Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 07-08-09, 22:25   #16
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Nici eu nu-i vad rostu poligrafului, dar in rest sunt de acord! Nu vreau ca atunci cand am covrigu in mana si carnetu in buzunar sa merg regulamentar si un taranoi cu bani sa intre in plin cu un bolid in mine...!
kalligraniento is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 00:17   #17
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

stai ca inteleg cam greu.... ce vor sa ma intrebe ? Daca mi-am inselat prietena? Daca mai sunt virgin sau urasc parlamentarii? WTF ?
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 00:56   #18
procos
Toyota Driver

Stage 3
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 90
Member of:
[Toyota]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by B3ST View Post
stai ca inteleg cam greu.... ce vor sa ma intrebe ? Daca mi-am inselat prietena? Daca mai sunt virgin sau urasc parlamentarii? WTF ?
Nu mai pot de ras, care cuvant din " Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni" nu se intelege? Cred ca nu a inteles lumea diferenta dintre examinator si examinat. EXAMINATÓR, -OÁRE, examinatori, -oare, adj., s.m. și f. (Persoană) care examinează. [Pr.: eg-za-] – Din fr. examinateur, lat. examinator, -oris.
Sursa: DEX '98.
In concluzie, se vrea testarea corectitudinii militienilor. Imi place cum s-au aprins toti de pe aici (probabil sunteti examinatori ), mai ales unii care inca nu au nici macar varsta legala pentru a detine permis.
procos is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 00:59   #19
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by procos View Post
Nu mai pot de ras, care cuvant din " Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni" nu se intelege? Cred ca nu a inteles lumea diferenta dintre examinator si examinat. EXAMINATÓR, -OÁRE, examinatori, -oare, adj., s.m. și f. (Persoană) care examinează. [Pr.: eg-za-] – Din fr. examinateur, lat. examinator, -oris.
Sursa: DEX '98.
In concluzie, se vrea testarea corectitudinii militienilor. Imi place cum s-au aprins toti de pe aici (probabil sunteti examinatori ), mai ales unii care inca nu au nici macar varsta legala pentru a detine permis.
Acum mi-am dat si eu seama, cand ai precizat tu ), ar fii bine sa le puna si-n aplicare si sa se respecte!
kalligraniento is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 01:09   #20
B3ST

Stage 5
 
B3ST's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 341
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Neamt ma fac ... acum am observat si eu , pai nu de alta dar nimic nu mai mira in Romania asta! Oricum de la spus pana la facut mai e mult!
__________________
In Memory Of My Ex...
B3ST is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 01:16   #21
procos
Toyota Driver

Stage 3
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 90
Member of:
[Toyota]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by kalligraniento View Post
Acum mi-am dat si eu seama, cand ai precizat tu ), ar fii bine sa le puna si-n aplicare si sa se respecte!
Sa presupunem ca le pune in aplicare, sa nu uitam unde traim, deci faza cu respectatul nu cred ca va tine. Examinatorii vor fi testati doar pentru atestare, deci inutil, masura luata doar de gura lumii. O masura inutila spun eu deoarece daca la militian nu ii convine moaca ta sau scoala la care ai facut te pica doar ca asa are el chef. Macar de faceau aceste teste periodic pe parcursul unui an, nu doar pentru atestare. Ar trebui examinati si psihologic, dar serios, nu de un medic de-al casei, cine nu corespunde, afara cu el.

Last edited by procos; 08-08-09 at 01:19.
procos is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 01:31   #22
alynex
Colectionar Machete

Stage 5
 
alynex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,064
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Poligraf?Huh.Interesant...
Imediat o sa ne luam permisul din mostre de ADN, dar mai bine sa nu le dam ideii...
alynex is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 02:38   #23
dani_bwr

Stage 4
 
dani_bwr's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 230
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Personal sunt de acord cu toate cele 3 masuri. Si cum zicea cineva mai sus, sa se dea periodic examenul auto la anumite varste. Daca ar fi asa s-ar cam goli strazile de "soferi"...
dani_bwr is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 09:44   #24
Raresh_156

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 168
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by dani_bwr View Post
Personal sunt de acord cu toate cele 3 masuri. Si cum zicea cineva mai sus, sa se dea periodic examenul auto la anumite varste. Daca ar fi asa s-ar cam goli strazile de "soferi"...
clar s-ar goli strazile de soferi, mai ales de astia (astea mai ales) care au carnet doar pentru ca e la moda: da ce toate lumea are..eu de ce sa nu am broscuta?!...si cand e fatza in fatza cu un accident ia mainile de pe volan si le pune la ochi )
Raresh_156 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 09:57   #25
fulgerash

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 82
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by D.Y ¬ View Post
Pe poliţai, pe parlamentari, pe patronii de enşpemii de firme de ce nu-i testează cu o maşină de minciuni?
Pe acestia ii testeaza cu aparatu de numarat banii
fulgerash is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 10:00   #26
Raresh_156

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 168
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by fulgerash View Post
Pe acestia ii testeaza cu aparatu de numarat banii
obisnuiti-va odata cu ideea ca ei o sa fure mereu pentru ca nimeni nu are ce sa le faca..
Raresh_156 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 12:03   #27
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by Raresh_156 View Post
obisnuiti-va odata cu ideea ca ei o sa fure mereu pentru ca nimeni nu are ce sa le faca..
Si noi nici o data sa nu facem nimic sa oprim asta... Pana cand o sa-i lasam sa ne fure? NOI II LASAM SA NE FURE OAMENI BUNI! scz ptr off topic!
kalligraniento is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 13:17   #28
iuly_007

Stage 5
 
iuly_007's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 661
Member of:
[FORD]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by procos View Post
probabil sunteti examinatori
nu..nu.probabil nu suntem..intrebarea era:ce rost are sa-i testeze pe examinatorii aia de la sala cu poligraful,PENTRU CA,acum examinarea se face pe calculator. calculator care este dotat cu o camera video,care daca prinde in cadru si alta persoana decat cea care sustine examenul se inchide automat

zicea cineva ca face scoala si n-are de gand sa dea nici un ban la traseu...il intreb urmatorul lucru:ce o sa faci cand o sa vezi ca te pica prima data(doamne fereste)..aaa.da!cu precizarea ca il vezi ca face tot posibilul sa-ti gaseasca nod in papura,ca sa poate scrie la sfarsit:RESPINS! ( cand face asta stie ca a doua oara oricat de incapatanat ai fi tot o sa-i acorzi o mica atentie)
iuly_007 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 13:20   #29
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by iuly_007 View Post
nu..nu.probabil nu suntem..intrebarea era:ce rost are sa-i testeze pe examinatorii aia de la sala cu poligraful,PENTRU CA,acum examinarea se face pe calculator. calculator care este dotat cu o camera video,care daca prinde in cadru si alta persoana decat cea care sustine examenul se inchide automat

zicea cineva ca face scoala si n-are de gand sa dea nici un ban la traseu...il intreb urmatorul lucru:ce o sa faci cand o sa vezi ca te pica prima data(doamne fereste)..aaa.da!cu precizarea ca il vezi ca face tot posibilul sa-ti gaseasca nod in papura,ca sa poate scrie la sfarsit:RESPINS! ( cand face asta stie ca a doua oara oricat de incapatanat ai fi tot o sa-i acorzi o mica atentie)
Asta depinde de fiecare, dar si examinatori trebuie sa fie corecti!
kalligraniento is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 13:31   #30
iuly_007

Stage 5
 
iuly_007's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 661
Member of:
[FORD]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by kalligraniento View Post
examinatori trebuie sa fie corecti!
mai greu sa gasesti un examinator corect 100%
iuly_007 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -