Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-08, 18:26   #16
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

eu nu am gasit decat un importator isuzu in romania, pe bucuresti ploiesti firma turco romana, nu inspira incredere.

anyway, am fost si la nissan si la toyota astazi, am lasat pana la urma la toyota actele pt leasing.

m-am urcat si intr-o navara full, navi piele, trapa etc.. plasticul este cam de logan, cateva plastice se miscau foarte dubios, cred ca dupa un offroad mic te trezesti cu cateva bucati de interior pe jos si foarte multe sunete in habitaclu. toate astea sunt la pachet 32k E cip

daca si hiluxu e asa de prost facut il vand si iau un logan pickup
__________________
INOXWORKS

480 hp/t
beck is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 18:45   #17
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

senzatia de plastic ieftin o sa o ai si la hilux... totusi trebuie sa tzi cont de un lucru foarte important... este o masina UTILITARA!!!
aici nu se pune foarte mult accent pe lux... finisaje si "pipaituri" care dau senzatii placute...

poate pt unii utilitara "x" are finisaje mai bune decat "y"...
eu iti spun ca toate sunt la fel...
nu poti sa o compari cu o limuzina sau cu o berlina.. nu ai cum.
iti spun asta pt ca fac foarte bine diferenta intre utilitar si masina de oras, de drum, suv... etc. (am condus multe masini din mai toate clasele)

iar pt dealer toyota ti-as fi recomandat reprezentanta din pipera (mi-au lasat hilux-ul vr-o 3 ore sa ma plimb singur cu el- e ceva nu?)... toyota romania... se comporta mai fr decat rep din splai... care nu stiu cum se numeste btw
oricum, good choice si dak stai bine cu nervii e perfect... ai de asteptat o gramada!
succes
__________________
NOW Outrun me or DYE trying'!!!
Fuck You, You Fucking Fuck!

Last edited by CuzKo; 04-02-08 at 18:48.
CuzKo is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 20:29   #18
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

pai nu ma asteptam sa fie s class la interior dar macar sa stea toate la locul lor..

oricum se pare ca ai dreptate cu rabdarea, azi trebuia sa ma sune cineva de la firma de leasing... dupa ce am dat eu 4 telefoane tot nu am vb cu nimeni

in schimb am auzit de un dodge ram 2500 hd... second... ar fi cat hiluxu la bani.
beck is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 01:39   #19
aXeL.ZeY
BMW Driver

Stage 5
 
aXeL.ZeY's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 379
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: Navara vs L200 vs Hilux

Intre astea 3 si eu as alege Navara, am mers cu ea, mi-a placut, nu mi s-a parut sa aiba plastice ieftine la interior, daca te gandesti la dodge, acolo chiar o sa ai o surpriza neplacuta la interior.
aXeL.ZeY is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 03:13   #20
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

mda... e american syle... dar e ok.. acum nu stiu exact ce model ai gasit tu... poate pui o poza ca s-au facut 'n-shpe mii de modele RAM.

ce motorizare? ca dak nu e diesel nu stiu ce sa zik... +k e cam scump de intretinut.

p.s. dak faci leasing kiar treb sa ai nervii de otzel.. eu am luat cu banii jos si tot am asteptat.
CuzKo is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 09:49   #21
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

Quote:
Originally Posted by CuzKo View Post
mda... e american syle... dar e ok.. acum nu stiu exact ce model ai gasit tu... poate pui o poza ca s-au facut 'n-shpe mii de modele RAM.

ce motorizare? ca dak nu e diesel nu stiu ce sa zik... +k e cam scump de intretinut.

p.s. dak faci leasing kiar treb sa ai nervii de otzel.. eu am luat cu banii jos si tot am asteptat.

@ CUZKO pai cu dieselu de pe RAM nu e nici o smecherie, e 6.5L td.. consuma mai mult decat un 5.4 benzina , prefer leasing decat plata integrala este o chestiune contabila.

@axel.zey momentan merg cu un seat leon si un golf 3 nimic special dar in astea nu se misca plasticele, iar despre calitate, la 24k cip cu pretentii de interior de suv navara este o dezamagire

dintre toate masinile din topic hiluxu este cel mai ok la raport pret/calitate/performante

p.s. top gear a ajuns la polul nord cu cateva hiluxuri
beck is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 14:08   #22
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

Quote:
Originally Posted by Peter4ever View Post
, dar interiorul... lasa de dorit ...
interiorul este nemaipomenit mai ales varianta full options care are piele, incalzire in scaune, aer automat, mp3, etc masina asta are tot ce are si un mercedes iar la offroad este cam cea mai buna dintre modelele noi fara doar si poate. are 4 tipuri de tractiune dar oricum cine cumpara o astfel de masina face un drive test in prealabil dupa care eu garantez ca ramane impresionat
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 15:02   #23
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

eu cand zic motor diesel ma gandesc la ceva mai de bun simtz.. un max 3.5d european style... d-ar stiu ca americanii nu prea le au cu motoarele astea mici... deh, dak ar fi benzina la noi cat e la ei...

oricum... bafta la achizitionare! oricare ar fi ea.
CuzKo is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 19:07   #24
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

Sincer as merge pe L200 mi se pare cel mai frumos k desing si calitate. Toyota era pana nu de mult macara pe care o apreciam cel mai mult dar de la un timp de vreme nu imi mai plac de loc modelele lor sunt prea urate k design si calitate indoielnica a materialelor noroc cu fiabilitatea. Navara nu stiu nu e Japan e made in Europe.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 19:58   #25
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
Navara nu stiu nu e Japan e made in Europe.
navara e facuta in spania si hiluxu in africa de sud , l200 nu stiu dar nu cred ca sunt facute in japonia.
beck is offline   Reply With Quote
Old 07-02-08, 19:39   #26
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

mi-ai luat vorba din degete beck..
CuzKo is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 19:54   #27
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

ontopic, cred ca isuzu are un loc aici, am facut ieri un drive test de vre-o 2 ore prin bucuresti, nu am condus multe jeepuri/pickupuri dar m-am simtit foarte bine in isuzu asta.

este cam linistit si dezvolta puterea mai sus , dar condus normal consuma 10~ in bucuresti (liber, pe la ora 9)
asta era 2.5 td, dar exista si o varianta de 3L td.

offtopic maine poate testez un hilux (masina de test a aparut dupa ce s-a aprobat cerere de leasing)

pt navara tre sa mai astept.

daca hiluxu nu este vre-o minune de rafinament si performanta cred ca alegerea finala se va face intre isuzu si navara.
beck is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 20:46   #28
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

eu nu am apucat sa testez isuzu... nu stiam de existenta lui... si la exterior imi place. sa imi pov cum e comparativ cu hilux
CuzKo is offline   Reply With Quote
Old 14-02-08, 21:09   #29
krang

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 50
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Navara vs L200 vs Hilux

Am mers cu un Isuzu D-max si mi-a placut mult de tot...Merge frumos,are un consum decent si finisajele sunt mult peste asteptari(vorbim de un pick up da?) Sincer sa fiu mi s-a parut peste Hilux cu mult la finisaje...L200-e o masina buna oricum ai privi-o si are o gramada de inovatii...Caroseria aia care vi se pare ciudata e facuta cu schepsis.
Isuzu e adus in Craiova de o firma serioasa(are mai multe reprezentante din cate stiu eu) si poti sa faci si drive-test.Are un pret bomba zic eu...
Oricum,chiar e o masina de luat in calcul
krang is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 18:01   #30
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Talking Re: Navara vs L200 vs Hilux

navara e genu de masina cu care te bagi in noroaie si cari toate draciile si seara poti sa te duci la teatru ca aspect....
var-miu are pathfinder si are 35 de mii de km intr-un an si mearsa tot cam cum vrei tu 30 off si restu strada si are doar service-u facut fara alte probleme!!!!
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.

Last edited by Sindrom; 21-02-08 at 18:03.
Sindrom is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -