Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-13, 22:55   #496
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Poţi da testul īn fiecare săptămānă, toată perioada īn care ai permisul suspendat.
Parcă ţi se reduce doar cu 1 lună dar nu mai sunt sigur...

Dacă nu vei da testarea sau o vei da şi nu vei lua, se mai adaugă o lună.

Nu vreau să-ţi dau informaţii eronate, aşa că cel mai bine ar fi să mergi la Serviciul Rutier pentru informaţii suplimentare.
Vezi care este ziua īn care se poate susţine "13 din 15".
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 05-04-13, 01:17   #497
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Quote:
Originally Posted by TzuTzi_MiTzA View Post
Buna seara. Am tot citit pe aici dar nu prea am inteles prea multe. In data de 16 spre 17 martie, am fost filmat cu aparatul radar cu 104 km/h in localitate. Am luat amenda + permisul suspendat pe 90 zile. Dovada mi-a expirat. Amenda a fost platita. Daca vreau sa dau testul de reducere de suspendare, la programare, sau cand merg cu copiile la comisarul sef, trebuie sa am motiv intemeiat? Sau pot face programare fara sa am un motiv anume? Tin sa precizez ca am permisul de 1 an si vreo 5 luni. Iar acum dupa ce a expirat dovada, si dau testul, imi reduce de la 90 zile la 60? Sau cum? Ca nu am inteles nimic. Iar daca pic testul, se mai adauga ceva in plus? Sau ramane la fel? Deoarece la serviciu mai faceam si soferie, si permisul in buzunar nu ar scapa. Agentul care mi-a luat permisul mi`a spus ca pot da testul acela de cate ori vreau. Dar nu prea ma pot increde.

[Sunt din Suceava - Campulung Moldovenesc]
Deci hai sa-ti zic cum sta treaba in mod sigur si garantat.
Ai avut dovada de circulatie 15 zile da ? Bun acum tiau expirat cele 15 zile si au inceput cele de suspendare,te duci frumos la politie te programezi acolo la eliberare permise si certificate auto (cel putin asa a fost la mine in judet),timp de o luna poti da de 3 ori ,adik pe fiecare saptamana pe fiecare joi-e,asa se programeaza aici ,timp de o luna de zile ai acest drept,daca nu ei primu examen ,poti sa te programezi dinou pt joi-a viitoare,nu ti se prelungeste pedeapsa pentru viteza,pedeapsa se prelungeste cu inca 30 de zile numai in cazul in care ai fost baut la volan ,atit doar in acest caz.Daca ai facut 13 din 15 intrebari ramai de la 90 de zile la 30 de stat. De exEemplu pici prima data examenu (te duci dinou acolo la programari) dai saptamana urmatoare ,deja poate au trecut 15 zile decind stai ai promovat examenul a doua oara,mai stai 15 zile se face luna si te duci si-ti recuperezi permisul,pentru nelamuri te pot ajuta si-n privat daca aici nu se intelege.Imi cer scuze pentru scris .
Vorbesc de cauze sigure din lucruri care mi sau intampalt mie nu din auzite,si-n prezent am ceva probleme cu permisul si ma judec cu politia pentru drepturile mele care mi-au fost incalcate dar permisu este la mine pe timpu procesului,nu uitati aveti dreptu la contestati daca credeti ca vi sau incalcat drepturile.Bafta tuturor si sa ne auzim cu bine.
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 06-04-13, 15:25   #498
TzuTzi_MiTzA

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 7
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Multumesc DJBOSS. Deci da, permisul a fost suspendat pentru viteza, la alcool mi`a iesit 0.00. Si asta eram nelamurit, ca toti mi-au bagat in cap cum ca daca pic primul test imi mai dau ei cadou o luna. Si da, perioada cuy dovada a expirat, si de pe 1 a fost suspendat. Si de aceea m-am descurajat, si am intrebat aici. Pentru ca erau n-spe mii de pagini si nu prea am inteles mare lucru din ele. Saptamana care vine o rezolv. Sper. Si multumesc de informatii. Vor fi utile si altora, nu doar mie.
TzuTzi_MiTzA is offline   Reply With Quote
Old 06-04-13, 19:34   #499
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Quote:
Originally Posted by TzuTzi_MiTzA View Post
Multumesc DJBOSS. Deci da, permisul a fost suspendat pentru viteza, la alcool mi`a iesit 0.00. Si asta eram nelamurit, ca toti mi-au bagat in cap cum ca daca pic primul test imi mai dau ei cadou o luna. Si da, perioada cuy dovada a expirat, si de pe 1 a fost suspendat. Si de aceea m-am descurajat, si am intrebat aici. Pentru ca erau n-spe mii de pagini si nu prea am inteles mare lucru din ele. Saptamana care vine o rezolv. Sper. Si multumesc de informatii. Vor fi utile si altora, nu doar mie.
Sa ai bafta si ne ti la curent cu ce-ai rezolvat .
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 22:45   #500
davay
Opel Driver

Stage 5
 
davay's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 708
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Salutari.Am avut o problema zilele astea si m-am ales cu permisul suspendat 2 luni.As avea 2 intrebari.
Circulam pe DN1A,aveam 2 masini in fata si am vrut sa o depasesc pe prima,am dat semnal dar cand sa depasesc venea un bmw fff tare din spate.Am renuntat sa depasesc dar cel cu bmw s-a speriat,a intrat in derapaj si a lovit a2-a masina din fata mea,a ricosat in alte 2 si a rupt stalpul si portile unei curti.Am fost scos vinovat ca vezi doamne l-am incurcat pe ala cu bmw si ma evitat,de asta a iesit in decor,am permisul suspendat si toate daunele se repara pe asigurarea mea.In declaratie am scris ca aveam 2 masini in fata dar in proces politaiul a mentionat decat 1,care a fost lovita de bmw si in depasirea careia am intrat fara sa ma asigur,lucru neadevarat si am scris ca nu am depasit axul drumului. Viteza celui cu bmw nu a fost dovedita,cu toate ca era la mintea cocosului cum s-a intamplat de reusit atatea pagube si dilema mea este daca sa fac sau nu contestatie.Problema este ca nu am oprit,eu neavand nicio dauna la masina nu m-am simtit obligat sa fac asta,aveand masina din fata care oprise si am fost sunat pt declaratii dupa ceva vreme.O alte dilema este daca o sa las asa,fara contestie,cat o sa-mi creasca pretul la asigurare din cauza tamponarii,dadeam 280 lei,mototr 1.0,aveand 20 ani si daca o sa creasca cine stie cat mai bine ma lipsesc...+ ca lucrez la o firma de curierat si fara permis sunt mort. Teama de contestatie ar fi sa nu fiu tras la raspundere ca nu am oprit...

PS:Politaiul ma punea sa scriu ca am intors (m-ar fi salvat) dar nu am stiu treaba si am zis ca daca nu a fost asa de ce sa scriu ca am intors.S-a enervat,mi-a rupt declaratia si a zis sa scriu cum vreau,am scris adevarul cu depasirea si m-am ales fara permis si cu asigurarea pusa la bataie Ce sa fac ?
__________________


Last edited by davay; 16-04-13 at 22:49.
davay is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 22:57   #501
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Quote:
Originally Posted by davay View Post
Salutari.Am avut o problema zilele astea si m-am ales cu permisul suspendat 2 luni.As avea 2 intrebari.
Circulam pe DN1A,aveam 2 masini in fata si am vrut sa o depasesc pe prima,am dat semnal dar cand sa depasesc venea un bmw fff tare din spate.Am renuntat sa depasesc dar cel cu bmw s-a speriat,a intrat in derapaj si a lovit a2-a masina din fata mea,a ricosat in alte 2 si a rupt stalpul si portile unei curti.Am fost scos vinovat ca vezi doamne l-am incurcat pe ala cu bmw si ma evitat,de asta a iesit in decor,am permisul suspendat si toate daunele se repara pe asigurarea mea.In declaratie am scris ca aveam 2 masini in fata dar in proces politaiul a mentionat decat 1,care a fost lovita de bmw si in depasirea careia am intrat fara sa ma asigur,lucru neadevarat si am scris ca nu am depasit axul drumului. Viteza celui cu bmw nu a fost dovedita,cu toate ca era la mintea cocosului cum s-a intamplat de reusit atatea pagube si dilema mea este daca sa fac sau nu contestatie.Problema este ca nu am oprit,eu neavand nicio dauna la masina nu m-am simtit obligat sa fac asta,aveand masina din fata care oprise si am fost sunat pt declaratii dupa ceva vreme.O alte dilema este daca o sa las asa,fara contestie,cat o sa-mi creasca pretul la asigurare din cauza tamponarii,dadeam 280 lei,mototr 1.0,aveand 20 ani si daca o sa creasca cine stie cat mai bine ma lipsesc...+ ca lucrez la o firma de curierat si fara permis sunt mort. Teama de contestatie ar fi sa nu fiu tras la raspundere ca nu am oprit...

PS:Politaiul ma punea sa scriu ca am intors (m-ar fi salvat) dar nu am stiu treaba si am zis ca daca nu a fost asa de ce sa scriu ca am intors.S-a enervat,mi-a rupt declaratia si a zis sa scriu cum vreau,am scris adevarul cu depasirea si m-am ales fara permis si cu asigurarea pusa la bataie Ce sa fac ?
Contesto,ai martori ? Politia are vreo filmare ceva ? sau ceilalti implicati in accident ? Contesto la tribunal cere sa ti se elibere certificat de grefa si pe timpu cit te vei judeca permisu va fi la tine,si zic eu ca procesul dureaza .
E dreptul tau Eu zic sa vorbesti cu una vocat sai pvoestesti tot si sa te ajute cu certificatu de grefa,atita iai dai si lui acolo o suma modica..
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 23:27   #502
davay
Opel Driver

Stage 5
 
davay's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 708
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
Contesto,ai martori ? Politia are vreo filmare ceva ? sau ceilalti implicati in accident ? Contesto la tribunal cere sa ti se elibere certificat de grefa si pe timpu cit te vei judeca permisu va fi la tine,si zic eu ca procesul dureaza .
E dreptul tau Eu zic sa vorbesti cu una vocat sai pvoestesti tot si sa te ajute cu certificatu de grefa,atita iai dai si lui acolo o suma modica..
Gaboru a zis ca sunt nu stiu ce camere acolo dar nu sunt,a zis-o sa ma intimideze iar la dosar sunt din cate stiu 3 declaratii,a mea,bmw si cel din fata mea,cel lovit.In masina am fost cu 4 persoane,dintre care una nu imi e ruda...
Asiurarea mea e la carpatica,in caz de nu despagubesc astia ma pot trezi cu proces sa platesc eu daunele ? Din ce stiu eu datoria mea e sa am asigurare,ce e mai departe nu ma priveste dar am auzit ca daca nu plateste compania de asigurari pica pe mine...
davay is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 23:31   #503
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Quote:
Originally Posted by davay View Post
Gaboru a zis ca sunt nu stiu ce camere acolo dar nu sunt,a zis-o sa ma intimideze iar la dosar sunt din cate stiu 3 declaratii,a mea,bmw si cel din fata mea,cel lovit.In masina am fost cu 4 persoane,dintre care una nu imi e ruda...
Asiurarea mea e la carpatica,in caz de nu despagubesc astia ma pot trezi cu proces sa platesc eu daunele ? Din ce stiu eu datoria mea e sa am asigurare,ce e mai departe nu ma priveste dar am auzit ca daca nu plateste compania de asigurari pica pe mine...
Tu contestati nevinovatia,daca zici ca ai martori cel putin 1 sau 2 intreabaid aca sunt de acord sa te sustina ,garantez ca,vei castiga ,politia nu are dovezi,nu au cum sa cofirme asa ceva atita timp cit einu au fost la fata locului accidentul nu a fost cu victime ,nu stiu ce-ai scris tu in declaratie.....oricum te sfatui sa vorbesti cu un avocat bun . Tu nai nicio treaba ei vor da in judecata firma de asigurari nu pe tine.....tu esti asigurat de cei de la carpatica.
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 18-04-13, 20:54   #504
TzuTzi_MiTzA

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 7
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Sa traiti dragi colegi. Dupa cum am promis ca va dau informatii cum e la mine in judet, am s-o fac. Astazi am fost la Suceava, la IPJ (langa Kaufland). Spre surprinderea mea, nu trebuie programare sau altceva. La IPJ Suceava, se da testul 13/15 martea (nu stiu ora exacta) si joia (ora 15:00). La test trebuie sa va prezentati doar cu dovada si buletinul. Dupa ce dati testul, daca ati fost admisi, se va scrie pe dovada in coltul din dreapta data si admis + punctajul si o semnatura. Daca veti fi respinsi, nu se va scrie nimic pe dovada, si puteti reveni intr-o alta zi la test. Nu are rost sa dati testul daca nu aveti un an implinit de cand aveti permisul sau daca permisul este obtinut in alta tara. Daca sunteti prinsi de exemplu de radar in alt judet decat cel in care aveti buletinul, testul se sustine in judetul din buletin, dar cererea se va trimite prin curierat la IPJ-ul judetului in care ati fost surprinsi de radar. Dupa ce admiteti testul, se merge la chioscul de vizavi cu Xerox (Atmos sau ceva de genul) unde trebuie sa faceti copie la : Dovada inlocuitoare pe care este scris si Admis in colt sus, procesul verbal, chitanta cu dovada platii amenzii cat si o copie dupa buletin. Dupa acestea, cereti tot la acel chiosc o cerere de redobandire permis. El va va da o cerere, pe care o puteti completa chiar acolo. Apoi cu toate aceste foi, mergeti la biroul Redobandire permise (tot in aceeasi cladire, doar ca intrarea este prin lateral - acolo se recupereaza si certificatele). Daca aveti toate acestea, este imposibil sa va respinga. Toate situatiile sunt acceptate, pentru acest test, doar ca la unele situatii, treaba sta altfel. Daca nu dai / iei testul in perioada in care este permisul suspendat, se mai adauga 30 zile la suspendare, dar dupa aceasta perioada ( ex: v-a fost luat pe 90 zile, nu ati dat test, s-a mai adaugat 30 zile -120 zile- dar dupa aceasta perioada mergi si iei permisul linistit, fara test). Eu am reusit si am raspuns corect la 13 intrebari si am recuperat permisul. Pe 30 fug dupa el. Sper ca am fost de folos
TzuTzi_MiTzA is offline   Reply With Quote
Old 18-04-13, 23:46   #505
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Quote:
Originally Posted by TzuTzi_MiTzA View Post
Sa traiti dragi colegi. Dupa cum am promis ca va dau informatii cum e la mine in judet, am s-o fac. Astazi am fost la Suceava, la IPJ (langa Kaufland). Spre surprinderea mea, nu trebuie programare sau altceva. La IPJ Suceava, se da testul 13/15 martea (nu stiu ora exacta) si joia (ora 15:00). La test trebuie sa va prezentati doar cu dovada si buletinul. Dupa ce dati testul, daca ati fost admisi, se va scrie pe dovada in coltul din dreapta data si admis + punctajul si o semnatura. Daca veti fi respinsi, nu se va scrie nimic pe dovada, si puteti reveni intr-o alta zi la test. Nu are rost sa dati testul daca nu aveti un an implinit de cand aveti permisul sau daca permisul este obtinut in alta tara. Daca sunteti prinsi de exemplu de radar in alt judet decat cel in care aveti buletinul, testul se sustine in judetul din buletin, dar cererea se va trimite prin curierat la IPJ-ul judetului in care ati fost surprinsi de radar. Dupa ce admiteti testul, se merge la chioscul de vizavi cu Xerox (Atmos sau ceva de genul) unde trebuie sa faceti copie la : Dovada inlocuitoare pe care este scris si Admis in colt sus, procesul verbal, chitanta cu dovada platii amenzii cat si o copie dupa buletin. Dupa acestea, cereti tot la acel chiosc o cerere de redobandire permis. El va va da o cerere, pe care o puteti completa chiar acolo. Apoi cu toate aceste foi, mergeti la biroul Redobandire permise (tot in aceeasi cladire, doar ca intrarea este prin lateral - acolo se recupereaza si certificatele). Daca aveti toate acestea, este imposibil sa va respinga. Toate situatiile sunt acceptate, pentru acest test, doar ca la unele situatii, treaba sta altfel. Daca nu dai / iei testul in perioada in care este permisul suspendat, se mai adauga 30 zile la suspendare, dar dupa aceasta perioada ( ex: v-a fost luat pe 90 zile, nu ati dat test, s-a mai adaugat 30 zile -120 zile- dar dupa aceasta perioada mergi si iei permisul linistit, fara test). Eu am reusit si am raspuns corect la 13 intrebari si am recuperat permisul. Pe 30 fug dupa el. Sper ca am fost de folos
Felicitari
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 24-04-13, 11:29   #506
dr_skepsys

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Salut,

Vin si eu cu o intrebare ca am o vaga impresie ca politistul m-a pacalit:
Mi s-a ridicat permisul pentru neacordare de prioritate 60 de zile scrie pe procesul verbal. In plus am mai primit si o hartie prin care sunt obligat sa merg sa dau reexaminare - si din ce am citit ca scrie, in caz de nepromovare sau neprezentare pedeapsa se mareste cu 30 de ile, adica 90.
Politistul mi-asps ca trebuie sa merg sa dau exemenul pentru a imi putea reduce pedeapsa la 30 de zile.
Problema mea este ca desi nu am mai dat pana acum reexaminare, anul trecut am avut permisul suspendat 4 luni (3 + 1 bonus de neprezentare la timp datorita instiintari judecatoresti ce a venit cu intarziere (facusem contestatie, dar am pierdut)).
Asta inseamna ca eu voi merge sa promovez examenul doar ca sa nu ma trezesc cu o perioada de suspendare de 90 de zile, corect? ca de reducere a pedepsei vad din regulile postate ca nu se pune problema in cazul meu...
dr_skepsys is offline   Reply With Quote
Old 28-04-13, 21:53   #507
TzuTzi_MiTzA

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 7
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Salut, acu putin timp am fost si eu si am dat examenul 13/15. Dar la tine este obligatoriu sa dai testul, iar daca ai avut suspendat permisul recent, adica in 3 ani de zile, nu mai poti reduce, ti se va respinge cererea la comandant. Dar dai testul, si il iei la 2 luni. Daca nu mergi si dai testul, iti mai adauga o luna, dupa care poti merge sa iti iei permisul fara sa dai testul. Dar asta inseamna sa stai 3 luni fara permis. Si te sfatuiesc sa dai testul, pentru ca intrebarile sunt foarte usoare, dar care merita atentie sporita, deoarece unele sunt formulate aiurea si au unele raspunsuri asemanatoare.
Sper ca ti`am fost de ajutor.
TzuTzi_MiTzA is offline   Reply With Quote
Old 16-05-13, 20:48   #508
bebestrumf69

Stock
 
Join Date: May 2013
Posts: 1
Post Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Va salut sunt nou pe la voi, si am nevoie de putin ajutor, o informatie:
Pe data de 12-13 martie, am gafato destul de rau ( mi si rusine pt ceea ce am facut) ei bine am fost la discote, am consumat ceva alcool, bazandu-ma pe un prieten ca imi conduce el masina, am ramas fara el, a disparut, neavand ce face pentru o distanta de 1 km m-am riscat de a conduce eu masina! Am fost oprit de un echipaj, am fost testat cu aparatul epilotest si mi-a iesit un coeficent de 0.55 alcool in aerul expirat, am fost la recoltari, si mi-a iesit 1 in prima proba si 0.80 in a doua proba, ei bine dupa 1 luna am fost chemat la sectia de politie pentru un interviu, m-a intrebat daca am nevoie de un avocat, cu toate ca m-a atentionta pentru ca fiind prima abatere, voi primi o amenda administrativa si nu voi merge in instanta ( fara dosar penal) A spus sa nu imi fac problema ca am iesit ieftin! de atunci nu mi-a mai venit nimic, stiu ca ar trebui sa dau examen pentru al scoate la 90 zile, ei bine e posibil daca il i-au sa mi se scurteze durata de 90 zile? si sa il reiau dupa ce platesc amenda? sau doar dupa expirarea perioadei de 90 de zile pot sa il scot de la politie!

Va multumesc!
bebestrumf69 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-13, 17:58   #509
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Stiu ca nu prea ma incadrez in topic, dar am si eu o intrebare pentru care nu as vrea sa incep un nou subiect:

Daca am inceput scoala de soferi ( cat.D) la o scoala si la scurt timp m-am razgandit (din motive intemeiate) dorind sa urmez scoala in alt oras, pot folosi aceeasi fisa medicala, care este gata sau trebuie sa dau alti bani pe alta fisa? Nu am apucat sa dau nici un avans, am facut doar cazier +fisa medicala +fisa scolarizare. Pe fisa de scolarizare este o stampila de la doctor, adica teoretic as putea sa ma duc iar la acelasi doctor sa imi puna alta stampila si pe noua fisa de scolarizare de la noua scoala de soferi. Ce spuneti? Multumesc
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 18-08-13, 20:03   #510
uncazan

Stage 5
 
uncazan's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 312
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Reexaminare pt recuperare permis: sfaturi, intrebari, teste

Salutare....stie cineva un program de la Udriste ? Pentru sustinerea examenului de redobandire a permisului.....Va Multumesc !
uncazan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -