Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-09-13, 18:13   #16
Tamer

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 9
Default Re: Audi S6 V10 vs Audi RS4 V8

Dragi membrii ai forumului 4Tuning,

Imi doresc cat se poate de tare sa fiu diplomat cu voi dar se pare ca nu se poate pentru ca... sunteti cam batuti in cap. Vreau sa va pun o intrebare. Ce pasiune comuna avem noi toti cei de pe acest forum? Masinile, normal! Ca si voi sunt innebunit dupa el dar,spre deosebire de voi , eu le si conduc!

Va dati mari pasionati auto, soferi de nivelul lui Senna si experti in mecanica mai ceva decat inginerii nemti de la Porsche dar in realitate sunteti niste ratati care lucreaza de la 9 la 5 si va multumiti ca va adunati cu masina in nu stiu ce parcare in fiecare duminica seara.Stiu ca sunt cuvinte grele dar daca va uitati in oglinda o sa vedeti ca am dreptate... Aveti intre 24 si 30 de ani conduceti ori "pisicute" ori ceva ultra low cost de la VAG. Indiferent de marca gunoaie din Germania sau Bulgaria.

Pentru ca tot puneti problema ce sursa de venit am eu la 18 ani, acum 4 ani am mostenit cateva apartamente in centrul Constantei pe care le-am dat spre inchiriat. De atunci tot pun bani la saltea si uite ca acum insfarsit am destul incat sa imi cumpar o masina pe gustul meu. Nu m-am dus la tata sa ii cer nici macar un cent.

Nu e ca si cum o sa merg cu masina asta zilnic, multumesc lui Allah ca mai am si alte vehicule. Inca de mic copil am fost pasionat auto, pasiune mostenita din familie.

Va rog nu imi vorbiti de experienta, in 6 luni de cand am avut permisul am codus orice de la Bentley Continental GT pana la furgonete, de la Mercedes S63 AMG la Ford Mustang. Si multe alte masini pe care voi le vedeti doar la expozitii atunci cand va striviti nasul sa vedeti mai bine cum arata interiorul.

E vorba... Invidia face orbul sa vada, surdul sa auda si PROSTUL SA VORBEASCA.
Tamer is offline  
Old 28-09-13, 19:41   #17
Geko

Stage 4
 
Geko's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 242
Default Re: Audi S6 V10 vs Audi RS4 V8

Si un om cu "resursele " tale a venit tocmai aici pe forumul de invidiosi sa ceara pareri ? La posesoruii de pisicute nemtesti inamtriculate in bulgariski sau de la posesorii de cazane?
Geko is offline  
Old 28-09-13, 20:09   #18
increatul

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 126
Default Re: Audi S6 V10 vs Audi RS4 V8

Amuzant omul.

Bai mostenitorule, pacat ca banii din buzunare nu ofera ceva mult mai de pret, bun-simt si modestie.

Pentru ca tie iti lipsesc cu desavarsire, dar ai altceva din plin, si anume prostie.
Nu mai posta aici ca te faci de ras si mai mult.

@Pt restul. Inca un cocalar in devenire.
increatul is offline  
Old 28-09-13, 20:35   #19
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Audi S6 V10 vs Audi RS4 V8

Quote:
Originally Posted by Tamer View Post
Dragi membrii ai forumului 4Tuning,

Imi doresc cat se poate de tare sa fiu diplomat cu voi dar se pare ca nu se poate pentru ca... sunteti cam batuti in cap. Vreau sa va pun o intrebare. Ce pasiune comuna avem noi toti cei de pe acest forum? Masinile, normal! Ca si voi sunt innebunit dupa el dar,spre deosebire de voi , eu le si conduc!

Va dati mari pasionati auto, soferi de nivelul lui Senna si experti in mecanica mai ceva decat inginerii nemti de la Porsche dar in realitate sunteti niste ratati care lucreaza de la 9 la 5 si va multumiti ca va adunati cu masina in nu stiu ce parcare in fiecare duminica seara.Stiu ca sunt cuvinte grele dar daca va uitati in oglinda o sa vedeti ca am dreptate... Aveti intre 24 si 30 de ani conduceti ori "pisicute" ori ceva ultra low cost de la VAG. Indiferent de marca gunoaie din Germania sau Bulgaria.

Pentru ca tot puneti problema ce sursa de venit am eu la 18 ani, acum 4 ani am mostenit cateva apartamente in centrul Constantei pe care le-am dat spre inchiriat. De atunci tot pun bani la saltea si uite ca acum insfarsit am destul incat sa imi cumpar o masina pe gustul meu. Nu m-am dus la tata sa ii cer nici macar un cent.

Nu e ca si cum o sa merg cu masina asta zilnic, multumesc lui Allah ca mai am si alte vehicule. Inca de mic copil am fost pasionat auto, pasiune mostenita din familie.

Va rog nu imi vorbiti de experienta, in 6 luni de cand am avut permisul am codus orice de la Bentley Continental GT pana la furgonete, de la Mercedes S63 AMG la Ford Mustang. Si multe alte masini pe care voi le vedeti doar la expozitii atunci cand va striviti nasul sa vedeti mai bine cum arata interiorul.

E vorba... Invidia face orbul sa vada, surdul sa auda si PROSTUL SA VORBEASCA.
Daca erai asa cunoscator "auto" nu cereai aici sfaturi..mars in plm de avion.

De parca te influenteaza pe tine parerea lui "x" de pe forum cand iti cumperi masina care vrei.
Dar hai sa ne laudam ca suntem ba$tani.

Bai prostanaule..nu vezic e cap de p0la ai ?
Zici ca esti cel putin corleone .
__________________


~ Haters make me Famous ~

Last edited by Budy_; 28-09-13 at 20:39.
Budy_ is offline  
Old 29-09-13, 02:12   #20
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: Audi S6 V10 vs Audi RS4 V8

Quote:
Originally Posted by scrisit View Post
Eu m-as trezi din visul asta ud leoarca.
Quote:
Originally Posted by scrisit View Post
Asta nu e subiect de visuri!
Mai trebuie s-o zic de multe ori?
scrisit is offline  
Old 29-09-13, 14:25   #21
omaigadlol

Stage 3
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 138
Default Re: Audi S6 V10 vs Audi RS4 V8

Intrebare scurta: de ce deviati de la subiect (S6 vs RS4)?

Pe guvernanti nu-i mai injurati cand va fura banii, l-ati gasit pe tamer de inchiriaza apartamente
omaigadlol is offline  
Old 30-09-13, 01:22   #22
andrei_b3

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Default Re: Audi S6 V10 vs Audi RS4 V8

Mie chiar imi place baiatul asta! Iti vorbeste la inceput de pe un ton foarte inalt, ca si cum ar fi absolvent al Harvard-ului, apoi in postul urmator te ia la salam. Mai baiatule, degeaba iti ascunzi nesimtirea sau proasta educatie sub niste cuvinte dulci, fiindca dupa cum vezi chiar daca imbraci ***-ul in staniol, tot pute. Pe langa asta, mostenirea de care vorbesti tu de unde a venit? Matusa Tamara? Tu chiar nu stii ce inseamna sa muncesti, zic asta dupa exemplele pe care le dai.
Baieti, sincer , cred ca cel mai bun raspuns pe care i-l putem oferi baiatului e un moment de tacere.
andrei_b3 is offline  
Old 30-09-13, 18:54   #23
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Audi S6 V10 vs Audi RS4 V8

Inteleg ca baiatul s-a suparat ca noi nu l-am crezut. Dar...am mai spus-o pe un alt topic, noi majoritatea de aici suntem oameni normali, reprezentam clasa muncitoare, plebea si nu suntem obisnuiti sa avem printre noi la discutii fii de bastani, fii de judecatori, de politicieni etc. Insa asta nu il scuza pe Tamer ca s-a comportat ca un cacanar. Cunosc genul asta de oameni, de fapt toti cunoastem, poate ca uneori ii si invidiem. Dar daca el nu da 2 bani pe noi propun si noi sa facem la fel. Omenia nu se masoara in bani.

https://www.youtube.com/watch?v=H5mosNWLH8U

Last edited by lord_wader; 30-09-13 at 19:01.
lord_wader is offline  
Old 30-09-13, 18:57   #24
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Audi S6 V10 vs Audi RS4 V8

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Inteleg ca baiatul s-a suparat ca noi nu l-am crezut. Dar...am mai spus-o pe un alt topic, noi majoritatea de aici suntem oameni normali, reprezentam clasa muncitoare, plebea si nu suntem obisnuiti sa avem printre noi la discutii fii de bastani, fii de judecatori, de politicieni etc. Insa asta nu il scuza pe Tamer ca s-a comportat ca un cacanar. Cunosc genul asta de oameni, de fapt toti cunoastem, poate ca uneori ii si invidiem. Dar daca el nu da 2 bani pe noi propun si eu sa facem la fel. Omenia nu se masoara in bani.
Daca era asa de bogat nu venea pe forum si cererea sfaturi..se ducea la un service specializat in tuning de motor si primea toate raspunsurile. Dar hai sa suferim ca ne luam audi..iti dai seama )) sunt altii cu milioane de euro in cont si nu stie nimeni de ei. Dar de obicei astia cu 10..20.000euro...se dau in spectacol..
Budy_ is offline  
Old 02-10-13, 13:00   #25
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Audi S6 V10 vs Audi RS4 V8

Topic closed !
peter is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -