Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-13, 19:33   #1
Renzor

Stage 4
 
Renzor's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 186
Default Skoda Octavia RS vs VW Golf 5 GTD

Salutare, sunt in cautarea achizitionarii unei noi masini. Din multe variante ce au fost la inceput, lista pare sa fi ramas la cele 2. Spuneti-mi va rog ce model ati alege dintre cele doua. Desi amandoua sunt cam aceeasi masina doresc sa stiu daca e vreuna mai fiabila ca alta, nu ma intereseaza spatiul oferit de Skoda, aceste masini au ramas doar din cauza motorului. Ca design amandoua imi plac extraordinar de mult. Si cam ce consumuri au?
Voi ce ati alege?
__________________
33 tks
Renzor is offline   Reply With Quote
Old 17-10-13, 13:17   #2
PrasleaCelVoinic

Stage 1
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 15
Default Re: Skoda Octavia RS vs VW Golf 5 GTD

Quote:
Originally Posted by Renzor View Post
Salutare, sunt in cautarea achizitionarii unei noi masini. Din multe variante ce au fost la inceput, lista pare sa fi ramas la cele 2. Spuneti-mi va rog ce model ati alege dintre cele doua. Desi amandoua sunt cam aceeasi masina doresc sa stiu daca e vreuna mai fiabila ca alta, nu ma intereseaza spatiul oferit de Skoda, aceste masini au ramas doar din cauza motorului. Ca design amandoua imi plac extraordinar de mult. Si cam ce consumuri au?
Voi ce ati alege?
Alta comparatie imbecila !!! a mai fost una OPEL VS CHEVROLET
PrasleaCelVoinic is offline   Reply With Quote
Old 17-10-13, 13:24   #3
sRn-

Stage 4
 
sRn-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 255
Default Re: Skoda Octavia RS vs VW Golf 5 GTD

Nu te lua dupa toti de pe aici precum cel de sus care te-a ajutat prea mult. Mergi la reprezentata , vezi daca au modelele , test drive la fiecare si apoi vezi care ti-a intrat la inima mai mult. E cam simplu , tu o sa o conduci nu altii si fiind modele noi nu cred ca sunt buclucase , problemele s-au rezolvat demult la marcile astea.
sRn- is offline   Reply With Quote
Old 17-10-13, 13:57   #4
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Skoda Octavia RS vs VW Golf 5 GTD

si sigur gasesti la reprezentanta golf v gtd cand ei au la vanzare golf 7 gtd

comparatie este cam imbecila. sunt aceeasi masina, aceleasi motoare. golful parca are un mic plus la interior. ecuatia este foarte simpla: vrei spatiu? alegi octavia, nu te intereseaza, alegi golf-ul. eu te sfatuiesc sa alegi pe oricare dintre ele, sa iei masina cea mai intretinuta, cu cei mai putini km, cat mai noua si cu dotari cat mai multe. sigla de pe capota chiar nu mai conteaza
__________________
Ford Focus ST170
steffan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -