Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-14, 23:35   #1
everestsm
 
Join Date: Nov 2014
Posts: 0
Default Achizitie prima masina buget 6000euro

Sunt la primul comentariu pe acest forum. Salutare tuturor!

Am un buget de 6000euro pentru prima mea masina. Nu sunt cunoscator sau macar pasionat dar incerc sa recuperez intr-un timp scurt. Totusi sunt mult prea multe informatii, cred ca am citit toate posturile de vreo 2 saptamani, incep sa se lege lucrurile dar destul de greu.

Datorita acest fapt si pentru a evita samsarii, probabil o sa ma indrept pentru achizitie la parcurile cu masini rulate/recuperate leasing cu rulaj de maxim 85 000 km, vechime maxim 2007.

Masina o sa o folosesc urban si extraurban in proportii egale. M-as indrepta spre o berlina, datorita volumului portbagajului. Nu sunt familist dar practic sporturile de iarna frecvent si ma dau regulat cu bicicleta la munte asa ca am nevoie de spatiu pentru echipamente.

Masinile care imi plac dar nu stiu daca intra in bugetul meu sunt Ford Focus, Mazda 3, Opel Astra, Mitsubishi Lancer(2007), Opel Vectra. Am ales aceste modele doar datorita aspectului si datorita frecventei recomandarilor de pe forum dar nu cunosc nimic despre motorizari.
everestsm is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -