Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-09, 18:11   #1
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default O noua lege privind circulatia cu scuterele?

salutare. am aproape 16 ani si am scuter. pana acum a tinut sa merg cu el asa fara cursul acela de legislatie........
si cand ma bucuram si eo ca mai am putin si o sa pot circula legal SURPRIZA aud ca cica din august sau de la anul ne va trebuii permis de conducere categoria A ce poate fi luat la 18 ani.
am tot cautat pe net ceva legat de aceasta treaba dar nu am gasit nimic, asa ca am deschis acest topic in speranta ca ma va lamuri si pe mine cineva cum sta treeaba.



va multumesc!
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 18:19   #2
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: O noua lege privind circulatia cu scuterele?

poate a1.(care e pana in 125cc) si a1 il puteai lua si pana acuma de la 16 ani.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 18:21   #3
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: O noua lege privind circulatia cu scuterele?

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
poate a1.(care e pana in 125cc) si a1 il puteai lua si pana acuma de la 16 ani.
de A1 stiu ca-l poti lua de la 16 ani..si tocmai de aia am zis ca ma bucuram pt ca in ianuarie vroiam sa dau de A1 dar acum sunt confuz si nu stiu care-i treaba exact
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 10:37   #4
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: O noua lege privind circulatia cu scuterele?

haide-ti ca vorbeam de cat a tinut sa merg cu scuterul........va spun ca a mers pana aseara...cand m-a prins politia.....mi-a luat cheile, datele si a2a zi(adica azi) la ora 9 dimineata la post.....s-a lasat cu un avertisment scris si o predica de o ora intreaga.......
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 15:32   #5
luckas
VW Driver

Stage 3
 
luckas's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 111
Member of:
[VW]
Default Re: O noua lege privind circulatia cu scuterele?

Politia romana si drumurile ( care nu prea sint ) ,nu mai fac fata numarului mare de masini si de motorete-motociclete si atunci ( ca e mai ieftin ) apeleaza la tot felul de legi,ca sa limiteze cumva accesul la a conduce un autovehicul.Maine-poimaine le da prin cap ca si permisul ptr cat B sa-l poti lua la 21 de ani.
__________________
JOSSSSSSSSSS TAXA
luckas is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 12:03   #6
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: O noua lege privind circulatia cu scuterele?

Quote:
Originally Posted by luckas View Post
Politia romana si drumurile ( care nu prea sint ) ,nu mai fac fata numarului mare de masini si de motorete-motociclete si atunci ( ca e mai ieftin ) apeleaza la tot felul de legi,ca sa limiteze cumva accesul la a conduce un autovehicul.Maine-poimaine le da prin cap ca si permisul ptr cat B sa-l poti lua la 21 de ani.
Politia Romana....cea mai proasta institutie cu cei mai prosti angajati....astia trebuiau sa fie la drumuri si poduri nu conducand loganuri de xxxxx mii de euro,luandu-se de pusti ca mine pt ca merg cu scutere si facand pe durii in fata noastra si pe altii care fac altele mai grave nu-i vad.
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 18:11   #7
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: O noua lege privind circulatia cu scuterele?

acest topic se poate inchide daca nu este folositor nimanui........sau se poate muta la sectiunea moto....multumesc mult
cristianic is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -