Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 04-01-16, 19:18   #16
marius.pop08
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 0
Default Re: teapa www.***********

La Multi Ani pentru 2016, tuturor ce v-or citi pe acest Forum.
Dupa ce am platit avansul pentru o masina,apoi diferenta de avans pentru alta, am asteptat sase luni sa-mi fie livrata o masina, am platit la livrare RCA pe un an, CASCO pe sase luni, Cinci rate la zi, apoi ......In 22 Decembrie au venit si au luat-o.
Acum aceasta masina SE AFLA DIN NOU LA VANZARE !!!!!!!!!!!!!!!, CU ACELASI PRET .
http://***********/anunt/nissan-nava...tml#acbae62741
Mai multe persoane care au contracte cu ***********, au probleme dar le este frica sa se exprime.
FRATIILOR DA-TI DE VESTE Contrctele cu *********** sunt CU PROBLEME(ca sa nu spun TEAPA ).
marius.pop08 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-16, 20:02   #17
marius.pop08
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 0
Default Re: teapa www.***********

Se pare ca aceasta firma acorda credit si cu Buletinul !!!!!!!!!!
marius.pop08 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-16, 13:42   #18
Leasing
Banned
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 0
Thumbs up Re: www.***********

Quote:
Originally Posted by marius.pop08 View Post
Se pare ca aceasta firma acorda credit si cu Buletinul !!!!!!!!!!
Da expresia corecta este, leaasing cu buletinul sau leasing doar cu buletinul.

Pana la urma ce s-a intamplat, nu ati mai platit ratele de v-au luat masina? Ati aratat cuiva dovada platii?

Oare astia de la **** nu au si ei clienti multumiti? Cum supravietuiesc?

Last edited by Hondarul; 07-01-16 at 12:09.
Leasing is offline   Reply With Quote
Old 05-01-16, 15:24   #19
adrianamanolache

Stock
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 4
Smile Re: www.***********

Quote:
Originally Posted by marius.pop08 View Post
Buna ziua tuturor..Am o experienta UNICA, DE NETRAIT, PENTRU AMATORII DE MASINI.
Domnule Marius Pop,

Motivele rezilierii contractului nr. 505, sunt conforme cu art. 11, punctele 2, 3 si 9 (neplata ratelor de chirie aferente lunilor NOIEMBRIE si DECEMBRIE precum si frecventele intarzieri de plata).
Termenul de plata a fost stabilit la data de 18.12.2015. Cum plata nu s-a inregistrat din partea dvs, iar autovehicul nu s-a predat la data 21.12.2015 la locul indicat pana la efectuarea platilor, respectiv punctul de lucru din Loc. Voluntari, Str. Pipera-Tunari nr. 61A, jud. Ilfov s-a decurs la rezilierea contractului dintre societatea pe care o reprezint si firma dvs.

Ne pare nespus de rau, pentru neplacerile create.
adrianamanolache is offline   Reply With Quote
Old 05-01-16, 15:41   #20
adrianamanolache

Stock
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 4
Default Re: www.***********

Quote:
Originally Posted by Leasing View Post
Da expresia corecta este, leaasing cu buletinul sau leasing doar cu buletinul.

Pana la urma ce s-a intamplat, nu ati mai platit ratele de v-au luat masina? Ati aratat cuiva dovada platii?

Oare astia de la http://www.*********** nu au si ei clienti multumiti? Cum supravietuiesc?
Normal ca avem clienti multumiti, va pot enumera eu cativa dintre ei

Marpandum Serv SRL - Fiat Ducato - 0771025185
Activ Standard Solutions SRL - BMW X5 -
Musat Cristina - Ford Mondeo - 0723113362
adrianamanolache is offline   Reply With Quote
Old 06-01-16, 06:00   #21
Corrado

Stage 5
 
Corrado's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 950
Member of:
[VW]
Default Re: www.***********

Quote:
Originally Posted by adrianamanolache View Post
Normal ca avem clienti multumiti, va pot enumera eu cativa dintre ei

Marpandum Serv SRL - Fiat Ducato - 0771025185
Activ Standard Solutions SRL - BMW X5 -
Musat Cristina - Ford Mondeo - 0723113362
cum reusiti sa faceti fata cu atatia clienti multumiti 3 persoane un nr impresionant
Corrado is offline   Reply With Quote
Old 06-01-16, 14:27   #22
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Thumbs down Re: teapa www.***********

*********** este o firma experta in tepe.

Noi ca site, dupa ce am facut reclama in urma unui contract semnat de dansii, am fost tepuiti si nu ni s-a achitat nicio factura.

Asadar, cine se gandeste sa cumpere vreun automobil de la ei ar face bine sa se razgandeasca. Neseriozitatea ii defineste.

Inchid acest topic, deoarece lucrurile sunt clare: *********** = teapa. Si cine apeleaza la ei o cam merita. Nu mai vrem sa auzim de ei pe acest site si pe acest forum!

Later Edit - l-am redeschis la cererea initiatorului care a platit promovarea acestui topic.

Last edited by Hondarul; 07-01-16 at 12:07.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 07-01-16, 11:50   #23
adrianamanolache

Stock
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 4
Thumbs up Re: teapa www.***********

Domnule Hondarul,

Imi pare nespus de rau pentru experienta dvs neplacuta. Totusi sunt inca nelamurita si as dori sa va cer cateva detalii. Cu ce firma ati lucrat dvs? Din partea carei firme trimiteti acest mesaj jignitor.
Inainte sa scrieti iar neadevaruri sau cuvinte rele despre Cesiune . ro, v-as ruga totusi sa tineti cont de faptul ca la un momenta dat (acum 2 ani de zile) a functionat o societate care in numele nostru a incasat avansuri si nu a livrat nimic, am postat si pe Facebook acest aspect, societatea se numea Cesiune Trading si era administrata de un cetatean francez, excroc de profesie. Acesta a reusit sa fraudeze foarte multe persoane. Numele sau este Jean Michel Querre, iar noi *********** l-am actionat in instanta! Asteptam cu nerabdare decizia finala in acest proces de mai bine de doi ani de zile. Nu dorim sa se faca o confuzie intre Cesiune Trading si Cesiune . ro! Nu avem vreo legatura cu acesta, Cesiune Trading NU are nicio legatura cu Cesiune . ro!

Astept cu nerabdare detaliile nemultumirii dvs. Si sper din suflet sa o rezolvam.

Last edited by Hondarul; 08-01-16 at 12:30.
adrianamanolache is offline   Reply With Quote
Old 07-01-16, 12:06   #24
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: teapa www.***********

Cesiune Leasing Solutions SRL:
S.C. CESIUNE LEASING SOLUTIONS S.R.L.

Paul Stancu - Director General.


Nu face nimeni nicio confuzie. Directorul a ramas acelasi, firma este aceeasi. Informati-va va rog frumos. Nu pot pune aici printscreen-uri, contracte, schimburi de mailuri si alte cele pentru ca este un proces in derulare. Va rog frumos nu mai incercati sa va promovati pe acest site, sunt atatea altele la dispozitia dvs. De astazi fac auto-cenzura la acest site al dvs ca sa nu mai poata fi mentionat pe forum. O zi buna!

Last edited by Hondarul; 07-01-16 at 12:11.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 11-01-16, 11:15   #25
marius.pop08
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 0
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

Avansul pentru contract a fost depus in contul firmei CESIUNE TRADE cu sediul in BULGARIA, dar cont in Romania.
marius.pop08 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-16, 11:18   #26
marius.pop08
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 0
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

Factura de avans s fost trimisa de ***********
marius.pop08 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-16, 11:21   #27
marius.pop08
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 0
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

Exista la ora actuala peste 6 clienti tepuiti, care m-au sunat.
marius.pop08 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-16, 12:07   #28
adrianamanolache

Stock
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 4
Default Re:

Am speranta ca totul se va rezolva cumva, rog totusi toate persoanele ce au nemultumiri legate de aceasta firma sa scrie pe pagina de Facebook a acesteia, astfel probleme/nemultumirile vor fi vazute de toata firma si vom munci cu totii pentru rezolvarea lor cat mai curand.
Va rog sa fiti intelegatori si receptivi la faptul ca eu/noi ca si angajati nu suntem cei ce luam deciziile. Dar ne putem da silinta si toate puterile noastre, sa multumim oamenii cu care intram in contact. Ca pana la urma, lasand firmele deoparte, lasand necazurile si neplacerile.. suntem tot oameni intre oameni.

Si vorba aia: Deal cu deal se ajunge, dar om cu om?
adrianamanolache is offline   Reply With Quote
Old 11-01-16, 16:23   #29
marius.pop08
 
Join Date: Apr 2015
Posts: 0
Default Re: Teapa www . cesiune . ro

adrianamanolache

Join Date: Dec 2015
Oras: Bucuresti
Age: 35
Posts: 0
Default Re:

Am speranta ca totul se va rezolva cumva, rog totusi toate persoanele ce au nemultumiri legate de aceasta firma sa scrie pe pagina de Facebook a acesteia, astfel probleme/nemultumirile vor fi vazute de toata firma si vom munci cu totii pentru rezolvarea lor cat mai curand.
Va rog sa fiti intelegatori si receptivi la faptul ca eu/noi ca si angajati nu suntem cei ce luam deciziile. Dar ne putem da silinta si toate puterile noastre, sa multumim oamenii cu care intram in contact. Ca pana la urma, lasand firmele deoparte, lasand necazurile si neplacerile.. suntem tot oameni intre oameni.

Si vorba aia: Deal cu deal se ajunge, dar om cu om?


Buna ziua
Doresc sa stiu cum se rezolva problema mea.Ganditii-va la o solutie.
In cursul zilelor urmatoare ve-ti primi O NOTIFICARE printr-un CABINET de AVOCATURA, notificare ce o v-oi publca pe acest Forum, ca sa vada lumea ce seriosi sunteti si cum se pot rezolva problemele.In cazul rezolvarii am sa ma opresc din comentarii.
Cu stima
Marius Pop

Last edited by marius.pop08; 11-01-16 at 16:36.
marius.pop08 is offline   Reply With Quote
Old 19-01-16, 08:08   #30
Ana16
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 0
Default Re:

Quote:
Originally Posted by adrianamanolache View Post
Am speranta ca totul se va rezolva cumva, rog totusi toate persoanele ce au nemultumiri legate de aceasta firma sa scrie pe pagina de Facebook a acesteia, astfel probleme/nemultumirile vor fi vazute de toata firma si vom munci cu totii pentru rezolvarea lor cat mai curand.
Va rog sa fiti intelegatori si receptivi la faptul ca eu/noi ca si angajati nu suntem cei ce luam deciziile. Dar ne putem da silinta si toate puterile noastre, sa multumim oamenii cu care intram in contact. Ca pana la urma, lasand firmele deoparte, lasand necazurile si neplacerile.. suntem tot oameni intre oameni.

Si vorba aia: Deal cu deal se ajunge, dar om cu om?
Dna Adriana,cum Spuneti Dvs sa scriem noi,cei nemultumiți pe pagina de facebook cand se șterge foarte repede orice comentariu nefavorabil pentru societatea pe care o reprezentați??!

Aveti idee unde s-a ajuns,stiti cate persoane au probleme cu aceasta societate??!Va raspund eu,foarte multe,probleme asemănătoare cu ale dlui Marius,sau mai grave!!
Ana16 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -