Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 09-02-18, 21:37   #1
murderer27
Opel Driver

Stage 3
 
murderer27's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 117
Member of:
[Opel]
Default Masina clasa medie, buget 6000E

Salutari dragi colegi, m-am hotarat sa-mi schimb masina actuala, batranica mea din 2002 care m-a plimbat aproape 200k de km, cu una mai noua. Recent insurat, va urma si un copil, doi trei, si as avea nevoie de o masina mai incapatoare decat Astra G-ul actual. As vrea o masina dupa 2008, cat mai accesorizata

Buget max: 6000 euro. Pana acum m-am uitat la:

Opel Insignia, m-as incadra la una adusa de dincolo sau chiar din tara, insa ce am citit despre motorul de 2 litri m-a facut sa nu o mai caut: multa lume a ramas cu masina in drum, cu motorul gripat. Imi place la nebunie cu arata, dar problemele cu ea m-au facut sa imi iau gandul.

Skoda Octavia 3, imi place exteriorul, interiorul cam sec insa, nu stiu despre motoare mai nimic.

Mitsubishi Lancer, la fel imi place exteriorul interiorul cam simplut, din nou despre motoare nu stiu nimic.

Audi A4 break, frumos elegant, de ani buni ziceam ca masina asta o sa-mi care copii la scoala, cu motorul de 170 de cai ) Din ce stiu acesta nu e cel cu probleme.



Orice parere este binevenita, posesorii acestor masini sunt rugati sa-si dea cu parerea. Mii de multumiri
murderer27 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -