Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 30-07-13, 18:54   #1
f8cker

Stage 1
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 12
Default Salut ! As avea nevoie de ceva opinii .

Salut la toti !

As vrea sa imi achizitionez un Bmw 520i 150CP 24v din 1992 .
Mai exact masina este asta :

www. auto.ro/bmw-520/1804332.html

Spuneti-mi opiniile voatre va rog . Multumesc !
f8cker is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 19:10   #2
Tis-ul

Stage 5
 
Tis-ul's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 1,150
Default Re: Salut ! As avea nevoie de ceva opinii .

Īntreabă de taxă.
Tis-ul is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 21:47   #3
sRn-

Stage 4
 
sRn-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 255
Default Re: Salut ! As avea nevoie de ceva opinii .

Un defect TREBUIE sa aiba , la varsta asta si nu a zis nimic de defecte , deci ,ceva trebuie sa fie ..sunt curios ce vor mai zice baietii de pe forum , si eu sunt curios asa la ce sa fiu atent la o masina de varsta asta , ca se apropie timpul sa imi trebuiasca 'sfaturile' multora.
sRn- is offline   Reply With Quote
Old 01-08-13, 12:51   #4
ms99ass

Stage 5
 
ms99ass's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,584
Default Re: Salut ! As avea nevoie de ceva opinii .

Am vazut masina pe alt site asta acum cateva luni, banuiesc ca nu si-a schimbat proprietarul...
Fata de multe E34 din Ro, arata bine, dar ma indoiesc ca e vopseaua originala.
Nu are dotari demne de un seria 5 (geamuri electrice, clima - vara e un chin intr-o masina neagra fara AC).
Dar cel mai mare minus al masinii este insusi motorul. 2.0i pe o masina de ~1,5 tone e o tampenie, daca era 2.5 tds era super ok (cu exceptia impozitului). In Tg-mures sa te astepti la un consum de cel putin 12% (fiind din '92 sunt sanse foarte mari ca motorul sa fie fara vanos - o grija in minus la intretinere, dar un consum mai mare).
Uite ce as alege in locul unui 520: http://www.tocmai.ro/bmw-525-tds-imp...-10882226.html
ms99ass is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -