Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 12-06-10, 16:27   #1
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Lumina numere de inmatriculare

Salz ma gandeam ziele astea sa mi schimb becurile din spate.. acelea care lumineaza placuta de inmatriculare sa se vada noaptea..

eram curios daca se poate pune lumina albastra ? e voie sau e ceva in legislatia cum ca nu ar fi ?

nu ma refer la un albastru dala extrem sa nu mai poti citi numaru.. doar ca sa fie luminat cu un albastru usor...

e voie ?

ms
earthquakero is offline   Reply With Quote
Old 12-06-10, 16:35   #2
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Lumina numere de inmatriculare

O sa se lege politia de tine.
Daca tot vrei, cumpara mai bine led-uri albe, se vede frumusel si n-o sa ai probleme.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 12-06-10, 17:20   #3
Mirciuk
VW Driver

Stage 5
 
Mirciuk's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 467
Member of:
[VW]
Default Re: Lumina numere de inmatriculare

Daca tot e vorba de iluminat numere,ma bag si eu cu o intrebare.Am vazut masini tunate care au numerele coborate pe bara jos,ma refer la partea din spate care in mod normal este iluminata.Este vreun posesor de astfel de masina pe aici sa ne lamureasca daca a avut probleme cu politia?
Mirciuk is offline   Reply With Quote
Old 12-06-10, 20:48   #4
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Lumina numere de inmatriculare

Mergi la noroc.

Dacă poliţistul vrea să se ia de tine, are temei legal. Atâta vreme cât nu ai numărul acolo unde trebuie, suntem la mâna lor.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 12-06-10, 23:17   #5
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Lumina numere de inmatriculare

E mai probabil sa se ia de tine daca ai leduri albastre la numar decat daca n-ai deloc.
Eu unul am umblat cateva luni cu becul de la numar ars (uitam tot timpul sa-l schimb) si nu s-a legat nimeni de mine. Dar daca vroiau, aveau motiv.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 18-08-10, 20:33   #6
ApocalypseXL

Stage 3
 
ApocalypseXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 112
Member of:
[Honda]
Default Re: Lumina numere de inmatriculare

Tine lumina alba la număr orice ar fi . Singur modificare pe care poți sa o faci e un buton de off pentru luminile de la număr . Bineînțeles asta e total nerecomandat și ilegal
ApocalypseXL is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 01:19   #7
amilo123

Stage 2
 
amilo123's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 43
Default Re: Lumina numere de inmatriculare

eu am pus de curand deasupra numarului niste benzi cu led-uri, am desfiintat becurile vechi. Chestia e ca acu mi se pare lumina f puternica (reflexia ei din numar e cam la fel de puternica ca stopurile)

e legal? se va lua politia de mine? ma gandesc sa pun cele 2 benzi in serie ca sa fie mai slabe, va merge asta nu? acu sunt in paralel.

ms
amilo123 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-10, 13:53   #8
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Lumina numere de inmatriculare

Quote:
Originally Posted by amilo123 View Post
eu am pus de curand deasupra numarului niste benzi cu led-uri, am desfiintat becurile vechi. Chestia e ca acu mi se pare lumina f puternica (reflexia ei din numar e cam la fel de puternica ca stopurile)

e legal? se va lua politia de mine? ma gandesc sa pun cele 2 benzi in serie ca sa fie mai slabe, va merge asta nu? acu sunt in paralel.

ms
se poate lua de tine pt. ca nu sunt omologate RAR
FLAME is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -