Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 03-08-15, 20:57   #16
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Default Re: BUGET 7000€ SFAT ACHIZITIE BMW

E46 full .
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-15, 00:06   #17
ekofresh

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 250
Default Re: BUGET 7000€ SFAT ACHIZITIE BMW

Quote:
Originally Posted by Sparkle_81 View Post
E46 full .
cu piele sau fara piele?
ekofresh is offline   Reply With Quote
Old 04-08-15, 09:11   #18
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: BUGET 7000€ SFAT ACHIZITIE BMW

Unii s-ar putea califica pentru cele mai proaste sfaturi date pe 4tuning !
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 05-08-15, 17:28   #19
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: BUGET 7000€ SFAT ACHIZITIE BMW

Vorbind din experienta :
E36 am avut. 320i. Buna masina. Cam mica pentru mine, dar buna. Costuri intretinere scazute, cai putere are, stabila este .... per total o masina OK.
E46 nu am avut dar am mers cu asa ceva : spatiu in interior net superior fata de E36. Dotarile alea FULL de care pomeneste lumea sunt vax si apa de ploaie. Orice BMW cat de cat dotat vine cu geamuri electrice, aer conditionat (nu ma incanta ca e climatronic sau Manual, nu de aia iti iei BMW ca sa ai 1001 butoane. vrei Play Station, ia o asiatica). Linii mai frumoase dar asta e chestie de gust.
AMBELE sunt insa masini depasite.
E90 : am mers destul de mult cu doua modele. Limousine 320i si break 320d X Drive Automat. Ambele au o pozitie la volan net superioara fata de E36 si E46. Ambele au mai mult spatiu. Ambele stau mult mai bine pe drum. Si sa nu uitam ca ambele au o valoare de revanzare mai mare decat E46 care ramane o masina veche. Frumoasa, dar veche. Acum vreo 6 ani parcaa costat undeva la 35mil reparatia la 320i si anume tren rulare fata, spate, frane. Adica brate, bucse, frane si alte prostioare. Piese de origine, nu prostii. Manopera inclusa, Service scump, nu de cartier. Deci, nu e o jale daca te gandesti ca masina era din 2005 si a luat la gropi cate nu am putut eu numara (nu cu mine la volan insa ).

Asa ca daca dpdv al pretului se incadreaza (nu mai stiu cat costa un E90 in RO), atunci E90.
Prostia asta cu masina veche dar FULL ramane o prostie. Geamuri electrice spate nu ajuta pe nimeni, navigatia la E 46 e doar de decor, climatronic sau AC Manual e tot una.
BMW a fost si ramane o masina pentru sofer. Senzatie sportiva, stabilitate, putere. Daca vrea cineva butoane electrice pana si pentru Torpedo ca sa se cheme ca e FULL FULL FULL, atunci nu prea are ce cauta in seria 3
__________________
Manni for life !!!
crywolf is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -