Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-15, 18:30   #1
HateUAll
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 0
Default Sfat achizitie Land Rover Freelander

Va salut cu respect!

Doresc sa achizitionez o masina 4x4. Va fi utilizata in zilele cu zapada, precum si pentru mers pe drumuri neasfaltate, gropi, pietris in cazul iesirilor la cabana, gratar, pescuit, etc. Estimez ca masina va fi folosita cam 40-50 de zile si 2000-2500 km pe an. Detin un A4 B8 pentru utilizat zi de zi si drumuri externe. Bugetul este de aprox. 3000 de euro. Pretentiile estetice nu sunt prea mari, doar ca doresc sa cumpar o jucarie de ajutor, nu o problema.

La o prima cautare, asta mi s-a parut cea mai buna varianta. Taxa de inmatriculare este ~700 euro. Prefer sa aduc masina, oricare ar fi ea, din Germania, deoarece am un istoric de experiente neplacute cu samsari/autovit/targ.

http://www.mobile.de/ro/marc%C4%83/l...206667689.html

http://www.mobile.de/ro/marc%C4%83/l...195177675.html

Ce parere aveti?

Deasemenea, va rog sa imi mentionati si alte variante incadrabile in buget.

Cu stima.

PS. Nu exclud nici inmatriculare pe BG.
HateUAll is offline   Reply With Quote
Old 30-03-15, 21:35   #2
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: Sfat achizitie Land Rover Freelander

Am eu de vanzare un model din 2004, varianta HSE, intretinut mecanic foarte bine. Este inmatriculat in Italia. Daca esti amator, putem discuta. Masina arata foarte bine, nu a fost omorata, este full option, are motor BMW de 2 litri TDI si vreo 160.000 km reali. In off road nu am iesit cu ea niciodata.
model collector is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -