Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-15, 17:27   #1
Mariandanciu
 
Join Date: Jun 2015
Posts: 0
Default Fără Contract vânzare cumpărare

Salut! Am achiziționat o mașina de la un cunoscut in care din păcate am avut încredere si ma întrebam dacă aveți vreo idee cum as putea rezolva necazul pricinuit: acesta mi-a adus o mașina din Italia, de la o firma ( posibil o banca) i-am dat 500 de euro plus o mașina de 3500 de euro in schimbul dubei aduse. Nu mi-a făcut act de vânzare-cumpărare urmând sa mi-l facă imediat ce îmi va aduce toate actele. Mi-a adus actele intr-un final dar au apărut suspiciunile de furt. I-am dat in judecată, mașina a fost căutata prin Interpol, s-a dovedit a fi nefurata, am dus-o la RAR pe care l-a trecut, dar nu a trecut de poliție care nu a vrut sa o înmatriculeze fără act de vânzare cumpărare. Neoficial cei de la poliție zic ca chiar dacă mașina nu apare acum furată, va apărea când va fi terminat leasingul in Italia. Aveți vreun sfat cum sa rezolv aceasta încurcătura?
Mariandanciu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -