Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 19-01-16, 07:36   #31
Ana16
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 0
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

Quote:
Originally Posted by marius.pop08 View Post
Buna ziua tuturor..Am o experienta UNICA, DE NETRAIT, PENTRU AMATORII DE MASINI.
NU CUMPARATI NIMIC de pe site-ul www.***********
Eu am avans achitat de 5mii eur, de doua luni, masina nu mai este, bani inapoi IOC
Pentru contact tepuit: 0753567980.


Domnule Marius,nu va lasati înduplecat de nimic si de nimeni si acționați in consecință,au profitat de pe urma Dvs,sunt fara scrupule la modul cum au acționat fata de Dvs.

Insa,din fericire suntem multi care am luat măsuri si speram ca in curând sa avem un rezultat favorabil noua,cei care avem probleme cu aceasta societate.
Ana16 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-16, 20:32   #32
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

Salut! Imi pare rau sa citesc asemenea cazuri in 2016. Marturisesc ca am trecut prin ceva de genul asta dar cu alta firma de leasing, TBI-Leasing. Majoritatea firmelor de leasing sunt societati financiare nebancare (IFN-ri)-si acum platesc din cauza lor 2000 lei/lunar, in fine, sanatate si noroc sa am...in rest Dumnezeu e sus si le vede pe toate! Pacat ca nu voi fi langa ei atunci cand vor fi pedepsiti, sa-i vad cum se chinuie! Suna cinic, nu !? Un sfat, cititi INTOTDEAUNA cu atentie si de 100 ori contractul impreuna cu un avocat destept, dar mai ales ISTET si cinstit! La orice urma de indoiala sau scartaiala in discutiile cu reprezentantii firmelor de leasing, abandonati afacerea, sunt destui care vand cinstit cu actele la vedere. In marea majoritate , masinile sunt recuperate de la fosti clienti rau platnici si revandute in acelasi sistem de leasing, adica aceeasi Marie dar cu alta palarie. Deobicei se cunosc intre ei si comunica, chiar rad de clienti, cinic, nu!? Multe persoane angajate in cadrul firmelor de leasing habar nu au sa vanda acel produs, cu ce se mananca, sunt rupti de realitatea si responsabilitatea lucrului cu oamenii si banii multi, multi bani, nu vorbim de 10-15 lei, ci de mii de euro avans, pe care ei poate nici nu-i au dar se bucura la comisionul castigat din vanzare. Parerea mea, in orice contract de leasing, ai o perioada de gratie (2 luni) in care datorita unor probleme financiare nu poti achita ratele, dar nu poti veni sa ridici o masina pentru intarziere cu cateva zile, este un non-sens in acest business. In vanzari se lucreaza cu plata la termen, iar daca nu se efectueaza atunci, exista penalitati! Oricum dialogul cu reprezentatul firmei de leasing si motivul ridicarii masini dupa 3-4 zile de intarziere mi se pare de clasa 1-a, de jocuri "din spatele blocului" din copilarie... Contractul trebuie citit in paralel cu legislatia pentru a gasi neconcordanta insa parerea mea este ca: treaba asta a fost gandita EXACT in felul asta pentru un castig sigur si rapid, nu platesti iti iau masina (atunci cand tu client intarzii), cand gresesc ei, mai o scuza, un zambet, o fusta scurta sau un zambet si prosteala e gata. Oricum clientul cand e disperat sa se vada cu masina, numai tine cont de contract, iar ei pe disperarea asta se bazeaza... Daca nu exista dovada clara in lege si demonstrabila cu acte, banii sunt pierduti!
Bafta, veti avea nevoie!
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-16, 10:30   #33
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

Numai romanul este atat de disperat dupa masina incat nu mai citeste contractul...

Dar asta merita, din nefericire, cei care apeleaza la asemenea firme obscure, cum e cazul CESIUNE . ro sau cea mentionata de tine mai sus.

Sunt firme care vand masini dubioase, cu acte dubioase, in conditii aparent avantajoase. Dar care, la final, nu fac decat sa dea teapa dupa teapa clientului... Cine apeleaza la alde CESIUNE . ro sa se astepte la asa ceva!!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 25-01-16, 17:13   #34
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

In cazul meu in 2006 nici macar nu stateau la taclale prea mult, la cati asteptau la usi pentru contracte....deja daca au vazut ca pun prea multe intrebari, m.au pus la dospit cateva zile...cica sa astept raspuns...niste "bulanjii" si ei si ele niste catzele...
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-16, 09:54   #35
adrianamanolache

Stock
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 4
Smile Re:

Doamna Ana16, as dori sa stiu ce numar de contract aveti dumneavoastra si cu ce firma ati semnat contractul. De ce spuneti ca sunt foarte multe persoane in aceasta situatie? O fi poate din cauza altor firme de leasing, dar din cauza noastra nu cred ca sunt nemultumiti in afara de domnul Marius Pop care si-a exprimat nemultumirea aici.
In cazul domnului Pop, motivul rezilierii contractului a fost neplata ratelor de chirie aferente lunilor NOIEMBRIE si DECEMBRIE precum si intarzierile anterioare de plata.

Ne pare rau ca dumnealui este in situatia asta, dar atat timp cat dansul nu si-a respectat partea contractuala, noi am actionat in favoarea noastra, este vorba de "instinctul de perpetuare" (a speciei, a afacerii, etc.)

Doamna Ana, imi permit sa va spun asa desi nu stiu detalii, am mai citit acum un comentariu scris de dumneavoastra si am gasit in el cuvinte ca "înduplecat" "consecință" "rezultat favorabil" , "acționați" si imi vine in minte simpla intrebare.. dumneavoastra sunteti avocat de profesie si va faceti nitica reclama, sau.. asa vorbiti zilnic.
adrianamanolache is offline   Reply With Quote
Old 29-01-16, 10:04   #36
Ana16
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 0
Default Re:

Buna ziua Dna Adriana,din pacate nu putem spune nici o data referitoare la contractul nostru,se pare ca Dvs ori nu stiti ce se întâmpla cu Cesiune Leasing,Cesiune Auto house,ori nu "vreti" sa stiti,nu contează profesia,folosim un limbaj civilizat,de reclama nici nu se pune problema!

Din pacate societatea la care facem referința nu este asa cum se vrea a fi !!








Quote:
Originally Posted by adrianamanolache View Post
Doamna Ana16, as dori sa stiu ce numar de contract aveti dumneavoastra si cu ce firma ati semnat contractul. De ce spuneti ca sunt foarte multe persoane in aceasta situatie? O fi poate din cauza altor firme de leasing, dar din cauza noastra nu cred ca sunt nemultumiti in afara de domnul Marius Pop care si-a exprimat nemultumirea aici.
In cazul domnului Pop, motivul rezilierii contractului a fost neplata ratelor de chirie aferente lunilor NOIEMBRIE si DECEMBRIE precum si intarzierile anterioare de plata.

Ne pare rau ca dumnealui este in situatia asta, dar atat timp cat dansul nu si-a respectat partea contractuala, noi am actionat in favoarea noastra, este vorba de "instinctul de perpetuare" (a speciei, a afacerii, etc.)

Doamna Ana, imi permit sa va spun asa desi nu stiu detalii, am mai citit acum un comentariu scris de dumneavoastra si am gasit in el cuvinte ca "înduplecat" "consecință" "rezultat favorabil" , "acționați" si imi vine in minte simpla intrebare.. dumneavoastra sunteti avocat de profesie si va faceti nitica reclama, sau.. asa vorbiti zilnic.
Ana16 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-16, 10:58   #37
adrianamanolache

Stock
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 4
Unhappy Re:

Nu inteleg de unde atata ura si "neînduplecare" din partea dumneavoastra.

Last edited by adrianamanolache; 29-01-16 at 11:01.
adrianamanolache is offline   Reply With Quote
Old 29-01-16, 11:00   #38
adrianamanolache

Stock
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 4
Exclamation Re:

Quote:
Originally Posted by Ana16 View Post
Buna ziua Dna Adriana,din pacate nu putem spune nicio data referitoare la contractul nostru,se pare (...)

Din pacate societatea la care facem referința nu este asa cum se vrea a fi !!

Pai pana la urma dumneavoastra reprezentati o societate a carui nume nu doriti sa il divulgati dar aruncati cu noroi si pietre in alta societate de leasing. Well.. daca dumneavoastra nu doriti sa va asumati raspunderea inseamna ca de fapt nu aveti pentru ce va asuma. De ce fugiti de raspundere, dar instigati? Cine sunteti de fapt?
adrianamanolache is offline   Reply With Quote
Old 01-02-16, 15:07   #39
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

Oamenii pun aici dovezi, mailuri, mesaje, facturi, tot ce vreti, toate aratand ca Cesiune . ro se ocupa cu tranzactii dubioase, si dvs. cereti semne de induplecare??????

Eu inteleg ca sunteti pesemne angajata mai recenta a siteului Cesiune, insa nu ii luati de fraieri pe cei care au luat tepe cu aceasta firma. Si faptul ca vreti sa ne aruncati praf in ochi ca de fapt a fost alta firma care a folosit numele fara drept... haideti sa fim seriosi.

Paul Stancu este directorul care NOUA, ACESTUI SITE pe care postati dvs, ne-a dat teapa, Paul Stancu este director in continuare!!!!

Va rugam sa mai scrieti aici doar cand aveti ceva solutii. Din pacate pt voi numarul persoanelor nemultumite creste si in curand vom promova serios acest topic sa afle toata lumea cu ce va ocupati.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 04-02-16, 12:01   #40
adrianamanolache

Stock
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 4
Default comentariu deplasat

Rog adminii sa stearga ultimul comentariu postat cu 10 litri de benzina. Este fara bun simt si bineinteles intrece orice limita. Sper totusi ca acest forum sa nu se transforme intr-un forum golanesc.
adrianamanolache is offline   Reply With Quote
Old 04-04-16, 20:46   #41
Ana16
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 0
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

Quote:
Originally Posted by marius.pop08 View Post
Buna ziua tuturor..Am o experienta UNICA, DE NETRAIT, PENTRU AMATORII DE MASINI.
NU CUMPARATI NIMIC de pe site-ul www.***********
Eu am avans achitat de 5mii eur, de doua luni, masina nu mai este, bani inapoi IOC
Pentru contact tepuit: 0753567980.
Buna seara,domnule Marius,ce ati mai rezolvat cu problema dvs?

Se pare ca aceasta firma are foarte multe probleme!
Ana16 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-16, 19:47   #42
marius.pop08
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 0
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

Quote:
Originally Posted by Ana16 View Post
Buna seara,domnule Marius,ce ati mai rezolvat cu problema dvs?

Se pare ca aceasta firma are foarte multe probleme!
Nu am rezolvat nimic, dar nu ma grabesc. LE PREGATESC O SURPRIZA.
Am pierdut in viata mai mult decat atat, ca sa mai pun la suflet si aceasta TEAPA de la W.W.W. C.E.S.I.U.N.E. R.O.
marius.pop08 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-16, 10:12   #43
inselati de CesiuneLS
 
Join Date: May 2016
Posts: 0
Default Re: teapa www.***********

Quote:
Originally Posted by marius.pop08 View Post
La Multi Ani pentru 2016, tuturor ce v-or citi pe acest Forum.
Dupa ce am platit avansul pentru o masina,apoi diferenta de avans pentru alta, am asteptat sase luni sa-mi fie livrata o masina, am platit la livrare RCA pe un an, CASCO pe sase luni, Cinci rate la zi, apoi ......In 22 Decembrie au venit si au luat-o.
Acum aceasta masina SE AFLA DIN NOU LA VANZARE !!!!!!!!!!!!!!!, CU ACELASI PRET .
http://***********/anunt/nissan-nava...tml#acbae62741
Mai multe persoane care au contracte cu ***********, au probleme dar le este frica sa se exprime.
FRATIILOR DA-TI DE VESTE Contrctele cu *********** sunt CU PROBLEME(ca sa nu spun TEAPA ).
CESIUNE LEASING SOLUTION ESTE O FIRMA CARE SE OCUPA NUMAI CU EXCROCHERII. EU I-AM DAT IN JUDECATA PT IMBOGATIRE FARA JUSTA CAUZA SI INSTANTA DE JUDECATA MI-A DAT CASTIG DE CAUZA, OBLIGAND PARATA LA PLATA SUMELOR DATORATE.

LASA-TI UN NR DE TELEFON SI VA CONTACTEZ .
inselati de CesiuneLS is offline   Reply With Quote
Old 24-05-16, 09:44   #44
marius.pop08
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 0
Default Re: teapa www.***********

Quote:
Originally Posted by inselati de CesiuneLS View Post
CESIUNE LEASING SOLUTION ESTE O FIRMA CARE SE OCUPA NUMAI CU EXCROCHERII. EU I-AM DAT IN JUDECATA PT IMBOGATIRE FARA JUSTA CAUZA SI INSTANTA DE JUDECATA MI-A DAT CASTIG DE CAUZA, OBLIGAND PARATA LA PLATA SUMELOR DATORATE.

LASA-TI UN NR DE TELEFON SI VA CONTACTEZ .
0753567980
marius.pop08 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-16, 09:50   #45
Ana16
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 0
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

Societatea mai sus mentionata a intrat in insolventa,puteti verifica pe portalul de justitie,la tribunalul Bucuresti,i-a fost deschis proces de faliment,si judecatorul a admis.
Ana16 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -