Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-14, 12:37   #1
number1

Stage 3
 
number1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 76
Exclamation Ford Mondeo mk3 1.8

salut..sunt interesat sa achizitionez un ford mondeo mk3 1.8 benzina..am vazut ca sunt foarte ieftine si nu inteleg de ce...par masini ok..dar studiind piata am observat ca sunt mai ieftine ca alte masini din aceeasi clasa (acest lucru este valabil si la motoarele diesel).
Ma intereseaza 1.8 benzina fiindca e un risc mai mic atunci cand cumperi o masina veche de peste 10 ani pe benzina, decat una pe motorina (motivele sunt lesne de inteles)
Asa ca am niste intrebari pentru cei care au avut sau care au astfel de masini.

1) Cum sta un Ford Mondeo 1.8 benzina cu fiabilitatea...mai ales cand e vorba de un autoturism cu peste 150.000 de km si 12 ani vechime.
Considerand ca masina fost cat de cat ingrijita..e normal sa pice ambreiajul..volantul (nu stiu daca e dual-mass)? Pica ceva anume frecvent? etc

2) Consumul..dar consumul real si intr-un oras precum Bucuresti..sare de 12?

3) La ce anume ar trebui sa fiu atent la achiztionarea unei astfel de masini?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
number1 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-14, 19:38   #2
number1

Stage 3
 
number1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 76
Default Re: Ford Mondeo mk3 1.8

chiar n-a avut nimeni de-a face cu mondeo mk3 1.8 ?
number1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -