Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-07, 05:20   #76
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
deci...
repet, daca nu ai bani de un golf ? ce faci ?
si tot ce iti permiti este un logan...
Iti iei abonament la RATB pe Viatza !


Ce faci daca nu ai bani decat de logan ? Strangi din buci sa mai pui peste ca sa ajungi sa iti iei Golf , nu cobilitza !
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 08:15   #77
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

@ Draculas poate imi spui si mie unde gasesti tu golf de 2 ani cu 7000 ?????????????????????????????????????????????????? ??? Nici eu nu locuiesc in romania , insa cand oamenii citesc asa ceva au impresia ca in germania alearga cainii cu covrigi in coada. Iar ca sa revenim la tema...Logan...cu siguranta nu cea mai buna masina insa as spune ca la pretul asta e ok.Oricum e un pas inainte fata de dacia...exista atatea tari care nu au marca proprie de masini deci fii multumit cu ce ai !!! Iar daca masina se vinde si la noi in germania inseamna ca are un standart cat de cat. Testurile de la Dekra le stiu si eu ,insa sa nu crezi ca altii au reusit mult mai bine la clasa asta de pret.Dar poate cauti pe google poze de la mercedes A Klasse cu elchtest si vei vedea ca se mai intampla si la case mai mari

_____________________
INTERMEDIEZ ACHIZITIE DE MASINI DIN GERMANIA , PRET REZONABIL , CALITATE DEOSEBITA , KM REALI , VERIFICATE TEHNIC . CONTACT : mobiles_de@yahoo.com MessengerID : mobiles_de
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 12:54   #78
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
posibilitatile fiecaruia sunt cum sunt dar totusi sunt destule firme care se ocupa cu vanzarea de masini altele decat loganu ! si la 17 NU AI NICI O EXPERIENTA asta e adevarul degeaba te bati cu pumnul in piept ca ai ! si ai condus multe masini unde ? si pe ce distante maxim 50 km aia nu se califica in categoria "experienta" ca sa poti sa-ti spui parerea despre o masina trebuie sa o fi condus cel putin 2000km nu poti face afirmatii despre o masina la care i-ai dat o blana pe aleea din spatele blocului sau intr-o parcare ! iar daca ai bani de logan nou inseamna ca poti sa-ti iei altceva ! variantele sunt multiple ! un golf 4 cu 100.000km la bord e mai bun decat un logan cu 0 km la bord !
Pretul loganului de 7000 de euro nu se justifica in nimic ! ce are loganul inovator ca si masina decat un pret exagerat si o garantie de toata jena ? pentru logan o garantie adecvata ar fi 100.000 km cu toate costurile incluse posesorul sa nu mai plateasca nimic cat timp este in garantie poate asa ar justifica pretul de 7000 dar nu cred !
spre exemplu i-am luat nevestemii un outlander 07 nou si are garantie 100.000 mile = 160.000 bumper to bumber adica nu trebuie sa plateasca un cent pentru nici o reparatie nici macar pentru schimbatul cauciucurilor si a placutelor de frana ! asta este garantie ! pentru un produs de calitate
offf...vorbesti ca sa te afli in treaba. nu intelegi nimic din ce spun. si cred ca sunt destul de clar.

MAI CITESTE ODATA CE AM SPUS :
am zis clar : ma abtin de la replici de genu, cum fac majoritatea.
nu spun k am experienta in condus.

intelege si tu odata : romanu isi face un leasing pt aia 7000 euro, pt o perioada de cativa ani buni.
nu sta nimeni cu banii la saltea si a2a zi se duce sa i dea pe logan
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 12:55   #79
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
nu judeca oamenii dupa varsta, nu e bine.
s ar putea sa lasi o impresie proasta.

am sa ma abtin de la comentarii de genu ..chiar am condus multe masini..si am ajuns la concluzia ca...
pt k nu este relevant... mai ales ca am 17 ani
nici daca ti desenam nu eram mai explicit de atat
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 14:30   #80
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

whatever ! iar cat despre golf 4 la 7000 euro se gaseste frateme-o si-o luat unu din bistrita cu 7400 golf 4 1.9tdi 6 viteze 132.000 la bord ! iar in romania sistemul de cumparat masini in rate este foarte prost conceput ! poate din pricina ca este la inceput ! dar probabil se va remedia si atunci va insemna disparitia loganului ca si automobil iar frantzuji vor fi nevoiti sa scoata o masina adevarata nu doar o gluma ! iar A-class de la mercedes este un fel cotetz ,mercedesul nu mai este ceea ce a fost in ce priveste calitatea bmw a depasit mercedesul la acest capitol iar audi vine tare din urma , is ideea este urmatoarea DE CE SA DAI 7000 PE UN GUNOI NOU CAND CU ACEEASI BANI ITI CUMPERI CEVA MAI VECHI PUTIN SI MULT MAI DE CALITATE SI MULT MAI ECONOM. pentru ca la ce consum are loganu de 1.6 este RIDICOL , tin minte ca am avut o honda accord din 1993 cu motor de 2.2l si consuma ca-m 8/100 si avea aproape 230.000 mile la bord dar no voi puteti so tineti pe a voastra ca loganu e bun raportat calitate pret !
draculas is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 15:24   #81
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

hai k ai prins ideea.
nici eu nu am o parere buna despre logan, dar i am luat apararea din alte motive : pt mentalitatea si posibilitatile romanilor este o masina buna.

ai zis bine, tot sistemult de rate este varza.
cum de altfel este si tzara asta.
ne meritam soarta, avem parte de politica pe care noi am ales`o

numai bine !
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 17:24   #82
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
am sa ma abtin de la comentarii de genu ..chiar am condus multe masini..si am ajuns la concluzia ca...
pt k nu este relevant... mai ales ca am 17 ani
unde ai condus tu masini? in poligon? in curte? pe drumu' cu hartoape de pe langa oras? pe la bunica la tara? ai scos o masina pe drum national european sau national (autostrazile nu au relevanta) si te-ai infipt in depasiri sau curbe? sa vezi cum iti raspunde cand pui picioru in blana? sa vezi cum e sa depasesti cu loganu un tir? sa vezi cum e sa te bagi cu 90km/h in curba si sa se incline masina ca naiba? ia-ti mai intai tu permisu, si atunci vezi ca pana atunci nu creca ai facut tu mai mult de 100km cu exagerare, iar daca i-ai facut nu i-ai facut in asa fel incat sa vezi ce inseamna condusul pe toate conditiile!
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 18:31   #83
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
unde ai condus tu masini? in poligon? in curte? pe drumu' cu hartoape de pe langa oras? pe la bunica la tara? ai scos o masina pe drum national european sau national (autostrazile nu au relevanta) si te-ai infipt in depasiri sau curbe? sa vezi cum iti raspunde cand pui picioru in blana? sa vezi cum e sa depasesti cu loganu un tir? sa vezi cum e sa te bagi cu 90km/h in curba si sa se incline masina ca naiba? ia-ti mai intai tu permisu, si atunci vezi ca pana atunci nu creca ai facut tu mai mult de 100km cu exagerare, iar daca i-ai facut nu i-ai facut in asa fel incat sa vezi ce inseamna condusul pe toate conditiile!

mai citeste prietene ce am zis.
pt a1000a oara.

daca tot nu esti capabil sa intelegi ce spun, am sa mi fac timp pt tine sa ti desenez.
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 19:06   #84
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

ma... nu-mi spune tu mie prietene ca nu stem 2 cocalari care vb intre ei si prieteni nici atat. iar in legatura cu ce ai zis: ar fi bine sa desenezi pt ca probabil asa ai fi si tu mai explicit)
"pt ka nu este relevant... mai ales ka am 17 ani" de care parte se leaga? si nu te apuca sa-mi dai definitii pt ca daca n-as intelege as putea sa deschid si eu un DEX. daca tot nu e nimic relevant, de ce mai comentezi?
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 19:08   #85
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
ma... nu-mi spune tu mie prietene ca nu stem 2 cocalari care vb intre ei si prieteni nici atat. iar in legatura cu ce ai zis: ar fi bine sa desenezi pt ca probabil asa ai fi si tu mai explicit)
"pt ka nu este relevant... mai ales ka am 17 ani" de care parte se leaga? si nu te apuca sa-mi dai definitii pt ca daca n-as intelege as putea sa deschid si eu un DEX. daca tot nu e nimic relevant, de ce mai comentezi?
prietene...
aberezi .
ce faci daca nu ai 7 mii de euro in mana, dar vrei masina noua ?
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 19:37   #86
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

era sa zic io ceva de "prietene" al tau da iau ban... )
daca nu am 7000 in mana si vreau masina noua? inseamna ca-s dobitoc si visez si imi bag un dejt in a mai adanca gaura si mai stau sa strang bani. daca vreau jaf/rabla noua imi iau logan) da nu vreau jaf/rabla asa ca as astepta sa mai vina bani
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 19:39   #87
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
era sa zic io ceva de "prietene" al tau da iau ban... )
daca nu am 7000 in mana si vreau masina noua? inseamna ca-s dobitoc si visez si imi bag un dejt in a mai adanca gaura si mai stau sa strang bani. daca vreau jaf/rabla noua imi iau logan) da nu vreau jaf/rabla asa ca as astepta sa mai vina bani
inseamna k e plina tzara asta de dobitoci.
toti oamenii din tzara asta, cu posibilitati financiare reduse sunt dobitoci.

esti tare prietene.
sa fi sanatos
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 19:46   #88
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

da. sunt. pentru ca ar fi putut sa invete sau sa se descurce. cazuri speciale: cand nu te ajuta mintea, dar astea sunt mai rare. nu e greu sa inveti si sa iesi pe un salariu de 30mil de exemplu ca sa iti poti permite mai mult decat un logan.
si da, cam e o tara plina de dobitoci din moment ce inca il avem pe basescu presedinte...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 07-12-07, 20:00   #89
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

eu zic sa-l chemam pe nea' nicu sa faca pace intre voi
va baga pe amandoi la parnaie si va da el masini din vest

_________________________
INTERMEDIEZ ACHIZITIE DE MASINI DIN GERMANIA , PRET REZONABIL , CALITATE DEOSEBITA , KM REALI , VERIFICATE TEHNIC . CONTACT : mobiles_de@yahoo.com MessengerID : mobiles_de
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 23:05   #90
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Va rog sa va uitati si sa va dati cu parerea..

eu zic sa lasati politica pentru alte forumuri aici era vorba despre masini . Si adevarul este urmatorul , majoritatea romanului se complace in situatia actuala iar cei care s-au saturat de mentalitatea si prostia din romania au plecat ! .Cat despre logan eu zic ca este un gunoi scump care nu isi merita bani .
draculas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -