Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 08-03-12, 14:18   #1
alecsalecs

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2
Default am luat amenda.. am nevoie de o lamurire va rog

Am facut stanga pe interzis si in + nu aveam rovigneta valabila. Am primit amenda pe numele meu 1090 Ron.
Masina nu este a mea... intrebarea mea este daca proprietarul se duce cu dovada si cu noua rovigneta isi poate recupera talonul fara ca eu sa platesc amenda ? ma poate ajuta cineva ? Va multumesc!
alecsalecs is offline   Reply With Quote
Old 08-03-12, 20:11   #2
ady933

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 1
Default Re: am luat amenda.. am nevoie de o lamurire va rog

Quote:
Originally Posted by alecsalecs View Post
Am facut stanga pe interzis si in + nu aveam rovigneta valabila. Am primit amenda pe numele meu 1090 Ron.
Masina nu este a mea... intrebarea mea este daca proprietarul se duce cu dovada si cu noua rovigneta isi poate recupera talonul fara ca eu sa platesc amenda ? ma poate ajuta cineva ? Va multumesc!
din cate stiu trebuie sa se duca si cu chitanta
ady933 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-12, 19:32   #3
peugeotfan

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 1
Default Re: am luat amenda.. am nevoie de o lamurire va rog

salut,
am si eu o problema oarecum asemanatoare, masina pe care o conduceam avea itp-ul expirat si mi-au luat talonul,
mi-au zis sa fac la RAR itp-ul si vreau sa va intreb daca stiti de ce acte am nevoie la RAR avand in vedere ca masina este in leasing;
multumesc anticipat,
daca nu am pus intrebarea unde trebuie imi cer scuze.
peugeotfan is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 19:11   #4
alecsalecs

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2
Default Re: am luat amenda.. am nevoie de o lamurire va rog

rezolvarea a fost usoara. a trebuit sa plateasca o "despagubire" la fisc care era trecuta pe procesul verbal + rovigneta pentru a-si putea recupera talonul, amenda s-o treaca garcea la pierderi
alecsalecs is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -