Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 23-07-09, 12:35   #1
bimba

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1
Default Peugeot mi-a lovit masina si a fugit

In jurul orei 20:05 un peugeot 206 mi-a lovit masina din fata casei si a fugit. Este masina din poza atasata dupa inregistrarea video (am camere de supraveghere pe casa).


Masina (peugeotul) este lovita in partea dreapta fata, aripa, far, bara, oglinda laterala.. (probabil si ceva la roata).

Urmarind inregistrarea video de pe camerele de supraveghere am gasit si masina in cauza, dar nu dispun personal de echipamente de clarificare a imaginii. Pana cand politia va ajunge sa clarifice imaginea (maine ma prezint la politie), ar fi in interesul autorului sa ia legatura cu mine urgent pentru o rezolvare amiabila a situatiei.

FUGA DE LA LOCUL ACCIDENTULUI SE CONSIDERA INFRACTIUNE.

Deci, daca aveti informatii privind masina din imagine, sau daca v-a ajuns la urechi o asemenea fapta, va rog sa luati legatura urgent cu mine, prin pm, sau la nr.de tel.: 0729 802 534.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0653.JPG
Views:	303
Size:	484.4 KB
ID:	1018125   Click image for larger version

Name:	DSC_0654.JPG
Views:	264
Size:	453.2 KB
ID:	1018126  
bimba is offline   Reply With Quote
Old 25-07-09, 15:57   #2
TRX

Stage 5
 
TRX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 669
Member of:
[SEAT]
Default Re: Peugeot mi-a lovit masina si a fugit

S`a panicat.
Pune`te tu in locul lui. Conduci o masina de 5.000 de E, si lovesti una de peste 30.000.
Teoretic, n`avea de ce sa fuga decat daca n`avea asigurare, dar sunt sigur ca se putea cade la intelegere, pentru ca era in interesul amandurora. E frumos gestul tau de a rezolva totul pe cale amiabila, dar am vaga impresie ca nu se va ajunge nicaieri.
__________________
Inconjurat de prosti si tarani ce fara scuza
Au caractere de cacat, ca o tastatura`n limba rusa

TRX is offline   Reply With Quote
Old 25-07-09, 18:14   #3
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Peugeot mi-a lovit masina si a fugit

Quote:
FUGA DE LA LOCUL ACCIDENTULUI SE CONSIDERA INFRACTIUNE.
Asta in filmul tau poate ... are 24 de ore sa se prezinte la politie sa declare incidentul

Quote:
Teoretic, n`avea de ce sa fuga decat daca n`avea asigurare
Masina aia de 30.000 de obicei nu apartine unui membru al Academiei Romane ... cand lovesti o masina de genul asta mai bine i-ti iei mersul si te rogi sa nu apara proprietarul
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -