Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 11-09-14, 15:02   #16
john.doue
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 0
Default Re: O masina pana in 10000 E ?

Quote:
Originally Posted by ekofresh View Post
Alfa Romeo 159 1.9 jtdm sedan sau sw cum iti este nevoia.
Alfa imi place ,are un design special dar daca iti spun ca nu gasesti second aproape nimic pt fiat(am grande punto si am cautat aici piese) in zona unde-s eu ma crezi?
john.doue is offline   Reply With Quote
Old 11-09-14, 15:30   #17
ekofresh

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 250
Default Re: O masina pana in 10000 E ?

Te referi la piese de schimb second, din dezmembrari?
ekofresh is offline   Reply With Quote
Old 11-09-14, 17:18   #18
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: O masina pana in 10000 E ?

Quote:
Originally Posted by john.doue View Post
Vad ca nu prea zice nimeni de un A4,6 ,de ce? nici renault nu ii rau are si fratele meu ... dar daca tot am banii de un audi mai bine un renault? plus siguranta. despre A4 VS. A6 ?
Pentru ca nu prea mai e nimic de zis la A4...Are motoare de top, are calitate de top, are tehnologie de ultima ora, siguranta, fiabilitate si in mare cam tot ce vrei.
Deci nu ai cum sa dai gres cu A4 daca vrei masina de familie.
Eu nu am recomandat, ca ziceai ca vrei mini van.
Dar te asigur ca un A4 Avant 2.0TDi este mai mult decat suficient pentru o familie.
JDV is offline   Reply With Quote
Old 12-09-14, 04:34   #19
john.doue
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 0
Default Re: O masina pana in 10000 E ?

Quote:
Originally Posted by ekofresh View Post
Te referi la piese de schimb second, din dezmembrari?
da, si nu numai second cat si noi.
john.doue is offline   Reply With Quote
Old 12-09-14, 04:42   #20
john.doue
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 0
Default Re: O masina pana in 10000 E ?

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Pentru ca nu prea mai e nimic de zis la A4...Are motoare de top, are calitate de top, are tehnologie de ultima ora, siguranta, fiabilitate si in mare cam tot ce vrei.
Deci nu ai cum sa dai gres cu A4 daca vrei masina de familie.
Eu nu am recomandat, ca ziceai ca vrei mini van.
Dar te asigur ca un A4 Avant 2.0TDi este mai mult decat suficient pentru o familie.
ok... imi place ce citesc,dar.. A3 ,A4, A6 ce zici de fiecare-n parte? pot intalnii si manarii facute la aceste masini,ai ideie cum pot sa-mi dau seama daca ... a fost lovita,carte service la comanda,intretinere, etc...? la ce te uiti tu/cum faci tu cand iti iei o masina ? fiindca,inca in Ro trebuie sa fi precaut. Daca eu sunt din alt oras decat unde este masina de unde stiu la ce service sa o verific ?chiar si ales ?
john.doue is offline   Reply With Quote
Old 12-09-14, 21:03   #21
john.doue
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 0
Default Re: O masina pana in 10000 E ?

[QUOTE=john.doue;5741820]ok... imi place ce citesc,dar.. A3 ,A4, A6 ce zici de fiecare-n parte? pot intalnii si manarii facute la aceste masini,ai ideie cum pot sa-mi dau seama daca ... a fost lovita,carte service la comanda,intretinere, etc...? la ce te uiti tu/cum faci tu cand iti iei o masina ? fiindca,inca in Ro trebuie sa fi precaut. Daca eu sunt din alt oras decat unde este masina de unde stiu la ce service sa o verific ?chiar si ales ?
Dar despre acest Opel Insignia VS A$ ce zceti ?
http://www.***********/opel-insignia-C34404115.html
john.doue is offline   Reply With Quote
Old 12-09-14, 21:04   #22
john.doue
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 0
Default Re: O masina pana in 10000 E ?

[QUOTE=john.doue;5741982][QUOTE=john.doue;5741820]ok... imi place ce citesc,dar.. A3 ,A4, A6 ce zici de fiecare-n parte? pot intalnii si manarii facute la aceste masini,ai ideie cum pot sa-mi dau seama daca ... a fost lovita,carte service la comanda,intretinere, etc...? la ce te uiti tu/cum faci tu cand iti iei o masina ? fiindca,inca in Ro trebuie sa fi precaut. Daca eu sunt din alt oras decat unde este masina de unde stiu la ce service sa o verific ?chiar si ales ?
Dar despre acest Opel Insignia VS A$ ce zceti ?
***********/opel-insignia-C34404115.html
john.doue is offline   Reply With Quote
Old 12-09-14, 22:38   #23
john.doue
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 0
Default Re: O masina pana in 10000 E ?

Opel Insignia caravan din 2011 VS A4 ?
john.doue is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -