Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 29-01-08, 12:44   #46
xtrim

Stage 4
 
xtrim's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 205
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

Quote:
Originally Posted by DACIA-Wrc View Post
auzi ma...si`ti faci probleme in 70 de mii.
mda asa e )...vb ta ....de ce nu dorm uni oameni ) la 70 de mii imi iau un garaj de masini )
xtrim is offline   Reply With Quote
Old 29-01-08, 13:21   #47
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Thumbs down Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

Quote:
Originally Posted by xtrim View Post
mda asa e )...vb ta ....de ce nu dorm uni oameni ) la 70 de mii imi iau un garaj de masini )
apai si u esti alt copil p...t care se baga in seama pe aici si esti off topic. Ori vorbesti despre ce se vb aici ori vezi-ti de treaba ta. Numai bine...
__________________
.
>>> BMW X5 3.5d 300 CP AC Schnitzer <<<
<<< BMW 530xd M & TCM 286 CP >>>
<<< Nissan Navara 2.5 dCi 208 CP Remus >>>
... I like tuning .... I like my style ...
& No Speed Limit !
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 29-01-08, 13:28   #48
xtrim

Stage 4
 
xtrim's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 205
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

Quote:
Originally Posted by Bulbucan View Post
apai si u esti alt copil p...t care se baga in seama pe aici si esti off topic. Ori vorbesti despre ce se vb aici ori vezi-ti de treaba ta. Numai bine...
Nu cred ca te-am jignit cu nimik ....si dak eu sunt copil p....t la 20 de ani atunci tu la 21 ce esti , dak ai atatzia bani si ai nevoie de atatea sfaturi ? in fine ......era doar o parere ....dak te ataci e problema ta ...BFT
xtrim is offline   Reply With Quote
Old 29-01-08, 14:13   #49
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

comunismul a plecat dar spiritul a ramas in tara ) .. ar trebui pusa o regula noua la consiliere achizitie auto.. <20000e ca asa vrea dacia wrc si xtrim.
On topic.. grea alegere.. as inclina catre un Cayenne S totusi. Incearca sa reduci lista la 3 masini care iti plac cel mai mult si dupa acest pas fa un test drive cu fiecare dintre cele 3 sa vezi care e pe gustul tau. Bafta!
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli.
Bemelo is offline   Reply With Quote
Old 29-01-08, 17:10   #50
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

eu zic un ML ML320 CDi full...
peter is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 04:30   #51
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

Quote:
Originally Posted by Bemelo View Post
comunismul a plecat dar spiritul a ramas in tara ) .. ar trebui pusa o regula noua la consiliere achizitie auto.. <20000e ca asa vrea dacia wrc si xtrim.
On topic.. grea alegere.. as inclina catre un Cayenne S totusi. Incearca sa reduci lista la 3 masini care iti plac cel mai mult si dupa acest pas fa un test drive cu fiecare dintre cele 3 sa vezi care e pe gustul tau. Bafta!
cu cayenne n-am facut test drive dar o sa vad unde pot face unul... k sunt frumoase si alea... dar am auzit k nu prea fiabile!
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 03-03-08, 18:01   #52
BH 07 MDF

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,812
Member of:
[VW]
[SKODA]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

Arunca un ochi si la noul Land Cruiser V8 care l-a scos Toyota acuma.
BH 07 MDF is offline   Reply With Quote
Old 03-03-08, 20:48   #53
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

Quote:
Originally Posted by Bulbucan View Post
cu cayenne n-am facut test drive dar o sa vad unde pot face unul... k sunt frumoase si alea... dar am auzit k nu prea fiabile!
Porsche e cea mai fiabila masina din europa. Si nu vb din auzite ca altii. Bafta!
Bemelo is offline   Reply With Quote
Old 03-03-08, 21:08   #54
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

eu sunt de acord cu Bemelo ... mergi pe cayenne ...fa un test....singura problema e ca o sa fie pe benzina. Dintre toate jeep`urile de lux dupa parerea mea Q7 si Cayenne sunt cele mai elegante in interior...acuma depinde si de gusturi... totusi fa un test cu Porsche`u .... sa ne tii si pe noi la curent....si incearca totusi sa reduci lista la 2 - 3 masini. bafta
rocky_cosmin89 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-08, 01:43   #55
ponny

Stage 4
 
ponny's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 290
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

Quote:
Originally Posted by Bulbucan View Post
cu cayenne n-am facut test drive dar o sa vad unde pot face unul... k sunt frumoase si alea... dar am auzit k nu prea fiabile!

o sa am eu cayenne pe la sfirsitul lunii martie
ponny is offline   Reply With Quote
Old 04-03-08, 08:49   #56
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

avand in vedere ca esti foarte tinerel cred ca range-ul iese din discutie. ml-ul e foarte potrivit pentru tine, x5-ul cred ca e prea fumat pentru gusturile tale si probabil q7 la fel. frumusetea lui lexus hibrid e clar ca nu o intelegi, infiniti la fel, e prea exotic. cam greu sa faci o alegere proasta in 70k cand ai atatia oameni care vad ca iti dau sfaturi bune dar se pare ca o sa reusesti. cayenne ar mai fi o varianta, am vazut totusi ca e un trend cu ele sa iasa pe contrasens si sa provoace coliziuni frumoase. toyota si nissanul sunt clar prea offroad si nu destul de luxoase, adica, sa fim seriosi, nu pune nimeni spinere pe ele si nu am auzit haus din nici unu asa ca, nu sunt destul de cool. hummer poate? escalade? navigator/aviator? grand cherokee? cam astea cred ca vor intra in finala, sa fie mari, incapabile complet pe offroad si cat mai insuportabile pentru ceilalti soferi cand vor vedea cine e la volan.
cred ca l-ati inteles gresit pe dacia-wrc, el era suparat sa vada ca un "pusti" are 70k pe mana sa isi cumpere masina pentru ca atunci cand el avea 22 de ani nu era asa de usor sa ai asemenea bani pe manuta. trebuia doar sa priveasca un pic in perspectiva si sa se gandeasca ca vremurile se schimba si unii oameni reusesc mai usor ca altii.
silencer is offline   Reply With Quote
Old 04-03-08, 22:13   #57
Bulbucan

Stage 5
 
Bulbucan's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 487
Post Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

Quote:
Originally Posted by silencer View Post
avand in vedere ca esti foarte tinerel cred ca range-ul iese din discutie. ml-ul e foarte potrivit pentru tine, x5-ul cred ca e prea fumat pentru gusturile tale si probabil q7 la fel. frumusetea lui lexus hibrid e clar ca nu o intelegi, infiniti la fel, e prea exotic. cam greu sa faci o alegere proasta in 70k cand ai atatia oameni care vad ca iti dau sfaturi bune dar se pare ca o sa reusesti. cayenne ar mai fi o varianta, am vazut totusi ca e un trend cu ele sa iasa pe contrasens si sa provoace coliziuni frumoase. toyota si nissanul sunt clar prea offroad si nu destul de luxoase, adica, sa fim seriosi, nu pune nimeni spinere pe ele si nu am auzit haus din nici unu asa ca, nu sunt destul de cool. hummer poate? escalade? navigator/aviator? grand cherokee? cam astea cred ca vor intra in finala, sa fie mari, incapabile complet pe offroad si cat mai insuportabile pentru ceilalti soferi cand vor vedea cine e la volan.
cred ca l-ati inteles gresit pe dacia-wrc, el era suparat sa vada ca un "pusti" are 70k pe mana sa isi cumpere masina pentru ca atunci cand el avea 22 de ani nu era asa de usor sa ai asemenea bani pe manuta. trebuia doar sa priveasca un pic in perspectiva si sa se gandeasca ca vremurile se schimba si unii oameni reusesc mai usor ca altii.
Asa e ai dreptate numa k eu n-am facut afacerea mea sa am banii astia la 22 de ani si e afacerea lu taicamio de multi ani pe care eu doar o continui... k nu faceam eu singur de capul meu atatia bani! Si pana la urma cred ca raman la X5 3.0sd la 286 CP full options... e o masina frumoasa, foarte sportiva si nu isi permite chiar oricine s-o aibe... sunt multe X5 dar alea de 3.0d la 235 CP... modelul asta ce-l iau eu nu am vazut chiar nici unul in romania pana acum! Poate la Buc sunt dar pe aici prin "Provincie" nu! Numai bine! Inca nu-s hotarat 100% oricum, poate maine ma razgandesc!
Bulbucan is offline   Reply With Quote
Old 04-03-08, 23:30   #58
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

p.s. Este in Oradea
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 05-03-08, 07:05   #59
BH 07 MDF

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,812
Member of:
[VW]
[SKODA]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

2 bucati daca nu ma insel
BH 07 MDF is offline   Reply With Quote
Old 05-03-08, 19:37   #60
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Vreau SUV. 70.000 Euro

lexus rx330
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -