluminiu , e deosebita.Geamuri electrice , trapa etc.. Mi-ar fii frica sa o inmatriculez pe Bulgaria .. ar fii riscul sa bage astia din Romania vreo lege ceva sa nu ma lase sa circul decat 3 luni / an si atunci .. n-am facut nimic.
Ciumpy94 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 12:00   #4
AndreiHTX

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 630
Member of:
[SKODA]
[DACIA]
Default Re: Inmatriculare Renault 19

daca o inscrii pe firma in bulgaria si esti trecut ca utilizator al masinii n-ai nicio treaba te doare la basca:P
AndreiHTX is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 13:27   #5
Ciumpy94

Stage 2
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 67
Default Re: Inmatriculare Renault 19

Ok.
Multumesc !
Ciumpy94 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-13, 22:39   #6
akaware

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 480
Member of:
[4Rally]
Default Re: Inmatriculare Renault 19

Quote:
Originally Posted by AndreiHTX View Post
daca o inscrii pe firma in bulgaria si esti trecut ca utilizator al masinii n-ai nicio treaba te doare la basca:P
sigur 100%? ca si eu as vrea sa inscriu o masina pe Bulgaria, ca pe romania e 1500 de euro taxa de poluare,timbru de mediu sau cu naibii i-o zice, dar ma sperie chestia asta cu 90 de zile drept de circulatie cu o masina pe Bulgaria
__________________
LUCRARI ALPINISM UTILITAR

PLACARI POLISTIREN,TOALETARI ARBORI,CURATAT ZAPADA DE PE ACOPERISURI,SPALARE GEAMURI,CURATARI FATADE,VOPSIRI FATADE SI MULTE ALTELE

DETALII LA NR DE TELEFON 0762125625
akaware is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -