Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-09, 19:52   #1
grosu_r

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 7
Default Inmatriculare pe alt nume

Buna.
am si eu o mica problema:am un peugeot 407 adus din anglia,si vreau sa-l inmatriculez(da,e cu volanul pe dreapata)..eh,am facut RAR-ul(cu spaga de rigoare pt a nu fi nevoit sa schimb farurile),si acum,am toate actele necesare(de la ei) pentru a o inmatricula.As vrea s-o inmatriculez direct,fara numere rosii..am tot citit pe net despre pasii care trebuie facuti pentru inmatriculare,deci asta mi-e clar.Urmatorul lucru nu imi este clar:vreau sa inmatriculez masina pe numele lu mama,(am facut un contract de vanzare-cump)fiind pensionara,impozitul si asigurarea vor fi mai ieftine..ce as vrea sa stiu,e daca va trebui sa o duc peste tot cu mine(la plata taxelor aferente inmatricularii,politie,etc),sau pot face eu totul?

va multumesc
grosu_r is offline   Reply With Quote
Old 30-10-09, 11:56   #2
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Inmatriculare pe alt nume

normal trebuie sa te insoteasca numai la biroul de inmatriculari, la circa financiara fiindu-ti necesar numai buletinul ei !! daca nu vrei sa te complici poti sa te duci la notar sa iti faca o procura !!
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -