Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-09, 14:01   #31
z$olt

Stage 4
 
z$olt's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 185
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

sa vedem ...
z$olt is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 15:21   #32
aleXpeed

Stage 5
 
aleXpeed's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 314
Member of:
[DACIA]
Thumbs up Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by iuly_007 View Post
mai greu sa gasesti un examinator corect 100%
Eu am dat proba de traseu la Carol in decembrie 2008 (in perioada scandalului din AG) si sa vezi ce corecti au fost. Nicio spaga nimic nu se primea, nici nu am vrut sa dau dar de la altii nu s-a primit nimic. Inainte sa iau permisul multi mi-au zis ca daca nu dai spaga la traseu nici gand sa iei carnetul, ca nu exista asa ceva si dupa ce am vazut ADMIS cu 0 lei spaga n-a mai zis nimeni nimic. Daca iti doresti permisul foarte mult asa cum mi l-am dorit eu (ieseam din casa putin timp, am citit toata legislatia si am facut multe chestionare de legislatie, mecanica, conduita ecologica si preventiva bla bla), daca stii sa mergi cu masina si iti invingi emotiile (foarte greu caci am avut penalizari, n-am fost perfect) n-are cum sa nu te treaca (n-am picat examinator batran si comunist, era unul la vreo 35-40 de ani foarte corect parerea mea), am avut 13 puncte penalizare din 21 la traseu si mi s-a parut foarte corect. Am luat sala din a 2-a oara (am dat de 2 ori numai pe calculator, prima data am facut 21 dupa intrebarea 26 si a doua oara am luat 25, mi-am dorit enorm de mult permisul) si mi se pare o masura foarte buna, cei buni sa-l ia iar lenesii sa plateasca abonamentul pentru transportul in comun. Numai bine si succes tuturor celor care vor da examen in viitor, curaj, calm si sange rece, fara emotii ca se ia pe bune daca nu sunteti panicati.
aleXpeed is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 16:56   #33
olariu_ciprian_ionut

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 27
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by gyo.the.greatest View Post
ce, tu dai examen cu loganu lor de 60jdemii?
permite-mi sa te corectez: 70jdemii ...
olariu_ciprian_ionut is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 17:52   #34
iuly_007

Stage 5
 
iuly_007's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 661
Member of:
[FORD]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

alexspeed: n-am de gand sa te contrazic,ceea ce am vrut eu sa subliniez este ca daca vrea sa te pice te pica...fara discutie! eu am dat in febr,am luat sala din 1,chiar si acum stiu aproape toata legislatia(nu vreau sa sune a laude,doar sa-ti dai seama cat am invatat). am spus de la bun inceput ca nu dau nici un leu la traseu,dar cand am ajuns cu ala in masina sa-l fi vazut cum ma punea sa intorc pe sens unic din 3 miscari...cum ma punea sa fac la stanga tot pe o strada cu sens unic(2 benzi pe sens)...cu precizarea ca pe strada aia nu era nici un indicator care sa arate ca e sens unic acolo(am verificat asta dupa)...sa-l fi vazut cum m-a pus sa fac gararea cu spatele intr-un loc unde n-ai fi putut baga nici un carucior de metro si la sfarsit m-a picat...
iuly_007 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 23:21   #35
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Bine ca l'am luat. Vad ca incepe sa se nasoleasca din ce in ce mai rau treaba, si se vor da permise din ce in ce mai greu ca orcum prea multi sunt pe soselele asta care habar nu au ce e ala condus
__________________
Smoke Flow
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 00:07   #36
addicted2trance

Stage 5
 
addicted2trance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 313
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by gyo.the.greatest View Post
si crezi ca afonii nu trec de detector?
mie nu mi se pare corect altceva...de ce tre sa fie din ce in ce mai greu pt cei care dau acum examen?cei ce deja au permisul?
eu as da o lege, sa fie reexaminati soferii ...ca si revizia la masina...
cel mai des pe cei de 18-20 de ani, si pe cei de la 60 in sus...

da' n-am eu ce face decat sa stau sa ma evalueze garcea din an in an, sau odata la x ani? pe ce motiv, atata timp cat n-am nici un incident la activ, fie el usor sau grav!? ar fi o idee sa fie reexaminati cei care fac un accident mai grav, sau cei care fac x accidente usoare intr-o perioada de x luni/ani, asa a mai avea putin sens ceea ce zici tu... dar sa ii examineze pe toti? nu e logic, plus ca ar fi cozi, alergatura de colo-colo sa ia nuj ce acte, sa le duca nuj unde, sa ia aia, sa ia aia, aglomeratie, plus ca lumea mai are si munca, de unde nu poate sa lipseasca, si tot asa... sa nu mai zic si de faptul ca ar avea garcea un nou pretext de shpaga... inteleg ca urmeaza sa dai de permis acum si probabil te crezi un bun conducator auto, e de inteles, majoritatea eram asa, e din cauza entuziasmului, dar gandeste-te mai bine asupra ideii tale... gandeste-te ca peste x ani cand vei fi experimentat, si o sa fii si angajat undeva ca o sa te puna astia pe drumuri, sefu n-o sa te lase sa pleci ca nu are cine sa te inlocuiasca in acea zi, gandeste-te ca asa cum te simti acum la examen o sa te simti asa din x in x ani... over and over again... n-are sens, sigur ai avea alte chestii mai bune de facut
addicted2trance is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 00:25   #37
aleXpeed

Stage 5
 
aleXpeed's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 314
Member of:
[DACIA]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

@iuly_007: sunt de acord cu tata ca "daca stii, iei permisul, daca nu nu". Am auzit la multi ca sunt unii care chiar vor sa te pice, asa o fi, eu am spus doar cum a fost la mine. Cand am dat traseul am dat cu un examinator foarte ok si corect, ma speriasem la sfarsit cand tot bifa penalizari si dupa ce s-au strans abia 13 (Victorieeee!!!) nu mi-a mai pasat de nimic. Venisem de la 7 juma' de dimineata la Carol si am fost penultimul elev examinat abia la ora 14:00, erau si in intarziere.
aleXpeed is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 01:11   #38
DaddY'

Stage 1
 
DaddY''s Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 22
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

intr-o buna zi o sa ne i-a si proba de urina .... sau de sperma .... mai dur ) ....
DaddY' is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 01:13   #39
addicted2trance

Stage 5
 
addicted2trance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 313
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

tu nu esti examinatorul, tie nu-ti ia nimic, nici nu te pune la poligraf, pe politistul cu care vei da examenul il va pune la detactorul de minciuni...

EXAMINATORII NU SUNTETI VOI, VOI SUNTETI CEI EXAMINATI !
addicted2trance is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 01:50   #40
procos
Toyota Driver

Stage 3
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 90
Member of:
[Toyota]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by iuly_007 View Post
nu..nu.probabil nu suntem..intrebarea era:ce rost are sa-i testeze pe examinatorii aia de la sala cu poligraful,PENTRU CA,acum examinarea se face pe calculator. calculator care este dotat cu o camera video,care daca prinde in cadru si alta persoana decat cea care sustine examenul se inchide automat
Unde scrie in stire pe care examinatori ii vor testa? Sa avem putina rabdare pana se clarifica lucrurile. Cel putin la mine in oras cand am dat eu examen, cei de la sala erau si cei de la proba practica, vad ca esti din Braila, poate acolo se procedeaza in alt mod.

Quote:
Originally Posted by addicted2trance View Post
tu nu esti examinatorul, tie nu-ti ia nimic, nici nu te pune la poligraf, pe politistul cu care vei da examenul il va pune la detactorul de minciuni...

EXAMINATORII NU SUNTETI VOI, VOI SUNTETI CEI EXAMINATI !
Am incercat si eu sa explic cu o pagina in urma dar...se vede rezultatul , poate ai tu mai mult noroc.
procos is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 04:16   #41
unul

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 17
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

o idee buna cu filmarea traseului...poate asa nu isi vor mai lua toti inaptii permise pe bani...cu restu este putin cam ciudat...
unul is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 08:09   #42
LAZ'u

Stage 4
 
LAZ'u's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 286
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Ce vor sa mai faca astia? Eu cred ca peste cativa ani va fi prea greu pentru unii sa mi ia permis...oricum m-am saturat de toti pustanii astia frustrati care se cred regii soselelor.
__________________
Dacia 4 fun!!!
BMW 4 speed!!!
Peugeot 4 ever!!!
LAZ'u is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 17:46   #43
ovidiums
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
ovidiums's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 480
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

o sa ajunga sa coste scoala atat de mult (vor trebui amortizate toate imbunatatirile astea cumva) incat n-o sa-si mai permita multi sa nu invetze. pentru aia cu prea multi bani oricum nu va conta nici asta nici legile.
ovidiums is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 19:46   #44
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Astia pe zi ce trece o iau razna!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 09-08-09, 22:45   #45
iuly_007

Stage 5
 
iuly_007's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 661
Member of:
[FORD]
Default Re: Examinatorii auto vor fi testati cu detectorul de minciuni

Quote:
Originally Posted by procos View Post
Unde scrie in stire pe care examinatori ii vor testa? Sa avem putina rabdare pana se clarifica lucrurile. Cel putin la mine in oras cand am dat eu examen, cei de la sala erau si cei de la proba practica, vad ca esti din Braila, poate acolo se procedeaza in alt mod.


ai dreptate! asa e si la noi acum ii vad rostul poligrafului(macar teoretic) ms ca m-ai scos la lumina
iuly_007 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -