Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-05-09, 22:25   #16
Lecca

Stage 5
 
Lecca's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 389
Member of:
[KIA]
Default re: S-A FURAT MASINA !!!!

eu pe locatia mea de rent a car (hertz) chiar si pentru un mercedes c200 cer doua carti de credit... una preautorizare plata si una pentru garantie... plus ca avem o baza de date consistenta si permanent updatata cu hotii...
__________________
ProCeed 1.6 126hp
Golf 5 1.9TDI DSG
Lecca is offline  
Old 21-06-09, 17:15   #17
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default re: S-A FURAT MASINA !!!!

Inca nici acum nu am gasit masina . Am descoperit aceasta filiala de hotii , sunt implicati indirect politisti de la sectiile 1 si 2 din Bucuresti . Principalul lider este Similache Aurel , impreuna cu acolitii lui , unul dintre el Nastase Cristinel . Dupa ce am postat aici m'au sunat anumite persoane , politisti , care imi spuneau sa renunt la plingere ca oricum nu o gasesc . Dau in voi de nu va vedeti cu toate mijloacele , tzeparii si spagari nenorociti ce sunteti . Am trimis datele despre toate organizatia mai multor canale TV , unii s'au arata interesati si vom transmite in toata tara ce face Politia Romana ..Alooo ..au furat 122 masini si se plimba in tara liberi ??? Mi'e mi sa anulat permisul timp de 3 luni pentru ca mi'au expirat numerele cu 2 zile , si ei fura si sunt liberi ... In curand voi face public mai multe date si nume
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline  
Old 21-06-09, 17:51   #18
Lecca

Stage 5
 
Lecca's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 389
Member of:
[KIA]
Default re: S-A FURAT MASINA !!!!

nasol. asta e romania, singura sansa e sa-i omori.
Lecca is offline  
Old 21-06-09, 20:35   #19
alexino_2002

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 437
Default re: S-A FURAT MASINA !!!!

Similache este hot vechi, a inchiriat si de la noi un Focus acum vreo 3 ani si a incercat sa ne tepuiasca dar am fost peste el si i-am luat si banii si masina.
alexino_2002 is offline  
Old 21-06-09, 22:20   #20
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default re: S-A FURAT MASINA !!!!

Noi suntem din Baia Mare , la avut inaintas pe Nastase , nu stiam ce si cum ... asa ca am ramas fara masina , oricum , declar public , daca il prind pe acest nenorocit il omor ...nu merita sa traiasca , si politia ii canta in struna ...rusine sa va fi ....
IonutzMFF is offline  
Old 21-06-09, 22:35   #21
BAD_MF

Stage 5
 
BAD_MF's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,717
Default re: S-A FURAT MASINA !!!!

Imi pare rau pentru ce ai patit. Este incredibil ce se intampla.
Am vazut la stiri ca sunt multe cazuri de furt de la rent-a-car. Din pacate legislatia e nu e pusa la punct in acest caz.
BAD_MF is offline  
Old 21-06-09, 23:06   #22
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default re: S-A FURAT MASINA !!!!

Toata tara nu e pusa la punct ....ca si criza care este o iluzie , sunt bani destui , o sa vedeti , vine basescu in toamna , spune ce a facut sa rezolve problemele crizei , pac inca un mandat ... Furt pe fata , in romania TRAIESTI BINE doar daca esti esccroc
IonutzMFF is offline  
Old 22-06-09, 08:24   #23
alexino_2002

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 437
Default re: S-A FURAT MASINA !!!!

Si la noi a venit cu altcineva la inaintare, zicea ca joaca baschet de performanta si ca are permisul suspendat.Nu a incercat sa ne fure masina dar nu platea la timp, intarzia multe zile, nu raspundea la telefon pana am fost peste el.Desi este hot si era cam mare la fizic era sperios, nu era agresiv.
Sper sa-ti gasesti masina
alexino_2002 is offline  
Old 29-06-09, 15:42   #24
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default re: S-A FURAT MASINA !!!!

Politia: incredere si siguranta... Yeah, sure... Bafta, si sper sa gasesti masina nu omu. Stii la ce ma refer.
tigermotorsport is offline  
Old 09-07-09, 14:17   #25
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default re: S-A FURAT MASINA !!!!

UPDATE : Fiat Ducato model 2009 furat din Pitesti sapt trecuta
5 Kia Picanto furate deodata din Roman , tot saptamana trecuta

Deja e prea de tot , vom iesi in media curand , nu se mai poate
IonutzMFF is offline  
Old 16-07-09, 12:31   #26
turmentatu

Stage 4
 
turmentatu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 270
Default re: S-A FURAT MASINA !!!!

politia e jegoasa rau de tot in bucuresti, in special aia mari cu grade. prieten de al meu, un simplu agent, prinde traficant cu tot cu praf in masina, pune catusele, ala cu catusele ii zice :auzi, hai sa stam 5 minute, nu ma duce la sectie ca sa te sune seful tau". nu au trecut nici macar 5 min si il suna ala "mai mare" si ii spune:tu pe asta lai prins ma?? chiar nu tii deloc la familia ta?" asta s-a intamplat cu multi mai multi infractori, acum sia dat demisia si a zis ca mai bine se duce la pompieri, macar acolo ajuta cu ceva...


si din pacate noi suntem singurii care tragem ponoasele pt care le fac altii, sau amenzi de n lei pt o asig expirata cu 2 zile, iar astia se plimba cu merturile lor se zeci de mii de euro cu nici un act si nimeni nu are curajul sa ii traga pe dreapta...
__________________
Invart volan de Dacia pe BMW
turmentatu is offline  
Old 17-07-09, 01:54   #27
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: S-A FURAT MASINA !!!!

s-a nascut in Calarasi, nu face deloc cinste orasului. Promit ca ma voi uita mai atent la fetele soferilor de acum incolo
andi_cimpean is offline  
Old 17-07-09, 02:10   #28
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: S-A FURAT MASINA !!!!

incredibil dar adevarat cand zice badea ca traim in romania si asta ne ocupa tot timpul stie el ce vorbeste.

pune o poza cu masina pt ca eu stau prin rahova si mai ales daca e mertz se poate sa il fi vazut. orice indiciu ajuta.

a da si politia rumana pana nu se face cazul public via mass media nu se implica. or sa faca cum zicea baiatul de mai sus cu prietenul sau.
RideTheRiddle is offline  
Old 17-07-09, 02:54   #29
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: S-A FURAT MASINA !!!!

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
UPDATE : Fiat Ducato model 2009 furat din Pitesti sapt trecuta
5 Kia Picanto furate deodata din Roman , tot saptamana trecuta

Deja e prea de tot , vom iesi in media curand , nu se mai poate
Din Roman ?!? ... eu stau in Roman si nu am auzit nimic , au fost furate tot de la rent-a-car ? de la ce firma ?!?

P.S: Imi pare rau pentru s320 , sper sa il gasesti !
... de mare ajutor , ar fi 2-3 poze cu masina furata , asa diferentiezi mai usor , ca sunte multe s-uri argintii ...
scturoag is offline  
Old 17-07-09, 12:13   #30
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: S-A FURAT MASINA !!!!

imi pare rau pentru tine si pentru cei care sunt in situatia in care esti si tu. E naspa rau mai ales ca stii si cine a furat-o si politia nu face nimic...in ce tara traim...
Dar de fapt de ce sa ne mai miram... au avut ei tupeul sa-i fure lui becali mertzu si totusi nu-i un oarecare. Pe ei ii doare la basca atata timp cat is protejati de asa zisii "oamenii legii". Si la mine in oras la fel e...merg baietii fara numere de inmatriculare...fac tot felu de ilegalitati in trafic , ba chiar mai mult le fac si in fata politistilor si nu patesc nimic, iar unui prieten de-al meu (l3u-baiatul cu dacia albastra modificata) pentru simplul fapt ca nu avea numarul pus pe spoiler ci pus in geam i-a saltat certificatul. Si faza tare e ca eram cu el si opreste o masina de politie si ii zice "ai grija unde tii numarul ca o sa te opreasca un coleg de-al meu si o sa ramai fara certificat",iar peste jumatate de ora ma suna nervos si imi zice ca i-o luat certificatul!

pentru voi cei care va ocupati cu rent-a-car si nu numai cel mai bine e sa aveti montat gps pe masini. Chiar am vazut la tv cum au gasit o dacie papuc furata care avea gps pe ea.Era intr-un service la dezmembrat.

Doamne ajuta sa-ti gasesti masina dar si hotul!
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -