Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 11-08-19, 10:15   #1
iceman2hot4u

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1
Default Masina SH 20k euro

Salut,

As vrea sa iau o masina SH pana in 20k euro insa nu prea stiu ce sa aleg. Am cautat putin pe autovit si pe mobile.de si am gasit cateva modele care mi-au sarit in ochi.

Masina o sa fie folosita mai mult pentru plimbari ceva mai lungi (munte, mare etc) si destul de putin in oras. Nu as putea sa va zic un numar de km pe care o sa-l fac.

As vrea sa iau ceva care sa ma tina niste ani buni si de aceea o sa aleg benzina (cutie automata) pentru ca cel mai probabil cele diesel o sa se interzica usor usor.

Filtrele pe care le-am folosit au fost 15k-21k, cutie automata, pana in 100k km si ca si an de la 2015-2016 in sus

Ca si modele, m-am uitat la VW Passat B8, Skoda Octavia 3, Audi A4/A5/A6, am mai gasit o Mazda 6 III care arata foarte promitator dar vad ca a disparut. Am mai vazut Hyundai Tucson, VW Tiguan si BMW X3. Nu prea stiu ce sa aleg pentru ca nu prea le am cu masinile .

Aveti ceva recomandari si daca se poate, si motive pentru care ati alege masina respectiva?
iceman2hot4u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -