Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 22-10-07, 20:27   #16
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Talking Re: A4 vs 320ci facelift (cabrio)

eu tot BMW as alege da cum a zis THX-1 daca ar avea si hardtop ar fi ideal
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 22-10-07, 21:39   #17
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: A4 vs 320ci facelift (cabrio)

Mercedes clar...mi se pare mult peste audi si bmw...
E putin mai scump intr-adevar, dar eu cred ca isi merita banii...e una din masinile mele preferate Clk-ul...
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-07, 21:56   #18
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: A4 vs 320ci facelift (cabrio)

Quote:
Originally Posted by BoLo_ View Post
Audi A4 cabrio masina pt femei=))cine te`a mintit?si performante...prin performante se intelege 0/100 si viteza maxima...nu tractiune fata spate si daca e in 6 sau in 4 cilindri.eu merg pe a4 cabrio...desing mult peste bmw...mult mai rotunjit....chiar daca pana acum am avut un 320CI din 2001 la cabrio e mai frumos Audi ca bmw`u
prin performante se inteleg multe alte lucruri nu doar cum au unii in cap acceleratie acceleratie si iar acceleratie putere etc... in primu rand rwd e mult mai tare ca fwd (numai sa ai grija cu acceleratia in curbe:P). prin bmw intelegi sportivitate si manevrabilitate ori audi nu e prea renumit pentru asta... daca se punea problema pt o decapotabila mai eleganta atunci a4 era potrivita...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 00:46   #19
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: A4 vs 320ci facelift (cabrio)

Quote:
Originally Posted by BoLo_ View Post
Audi A4 cabrio masina pt femei=))cine te`a mintit?si performante...prin performante se intelege 0/100 si viteza maxima...nu tractiune fata spate si daca e in 6 sau in 4 cilindri.eu merg pe a4 cabrio...desing mult peste bmw...mult mai rotunjit....chiar daca pana acum am avut un 320CI din 2001 la cabrio e mai frumos Audi ca bmw`u
"Bolo"..No comment pt. raspunsul tau!

"Visor" uite aici niste poze mai bune cu hardtop-ul,e simplu de montat,e foarte usor si practic mai ales iarna,nu e foarte mare,plus ca ai o oarecare protectie cu el pus(impotriva vreunui "binevoitor" ca de...stii cum e in Romania.. )eu zic ca e inca un avantaj in fata lui A4 cabrio si ai da si alta linie mai frumoasa masinii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	E46 hardtop.jpg
Views:	50
Size:	35.6 KB
ID:	375719   Click image for larger version

Name:	hardtop-1.jpg
Views:	95
Size:	88.5 KB
ID:	375720   Click image for larger version

Name:	hardtop-3.jpg
Views:	86
Size:	48.4 KB
ID:	375721  

THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 01:29   #20
BoLo_

Stage 3
 
BoLo_'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 135
Default Re: A4 vs 320ci facelift (cabrio)

La asta iti dau dreptate...tractiunea spate e peste tractiunea fata...
intre cele 2 masini nu e dif cine stie ce la performate...si omu in topic nu a intrebat care are performatele mai bune...ci cred ca se referea si la aspect...in fine....eu raman pe a4 pentru cabrio si punct...
BoLo_ is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 21:32   #21
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: A4 vs 320ci facelift (cabrio)

Cred ca as lua BMW desi A4 este mai echilibrat ca design atat exterior cat si interior. Si mai e o chestie , eu daca mi-as lua un cabrio nu as cauta neaparat un motor mare , aia nu e o masina in care sa dai , ci sa te relaxezi cu ea , sau cel putin eu asa cred
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -