Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 20-12-08, 10:27   #151
liviu27

Stage 2
 
liviu27's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Daca te uiti bine pe lista lui Tariceanu,cea pentru ajutoare,o sa obseri ca toate sunt din industria auto.De ce nu a facut si la altii aceleasi favoruri?A dat din banii lu' masa?A dat din banii nostri,tradatorul ala.Din banii tai,ai mei si ai milioanelor de romani care platesc taxe.
liviu27 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 12:57   #152
luckas
VW Driver

Stage 3
 
luckas's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 111
Member of:
[VW]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by bezz View Post
nu-s zvonuri, e realitate. si? ce poti face? cam orice masina noua are un adaos ce aproape ca-i dubleaza valoarea la iesirea de pe banda, dar din banii aia traieste si transportatorul, si dealer-ul, si producatorul, mai plateste si taxe la buget etc...ce contributii la buget aduceau/aduc samsarii de masini?
asta-i sistemul capitalist. nu-ti convine? nu cumperi sau te muti in cuba/coreea de N.
dupa parerea ta ,TOTI care au masini sh le-au luat de la samsarii care nu platesc impozit? si te mai intreb : stii cite taxe ( in afara de taxa de mediu ) trebuie sa platesti pina reusesti sa-ti inmatriculezi masina sh? stii ca barilul de petol a ajuns la 36 dolari ( cel mai mic din ultimii 25 ani ) dar la noi se va scumpii benzina din ianuarie ,asigurarile se scumpesc cu fffff mult? cine va platii ,numai cei cu masini noi? cei cu sh nu? E o mirsavie ce a facut TARICESCU,NE DISCRIMINEAZA SI UITE CA A REUSIT SI SA NE DEZBINE .
__________________
JOSSSSSSSSSS TAXA
luckas is offline   Reply With Quote
Old 02-01-09, 19:36   #153
passatb4

Stage 5
 
passatb4's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 371
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

la multi ani mai lasa ma ca cica se scoate taxa auto pt ai da jos de tot pe samsari tot ce am putut afla e 1. ca daca iei o masina din afara o sa o poti inscrie si sa o inmatriculezi pe numele tau da cel care o cumpara de la u o sa plateasca taxa si mi se pare corect ca eu cumpar masina pt mine nu pt el si 2. ca daca cumpar o masina din afara si vreau sa o inmatriculez o sa pot sa o inmatriculez da sa platesc taxa odata cu impozitu da in reprize si o sa ajunga un impozit la masinile din afara de o sa ne rupa da na dai bani in rate cum ar veni si tot e bine ca te folosesti de ea acum ce near ramane sa ne rugam sa dea ca lege prima varianta sal si bafta in continuare
passatb4 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-09, 23:55   #154
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

sa ma suga fix de pwla cu legile lor aberante idioate si cretinoide..auzi si tu daca iti iei o masina de afara sa o inscri direct pe numele tau ca sa nu platesti taxa...ce pwla meai e si asta ma ? sper ca nu ai spus ceva vorbe aruncate de vreun neavizat...
__________________

Iubiţi-vă BMW-urile vechi, că altele la fel nu se mai fabrică !!!

NU exista viata dupa kitul de M de la BMW !!!
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 00:43   #155
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Exclamation Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by 69WRX View Post
......
cale luunga de batut...

eu dau dacia din 1978 la fier vechi si ei ma taxeaza cu 850 euroi pentru o masina din 2002 euro 3 full, si zic ca eu poluez? nu domnule am redus poluarea si riscul de a face vrun accident pentru ca am achizitionat o masina mai performanta din toate punctele de vedere (de la motorizare la frane si comfort)... de ce sa fiu obligat sa platesc o taxa ENORMA ?

eu imi pun pe geam JOS TAXA AUTO si acolo va ramane pana o sa vand masina!
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 00:44   #156
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by passatb4 View Post
la multi ani mai lasa ma ca cica se scoate taxa auto pt ai da jos de tot pe samsari tot ce am putut afla e 1. ca daca iei o masina din afara o sa o poti inscrie si sa o inmatriculezi pe numele tau da cel care o cumpara de la u o sa plateasca taxa si mi se pare corect ca eu cumpar masina pt mine nu pt el si 2. ca daca cumpar o masina din afara si vreau sa o inmatriculez o sa pot sa o inmatriculez da sa platesc taxa odata cu impozitu da in reprize si o sa ajunga un impozit la masinile din afara de o sa ne rupa da na dai bani in rate cum ar veni si tot e bine ca te folosesti de ea acum ce near ramane sa ne rugam sa dea ca lege prima varianta sal si bafta in continuare
da nu-i problema ! o sa se aduca masinile pe platforma (contracte de vanzare-cumparare de germania se fac peste tot ) !
DolusD is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 01:02   #157
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

kauta pe net cu keywords īn propozitie:

kaufvertrag kfz

Si gasesti o groaza de contracte vīnzare / cumparare nemtzesti auto pt. persoane fizice īn download gratis.

Scoate-l pe imprimanta si complecteaza-l chiar si acolo la fata locului īn RO si dute ulterior si īnmatriculeaza-ti masina.
Sa vedem daca-ti poate dovedi careva ca n-ai luat-o din DE atīta timp cīt ai numere nemtzesti de ZOLL pe ea.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 01:16   #158
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

am eu o gramada de facturi nemtesti scanate de mine...si gasesti zeci pe google...

frate nu mai rezist imi vine sa le dau foc de tarfe ce sunt...ma obliga ei sa cumpar c a c a t u l ala de logan sa dau 8000 pe el cand cu 8000 de euro imi iau o masina care polueaza si mai putin si e de 1000 de ori mai buna din toate punctele de vedere....cu ce mortii mui de logan e mai bun decat pisica mea din 91 ? ca mai putin nu consuma...de fugit nici atat...tabla pe ea e praf...confort pwla...pozitie naspa la volan...si lista cu dezavantazele poate continua...

LE; acum stau in pwla mea sa inscriu masina la bg...nu ma deranjeaza dar de cand ma stiu imi doresc sa am nr wrx la masina...

Last edited by 69WRX; 03-01-09 at 01:25.
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 10:03   #159
Bitz@

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 62
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Tara e full de logan cate dreq vor sa mai cumparam?!
Si tariceanu cu citroenu lui ce sperante are k o sa cumpere lumea citroen? poate cand o sa moara ma-sa.. si nici atunci, lumea o sa-si ia tot nemtesti si toyota/honda..
Bitz@ is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 18:39   #160
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

ahaaa...stiam eu ca aia de la sri s-au deghizat in taximetrisi...
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 20:51   #161
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

A mai scris cineva inainte ceva de organizare si are perfecta dreptate ! De aceea a iesit demonstratia din bucuresti ca un c* ...

1.Ala nu vine ca are deja masina euro 4 si il doare undeva...si daca maine e polei si isi face masina praf ce zice??? Mai are bani de masina noua?
2.Altul are mercedes euro 4 (cu bani stransi din greu) si copil de 16-17 ani care maine poimaine vrea masina...Mai are bani de inca o masina noua?
3.Altul are masina noua si isi deschide firma de constructii etc...baga toti banii in unelte si cand sa isi cumpere o dubita nu mai poate decat sh cu euro 2...Plateste taxa tripla.
4.Altul are rabla de dacia de 20 de ani care mai merge inca...peste 3 luni isi da duhul ireparabil...din ce cumpara cu euro 4 ?

Astea sunt exemple scrise de voi si cu siguranta mai exista destule...Pe nimeni nu il f* grija in momentul de fata insa cand ajunge la situatia de mai sus da din colt in colt si injura...Nu stiu ma fratilor dar asa se face treaba ??? va ganditi numai la momentul de fata si nicidecum la un viitor apropiat care poate fi si maine...pt majoritatea dintre voi.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 08-01-09, 08:38   #162
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

Tara este plina de oameni care stiu sa dea numai cu gura...
Asa a fost si la Revolutie in Bucuresti...

Se uitau la stiri si spuneau: "ia-uite tiganii ce fac in Bucuresti...", dar si ei il bagau in origini pe Ceausescu.
Suntem un popor de "cwrve". AIA SUNTEM!
Dam cu ciocu' cum ca nu ne convinem, dar preferam sa stam cu sula-n sus si sa ne uitam la televizor, iar daca apar alte sitiri care nu ne convin ca ne-a marit ala taxa pe basina trasa, nu stim decat sa facem tam-tam intre 4 pereti. Alte masuri nu stim - decat sa dam cu papagalul.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 15:33   #163
Lupy

Stage 4
 
Lupy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 250
Exclamation Re: IESIM IN STRADA !!!!!!!!!!!

eu cred ca ar trebui sa mai iesim in strada, macar 50-100 de persoane ca sa-si aduca aminte de noi ... si poate vede si Boc ca a zis inainte ca nu este de acord.
nici nu stiu ce sa mai fac, cat sa mai astept ?
sunt in aceeasi situatie ca multi altii ... (credite si datorii) (
__________________
www.machetetv.ro

Lupy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -