Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 29-06-10, 18:44   #1
amilo123

Stage 2
 
amilo123's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 43
Default durata minima a scolii de soferi?

sal, de maine ma apuc si eu de scoala de soferi. A vorbit azi cu instructorul si mi-a spus ca durata minima a scolii este prin lege de 2 luni, eu am citit pe alte site-uri de 30zile doar. Am cautat si un codul rutier si in cele 3 ordine a MAI din 2006 2009 si acu in febr 2010, in niciunul nu precizeaza durata minima a scolii de soferi, doar durata de 15zile dintre examenele auto, daca ai fost declarat respins.

Poate cineva sa ma lamureasca in aceasa privinta? Exista inradevar o durata minima a scolii de soferi? (in afara de cele 30 ore care trebuie efectuate)
amilo123 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 11:57   #2
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: durata minima a scolii de soferi?

Quote:
Originally Posted by amilo123 View Post
sal, de maine ma apuc si eu de scoala de soferi. A vorbit azi cu instructorul si mi-a spus ca durata minima a scolii este prin lege de 2 luni, eu am citit pe alte site-uri de 30zile doar. Am cautat si un codul rutier si in cele 3 ordine a MAI din 2006 2009 si acu in febr 2010, in niciunul nu precizeaza durata minima a scolii de soferi, doar durata de 15zile dintre examenele auto, daca ai fost declarat respins.

Poate cineva sa ma lamureasca in aceasa privinta? Exista inradevar o durata minima a scolii de soferi? (in afara de cele 30 ore care trebuie efectuate)
in mod normal cam 30 de zile...depinde de tine daca te intinzi cu orele de conducere,poate dura si mai mult
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 21:38   #3
Tudorache$

Stage 4
 
Tudorache$'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 197
Member of:
[VW]
Default Re: durata minima a scolii de soferi?

nu stiu de asa ceva,dar eu am inceput scoala pe 1 dec. si am luat permisul pe 14 ian.(din care 3 saptamani nu am facut nimic),totul depinde de instructor si de tine (in sesul de cat de pregatit esti)
Tudorache$ is offline   Reply With Quote
Old 06-07-10, 16:15   #4
cosmin300
VW Driver

Stage 3
 
cosmin300's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 141
Member of:
[VW]
Default Re: durata minima a scolii de soferi?

scoala trebuie sa dureze minim 5 saptamani ( 4 sapt pregatirea practica + 1 sapt. pregatirea teoretica)...
eu am inceput scoala pe 2 mai.. si pe 10 iunie am fost sa-mi ridic permisul
perioada dintre examene ( in cazul in care ai fost respins.. la prima transa)
este de 16 zile lucratoare...
Bafta la examen !
__________________


cosmin300 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -