| Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui |
22-03-07, 14:15
|
#1
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of: [VW]
|
vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
As dori o masina spatioasa, sa aiba peste 100 cai, consum intre 8-9 ar fi rezonabil, piesel de schimb sa nu fie prea scumpe. Eu ma gandeam la un Opel Vectra A de prin 92-94. Daca aveti alte idei, ar fi bine venite. pls help. mersi
|
|
|
22-03-07, 14:20
|
#2
|
  Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of: [Moderators] [4Tuning International] [MACS]
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
numai de 100 de cai vrei? una mai slabuta nu te intereseaza? e spatioasa...chiar daca nu pare....click la semnatura
|
|
|
22-03-07, 14:30
|
#3
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of: [VW]
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
frumoasa dar imi place mai mult vectra, si as vrea sa aiba chiar mai mult de 100 cp.
|
|
|
22-03-07, 18:00
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,371
Member of: [Moderators] [4Rally] [Shadows Racing Team] [ALFA ROMEO]
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
frate poate doar GSI la 100 CP...nu stiu motoru de 1.8 cati cp are...dar cel de 1.6 are 75....oricum o iei pana in 4000..bafta la cumparat si sa auzim de bine....
|
|
|
23-03-07, 10:30
|
#5
|
 Stage 4
Join Date: Oct 2006
Posts: 194
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
Mercedes 190,
Motor 2000 benzina.
Dar e un pic cam veche 85-91.
|
|
|
23-03-07, 10:48
|
#6
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of: [VW]
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
e cam vechi, eu ma gandeam la opel ca am inteles ca sunt si euro2 si imi place si modelul
ms oricum
|
|
|
29-03-07, 09:31
|
#7
|
 Stage 4
Join Date: Oct 2006
Posts: 194
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
Quote:
Originally Posted by TwentyOne
e cam vechi, eu ma gandeam la opel ca am inteles ca sunt si euro2 si imi place si modelul
ms oricum
|
Daca mai pui ceva peste,iti dau Mertzu' meu.
|
|
|
29-03-07, 15:35
|
#8
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of: [VW]
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
Quote:
Originally Posted by Lucian_benz
Daca mai pui ceva peste,iti dau Mertzu' meu.
|
nu prea cred sorry
|
|
|
29-03-07, 15:48
|
#9
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of: [Opel] [4Rally]
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
Iti dau eu tot un opel.....dar nu e vectra. Oricum e destul de spatioasa....consumul se incadreaza la ce vrei tu......si bineinteles puterea...115 cai......dar toti cei 115 sunt vi  . da click la semnatura...pretul....ne intelegem.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
|
|
|
29-03-07, 16:01
|
#10
|
 Stage 4
Join Date: Oct 2006
Posts: 194
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
Quote:
Originally Posted by TwentyOne
nu prea cred sorry
|
No problem!
|
|
|
29-03-07, 22:16
|
#11
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of: [VW]
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
Quote:
Originally Posted by bobby_gti2
Iti dau eu tot un opel.....dar nu e vectra. Oricum e destul de spatioasa....consumul se incadreaza la ce vrei tu......si bineinteles puterea...115 cai......dar toti cei 115 sunt vi  . da click la semnatura...pretul....ne intelegem.
|
mersi, dar kadetu' tau e cam vechiut si din cate am inteles ai planuri mari (n-am citit tot pe acolo), sper sa reusesti. Eu as vrea sa gasesc una cu caroseria buna ca sa am ce modifica, daca ma intelegi. mersi si bafta
|
|
|
29-03-07, 22:21
|
#12
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of: [VW]
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
ma sfatuiti sa imi iau o solnita ca e mai noua, dar cu mai putine posibilitati de tuning?
|
|
|
29-03-07, 22:45
|
#13
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of: [VW]
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
am mai gasit in bani astia ford mondeo 93'-94' de 1800 cu 116cp merita?
as vrea mai multe detalii despre mondeo. ms..
|
|
|
30-03-07, 01:36
|
#14
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of: [Opel] [4Rally]
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
Quote:
Originally Posted by TwentyOne
mersi, dar kadetu' tau e cam vechiut si din cate am inteles ai planuri mari (n-am citit tot pe acolo), sper sa reusesti. Eu as vrea sa gasesc una cu caroseria buna ca sa am ce modifica, daca ma intelegi. mersi si bafta
|
Nu ma intelege gresit......am in continuare planuri mari cu ea ,masina nu sunt convins daca sa o dau sau nu....merge prea bine si nu ma indur de ea. Ti-am facut oferta asta pt ca inca nu am ajuns in tara ca sa ma apuc ea..si ma gandeam cu banii de pe ea si cu diferenta....sa imi iau prima mea dragoste vw golf 2 gti 16v. Si referitor la vechime si la coroserie....stai linistit ca mai greu gasesti o masina din `88 cum e gsi-ul meu. A fost decat o singura data atinsa pe dreapta fata...se observa si in poze ca nu sta farul la linie....in rest masina e tipla....cum s-a nascut ea si totul este functional. Si micile probleme care le are....se rezolva.....eventualului cumparator ii dau si piesele...ai citit probabil ca nu am mai avut timp de ea. Bafta in continuare si sa faci alegerea corecta.
|
|
|
31-03-07, 00:19
|
#15
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of: [RENAULT]
|
Re: vreau si eu ceva intre 3000-4000 euro
poti cauta o laguna 1 1.6 benzina din'98 pe benzina.e euro 3 si taxele te costa mai putin.sigur poti gasi un model sub 4000 euro.bafta!
__________________
|
|
|
|
|